Derby Mazowsza czas start! – zapowiedź #WPŁLEG

Po tygodniowej przerwie Nafciarki wracają do gry!  Przed Nafciarkami kolejne spotkanie tzw. wagi ciężkiej- tym razem podopieczne Adriana Piankowskiego zmierzą się z Legią Warszawa przy Łazienkowskiej.

Zakończyć ,, Warszawski maraton’’ w pięknym stylu!

Z dziennikarskiego obowiązku ( i z wielką przyjemnością) należy przypomnieć, że w ostatniej kolejce Wisła wysoko wygrała u siebie z Polonią Warszawa aż 5:0! Czarne Syrenki nie zajmują już drugiej lokaty w tabeli – obecnymi wiceliderkami są piłkarki Zamłynia Radom. Nafciarki niezmiennie zajmują pierwsze miejsce w tabeli z przewagą czterech punktów nad wspomnianym wcześniej Zamłyniem.

Ostatni wyjazdowy mecz można nazwać przełomowym – Wisła po raz pierwszy wygrała z AKS-em na ich terenie.

Boisko przy Łazienkowskiej również nie należy do najłatwiejszych terenów – komplet punktów wywiózł stamtąd jedynie Dargfil Tomaszów Mazowiecki. W rundzie jesiennej Wiślaczki wygrały 4:2. Bramki w tym spotkaniu zdobywały Aleksandra Synowiec, Klaudia Łyzińska, Natalia Majchrzak i Daria Kusa. Dla Legionistek trafiły Amelia Przybylska oraz Magdalena Zduńczyk.

Bez dwóch zdań podopieczne Adriana Piankowskiego są w świetnej dyspozycji- nie przegrały w lidze od września zeszłego roku. Dla nikogo nie jest tajemnicą, że w bieżących rozgrywkach  Nafciarki zmierzają po awans.

O rywalkach

Drużyna ze stolicy zajmuje czwartą lokatę w tabeli ze stratą siedmiu punktów do liderujących Nafciarek. Runda jesienna była naprawdę dobra w ich wykonaniu – ekipa ze stolicy zainkasowała 24 punkty i zajmowała trzecią lokatę ze stratą zaledwie jednego oczka do Wisły.

Początek rundy wiosennej nie jest najlepszy w ich wykonaniu- w tym roku podopieczne Jakuba Słoty wygrały jedno spotkanie i trzy zremisowały. Pierwsze trzy mecze w tym roku to pojedynki z warszawskimi zespołami: 3:3 ze Złymi, 6:1 z WAP-em i 2:2 z Polonią. W ostatniej serii gier Legionistki niespodziewanie zremisowały z Włókniarzem Konstantynów Łódzki (2:2)

Najlepszą strzelczynią Legii jest Amelia Przybylska- 18-latka zdobyła 21 bramek. Jest drugą najlepszą strzelczynią ligi po Aleksandrze Synowiec (24 trafienia).

W przerwie zimowej drużynę Wojskowych wzmocniło aż sześć piłkarek: Daria Korzeniewska, Aleksandra Kurzelowska, Aleksandra Kowalczyk, Natalia Chwedczuk, Aneta Wasiak oraz Amanda Moura Pietrzak. Te dwie ostatnie zdążyły już się zapisać na liście strzelczyń.

Wasiak trafiła do siatki w trzech tegorocznych meczach: z Włókniarzem, Polonią i AKS -em.

Amandę Pietrzak śmiało można nazwać jokerką w talii Jakuba Słoty. Piłkarka pochodząca z Brazylii dwukrotnie wchodziła z ławki i dwukrotnie zdobywała bramkę na wagę remisu – z Polonią i Włókniarzem.

Pierwszy meczu Legia – Wisła o 18:30 przy Łazienkowskiej. Spotkanie będzie transmitowane na kanale MZPN-u.

Kopnij dalej

Dodaj komentarz