Wiślaczki wracają do gry! – zapowiedź meczu #WPŁOBO

Po ponad czteromiesięcznej przerwie z zimowego snu wybudziła się druga liga kobiet. W pierwszym tegorocznym spotkaniu Nafciarki podejmą u siebie liderki ze Starych Oborzysk.

Ligowe rozgrywki zostały wznowione tydzień temu, a Wisła miała wolny termin z powodu rezygnacji KS Raszyn. W tabeli przewodzi Juna, drugie miejsce zajmuje Ostrovia, a podium uzupełnia ekipa Loczków Wyszków. Nafciarki są przedostatnie w stawce z dorobkiem pięciu oczek.

Wyniki 12. kolejki

Medyk II Konin – Ostrovia Ostrów Wielkopolski 5:3

Nowy Świt Górzno – KU AZS UW Warszawa 1:3

GSS Grodzisk Wielkopolski – Juna – Trans Stare Oborzyska 0:4

WAP Włocławek – Loczki Wyszków 0:4

Włókniarz Białystok – Praga Warszawa 0:3

W przerwie zimowej doszło do kilku zmian kadrowych w pozostałych zespołach II ligi. Najgłośniejszym ruchem jest przejście jednej z najlepszych napastniczek ligi, Małgorzaty Knuły z Ostrovii do Juny, ale na ligowych boiskach nie zobaczymy kilku wyróżniających się postaci, jak chociażby Martyna Sobczyńska czy Julia Werczyńska ze Złego. Obie opuściły drużynę ze wschodniej części Warszawy na rzecz stołecznych Legionistek. Ze Złego odeszły również Martyna Kośmińska, Natalia Niedziałkowska oraz Natalia Pamięta. Te zawodniczki również zasiliły pierwszoligowe Legionistki. Do Złego dołączyły także trzy nowe zawodniczki: Patrycja Turowska, Izabela Tymińska i Agnieszka Penier.

W Ostrovii oprócz Knuły nie zobaczymy podstawowej golkiperki, Zuzanny Zmyślonej. 20-latka przyniosła się do trzecioligowej Słupczanki Słupca na zasadzie półrocznego wypożyczenia. Zespół z Wielkopolski pozyskał również dwie piłkarki. Pierwsza z nich to dobrze znana z drugoligowych boisk Weronika Lewandowska, która przez ostatnie trzy lata występowała w Świcie Górzno, a w przeszłości występowała w WAP-ie Włocławek. Druga nowa, a w zasadzie nowo – stara twarz to Jagoda Kałużna. Środkowa pomocniczka wraca do Ostrovii po półrocznym wypożyczeniu w Jarocie Jarocin.

WAP Włocławek pozyskał Monikę Formellę, która dotychczas występowała w trzecioligowej Lechii Gdańsk.

Wisła – ruchy transferowe i sparingi

W przerwie zimowej dopięto transfery definitywne trzech zawodniczek: Antonina Sosnowska, Julia Majewska oraz Oliwia Marcinkowska. Dwie pierwsze występowały dotychczas w chłopięcych drużynach Stoczniowca Płock. Sosnowska może grać na boku lub środku obrony, Majewska zaś jest skrzydłową. Marcinkowska również jest wzmocnieniem formacji ofensywnej. Ostatnio grała w chłopięcych drużynach FEA Gostynin.

Z gry w piłkę zrezygnowały Aleksandra Bielicka i Wiktoria Wiączek.

Podczas przygotowań do rundy wiosennej Wiślaczki po raz pierwszy trenowały tylko i wyłącznie na trawie. W tym czasie odbyły pięć sparingów i wzięły udział w Lubartów Cup na którym podopieczne Adriana Piankowskiego zagrały sześć spotkań po 40 minut i zajęły 3. miejsce.

Vulcan Wólka Mlądzka 9:2 (Kusa, 2x Kordalewska, 2x Synowiec, Brzezińska, Majewska, Marcinkowska, Borowska)

PTC Pabianice 1:2 (Brzezińska)

Fuks Pułtusk 0:5

Juventus Toruń 6:3 (Garwacka, Marcinkowska, Synowiec 2x, Majewska)

Legia Ladies 3:2 (Synowiec 3x)

O rywalkach

Juna podobnie jak Wisła, jest beniaminkiem drugiej ligi. Kilka dni temu klub z Wielkopolski obchodził siódmą rocznicę swojego powstania. W poprzednim sezonie wygrał swoją grupę III ligi z przewagą sześciu oczek nad drugim LFA Szczecin. W bieżących rozgrywkach zespół z Oborzysk jest niepokonany i zajmuje pierwszą lokatę w tabeli z dorobkiem 31 punktów.

W przerwie między rundami w Oborzyskach doszło do zmiany trenera. Z posady zrezygnował Marcin Adamczak, a zespół objęła dotychczasowa zawodniczka, Dominika Dewicka. Drużyna z Wielkopolski pozyskała drugą najlepszą strzelczynię bieżących rozgrywek – Małgorzatę Knułę (13 trafień). Szeregi liderek z Oborzysk zasiliła również Natalia Modrzejewska, która ostatnio występowała w futsalowym AZS-ie UAM Poznań. Ponadto będzie pełnić funkcję trenerki przygotowania motorycznego. W rundize wiosennej w barwach Juny nie zobaczymy Alicji Jezierskiej, która zasiliła szeregi pierwszoligowego Lecha Poznań UAM.

W zeszłorocznym pojedynku Wisły z Juną padł rezultat 4:1 na korzyść zespołu z Wielkopolski. Jak będzie tym razem? Przekonamy się w najbliższą niedzielę o godzinie 13:00. Mecz odbędzie się na boisku bocznym B2. Zapraszamy na trybuny!

Dla tych, którzy nie będą mogli pojawić się na stadionie, mamy dobrą wiadomość: na WisłaPłock TV zostanie przeprowadzona transmisja z tego spotkania.

2. liga | Wisła Płock (k) – Juna-Trans Stare Oborzyska (k) (youtube.com)

Kopnij dalej

Dodaj komentarz