Sportowy Weekend w Płocku (28-30 kwietnia)

Tym razem weekend zdecydowanie uboższy w wydarzenia sportowe względem chociażby poprzedniego. Rozgrywki zakończyli siatkarze (przypomnijmy – z sukcesem!), w piłce nożnej nie gra liga kobiet, a w piłce ręcznej mężczyzn. Nie oznacza to, że nic się nie będzie działo – gra Akademia, gra drugi zespół Wisły, a jak ktoś lubi takie rzeczy, to i na Ekstraklasie może oko zawiesić😉 Zapraszamy do lektury!

Na Łazienkowską nigdy nie jechaliśmy w roli faworytów, ale zawsze z wielkimi nadziejami. Dodajmy, że nierzadko, te nadzieje nie okazywały się płonne. W obecnych okolicznościach wyników, które notują nasi piłkarze raczej nie znajdzie się wielu kibiców Wisły, którzy głęboko wierzą w piątkowy sukces na Legii. Jeżeli tacy są, to szczerze gratulujemy dilera optymizmu.

Z pewnością nasze szanse zwiększyły w jakimś stopniu po uznaniu odwołania Wisły ws. żółtej kartki Rafała Wolskiego. Lider naszej ofensywy ostatecznie będzie mógł zagrać w Warszawie i jest to jedna z niewielu pozytywnych niespodzianek, które nas w tym roku spotkały.

Możemy też się łudzić, że będąc już myślami przy wtorkowym finale Pucharu Polski Legia, wystawi w piątek rezerwy (a przynajmniej nie wystawi Josue) i tym samym ich jakość spadnie na tyle, że znajdzie się w naszym zasięgu.

My mamy nadzieję przede wszystkim na to, że nasi piłkarze pokażą charakter, że nie odwalą znowu takiej maniany jak w Gliwicach czy tragikomedii jak z Jagiellonią. W końcu nadzieja umiera ostatnia…

Ekstraklasa

Legia Warszawa – Wisła Płock piątek (28.04, 18:00)

Druga drużyna Wisły poszuka czwartego ligowego zwycięstwa z rzędu w meczu wyjazdowym. Ich przeciwnikiem będzie 11. w tabeli Mszczonowianka. Drużyna z Mszczonowa nieźle weszła w rundę wiosenną, ale ostatnio wyraźnie są dołku. Przegrali cztery ostatnie mecze, chociaż trzeba przyznać, że mieli wymagających przeciwników. Ostatnią porażkę zanotowali w środę z Victorią Sulejówek. Było to spotkanie 18. kolejki, które w pierwotnym terminie (11 marca) nie odbyło się z powodu złego stanu boiska. Warto tu wspomnieć, że Mszczonowianka niespodziewanie prowadziła do przerwy 2:0, ale w drugich 45 minutach faworyzowani goście odrobili straty, a bramkę dającą zwycięstwo strzelili w ostatniej minucie spotkania.

forBet 4. Liga Mazowiecka

Mszczonowianka Mszczonów – Wisła II Płock sobota (29.04 12:30)

Juniorzy

Drużyna U-17 cały czas ma szansę na zajęcie miejsca na podium w rozgrywkach swojej grupy CLJ. W ten weekend grają wyjazdowy mecz z Wisłą Kraków, która aktualnie jest na czwartym miejscu w tabeli i ma tylko jeden punkt więcej od Nafciarzy.

Liga Makroregionalna U-19 (gr. A)

Wisła Płock – ŁKS Łomża sobota (29.04, 12:00)

A2 Junior Ekstraliga U-18 RW

Wisła Płock – Broń Radom niedziela (30.04, 14:00)

Centralna Liga Juniorów U-17 (gr. I)

Wisła Kraków – Wisła Płock sobota (29.04, 14:30)

B2 Junior Młodszy RW Ekstraliga U-16

Varsovia – Wisła Płock  sobota (29.04, 14:30)

Centralna Liga Juniorów U-15 RW (gr. A)

Wisła Płock – Varsovia sobota (29.04, 15:00)

C2 Trampkarz Ekstraliga RW U-14

Wisła Płock Delta Warszawa niedziela (30.04, 11:00)

Piłka ręczna

W ten weekend grają tylko kobiety. Jutrzenka Płock rozegra na wyjeździe ostatnie spotkanie w tym sezonie. Bez względu na wynik tego meczu już wiadomo, że dziewczyny zajmą 8. miejsce w tabeli (na 10 zespołów). Szansę na znalezienie się oczko wyżej straciły w ostatni wtorek w Brodnicy, gdzie przegrały z tamtejszym MKS jedną bramką (wynik tego meczu to 34:33).

I liga kobiet (Gr A)

Sambor Tczew – Jutrzenka Płock sobota (29.04, 16:00)

To by było na tyle

Dobrego weekendu Nafciarze!

Kopnij dalej

Dodaj komentarz