Nie styl, a wyniki – zapowiedź meczu #LEGWPŁ

Nie minął tydzień od meczu z Jagiellonią, a przed Nafciarzami kolejny pojedynek. Tym razem na drodze podopiecznych Pavola Staňo staje warszawska Legia. Co gorsze, mecz zagrają Wiślacy przy Łazienkowskiej, a jak wiadomo, wyjazdy nam od dawna nie służą.

Kluczem do sukcesu albo chociaż myślenia o jakimkolwiek dobrym wyniku w Warszawie będzie dla Nafciarzy powtórzenie pierwszych 30 minut ze spotkania z Jagiellonią. Wtedy to mogliśmy oglądać zespół taki, jaki każdy kibic zgromadzony na stadionie chciałby oglądać. O pozostałych 60 minutach chyba nie ma co wspominać. Wystarczy te 30 pierwszych przedłużyć do 70-80 w perspektywie całego meczu i będzie dobrze.

Dobra, wychodząc ze strefy marzeń i wracając na ziemię. Wisła na wyjazdach – źle, w Warszawie – jeszcze gorzej. Ostatnie punkty w stolicy zdobyliśmy w roku pańskim DWA TYSIĄCE OSIEMNASTYM. Było to dokładnie 26 sierpnia. Co ciekawe, z tamtego składu w Płocku pozostało trzech graczy. Dominik Furman i Mateusz Szwoch na boisku, a Bartek Sielewski już w roli dyrektora ds. scoutingu. W Legii również mamy szanse zobaczyć dwóch piłkarzy z tamtego meczu, do dziś w stolicy gra Artur Jedrzejczyk oraz Carlitos, wrócił po przygodach w Al-Wahada i Panathinakosie. Co jeszcze ciekawsze, bramki w tamtym meczu zdobywali Dominik Furman i właśnie Carlitos.

Fot. Wisła Płock S.A.

Z obu tamtych drużyn pozostało niewiele, nie mamy co liczyć, że Kosta Runjaić zajeździ swój zespół tak, jak wtedy uczynił Sa Pinto. Pavol Staňo też nie jest Dariuszem Dźwigałą (na całe szczęście). Wisła i Legia przeszły poważne metamorfozy. Nafciarze idą w kierunku atrakcyjnego stylu z umiarkowanymi wynikami. Legia pod okiem niemieckiego szkoleniowca zaś stawia na pragmatyzm i skuteczność. KKS Kalisz, Miedź, Warta, te kluby pokazały jednak, że nie taka Legia straszna jak się może wydawać.

Sytuacja kadrowa nie do pozazdroszczenia.

Vallo, Sulek, Kvocera, Rzeźniczak, Chrupałła, Pawlak – to lista graczy, z których Pavol Staňo nie będzie mógł skorzystać na pewno lub bardzo prawdopodobne, że nie zdążą do jutrzejszego spotkania dojść do pełnej dyspozycji. W ostatniej chwili z listy tej „uciekł” Rafał Wolski, którego czwartą żółtą kartkę anulowała Komisja Ligii po złożonym przez władze Wisły proteście.

Patrząc na przekrój kadry kolejny raz nasuwa się pytanie o to, w jakim ustawieniu wyjdzie zespól trenera Staňo. Całkowity brak prawych obrońców, czy chociaż wahadłowych niejako wymusza pewne rozwiązania na boisku. Ostatnim prawonożnym zawodnikiem z bloku defensywnego jest młodziutki Szymański, w odwodzie zostaje, pozostający jeszcze bez debiutu na poziomie ekstraklasy Wojtek Mazurowski.

Mecz w cieniu konfliktów

Aktualnie spotkanie przy Łazienkowskiej czy wynik sportowy stają się sprawą drugorzędną. Media prześcigają się w doniesieniach kto, kiedy, kogo w Wiśle zwolni. Kibice najpierw „pozdrawiają” władze z trybun, obrywa się piłkarzom, wszystko to, żeby chwilę później urządzać demonstracje pod budynkiem klubu. W social mediach trwa wręcz festiwal krytyki i negacji wszelkich ruchów w klubie. Kibicowsko atmosfera wokół Wisły nie jest najlepsza. A gdzie w tym wszystkim sama Wisła? O tym przekonamy się już w najbliższy piątek o 18:00. Obawiam się, że nawet wysokie zwycięstwo Wisły nie zakończy krytyki, ale na pewno zdecydowanie da oddech piłkarzom! Bez względu na wynik, pamiętajmy o jednym! Jesteśmy kibicami Wisły, a nie prezesów, dyrektorów, trenerów czy piłkarzy. I to nas powinno łączyć, nie dzielić!

Wypowiedzi trenerów

Pavol Staňo:

Kosta Runjaić:

Pojedynek: Filip Mladenović vs Piotr Tomasik – Legia Warszawa

Raport Kartkowy:

ZAWIESZONY:

– Jakub Rzeźniczak

ZAGROŻENI:

– Rafał Augustyniak, Artur Jędrzejczyk, Yuri Ribeiro, Lindsay Rose, Maciej Rosołek, Paweł Wszołek;

– Adam Chrzanowski, Bartłomiej Gradecki, Steve Kapuadi, Jakub Szymański, Rafał Wolski.

Historia spotkań

Aż sześciu naszych obecnych zawodników, w swoim CV ma występy w Legii Warszawa. Historia spotkań w linku poniżej:

Wasz wybór

Wczoraj do grona dostępnych zawodników dołączył Rafał Wolski, któremu komisja ligi anulowała żółtą kartkę z ostatniego spotkania. Za kogo ewentualnie widzicie Rafała w składzie?


Początek meczu już jutro o godzinie 18! Piszcie w komentarzach swoje typy na to spotkanie?

Kopnij dalej

Dodaj komentarz