DZIADZIA, WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO!

Dziś urodziny obchodzi legenda naszego klubu – Dariusz Romuzga.

Fot. Wisła Płock

Urodził się 52 lata temu w Krakowie.

Tam też w Hutniku w 1988 roku rozpoczął karierę piłkarską. Hutnik wówczas grał w 2. lidze. Udało się jednak wywalczyć awans i Dariusz Romuzga zadebiutował na najwyższym poziomie rozgrywkowym 5 sierpnia 1990 roku.

Ze swoim macierzystym klubem związany był do stycznia 1999 roku, skąd przeszedł do ówczesnej Petrochemii.

A wejście miał naprawdę dobre. Już w swoim debiutanckim meczu przeciwko Piotrcovii Piotrków Trybunalski zdobył bramkę w 86. minucie.

Jak ważną stał się postacią w historii naszego klubu wie chyba każdy kibic.

Z czasem Dziadzia został kapitanem drużyny i jak można było przeczytać w ówczesnej prasie „ojcował” młodym piłkarzom. Do swojej funkcji podchodził bardzo poważnie, co potwierdził w cyklu Krótka Piłka słowami:

Będąc kapitanem zespołu oraz starszym zawodnikiem, należy być wsparciem dla młodych, wchodzących do zespołu zawodników.

Fot. Newspix

Z Wisłą Płock zdobył Puchar Polski i Superpuchar Polski. Jak wiadomo zdobyte trofeum wznosi kapitan drużyny, więc Dariusz Romuzga jest pierwszym w historii naszego klubu piłkarzem, który wzniósł również pierwsze w historii trofeum 🙂 I chyba każdy z nas ma teraz przed oczami to zdjęcie uśmiechniętego Dziadzi z Pucharem Polski.

O tym jednym z najpiękniejszych dla Nafciarzy wydarzeń powiedział w KPE tak:

Zdobycie Pucharu Polski było dla mnie największym sukcesem w mojej karierze sportowej. Odbierając puchar czułem dumę i wzruszenie. Dodatkową radość dało mi to, że wszystkie mecze od pierwszej rundy do dwumeczu finałowego z Zagłębiem Lubin rozegrałem w pełnym wymiarze czasowym.

Fot.  Wisła Płock

Dariusz Romuzga grał w Wiśle do 2007 roku.  Odszedł do Kmity Zabierzów z początkiem rundy wiosennej. Kiedy jakiś czas później spotkaliśmy się na Ł34 z Kmitą, kibice, którzy oglądali z trybun ten mecz, mogli przeżyć niezwykły moment z naszym byłym już kapitanem w roli głównej. Niejednemu pewnie zaszkliły się oczy. 

Oto on:

Dariusz Romuzga jest rekordzistą pod względem występów w niebiesko-biało-niebieskich barwach. Zaliczył ich 261, strzelając 21 goli.

W 2017 roku został wybrany w głosowaniu kibiców do jedenastki 70-lecia Wisły oraz w 2022 roku do jedenastki 20-lecia oraz do TOP5 najlepszych zawodników w plebiscycie organizowanym przez nafciarski.pl

Szanownemu Solenizantowi przede wszystkim  dużo zdrowia, a także spełnienia marzeń i wielu futbolowych emocji, związanych również z naszym klubem, życzy cała nafciarska rodzina.

Kopnij dalej

Dodaj komentarz