Wykonawca stadionu chce więcej pieniędzy!

Jak podaje Gazeta Wyborcza Mirbud chce więcej pieniędzy za budowę stadionu. Złożył wniosek o mediacje w sprawie zwiększenia wynagrodzenia z tytułu nadzwyczajnego i nieprzewidywalnego wzrostu cen w trakcie realizacji umowy.

Prezydent Miasta Andrzej Nowakowski zapytany o jaką kwotę chodzi odpowiedział

Nie pamiętam dokładnie kwoty. Jesteśmy na początku tej drogi, pierwsze spotkanie odbędzie się za dwa tygodnie.

Szefowa referatu informacji miejskiej Alina Boczkowska

W kwestii mediacji nie może przekazać żadnych danych, bo są to informacje poufne. Natomiast podamy efekt mediacji po ich zakończeniu.

Koszt zbudowania stadionu zgodnie z przetargiem miał wynosić ok. 166,5 milionów. W trakcie budowy Ratusz poinformował, że trzeba dołożyć kolejne 6 milionów. Wynikało to ze mian w projekcie i zastosowania nowych rozwiązań – trzeba było zlecić roboty zamienne lub dodatkowe. 

Chodziło np. o zakup mebli, urządzeń sanitarnych do toalet – ich dostarczenie zgodnie z umową było po stronie zamawiającego.

Roboty dodatkowe lub zamienne dotyczyły branży sanitarnej, elektrycznej i teletechnicznej. A także konstrukcyjnej – m.in. wykonania dodatkowych szklanych gablot w południowej części elewacji, dodatkowego systemu bramek wejściowych w strefie recepcji i administracji klubu, poszerzenia tarasu/galerii dla kibiców w części południowo-zachodniej.


Analogiczną sytuację mieliśmy przy rozbudowie ulicy Raczkowizna. Pierwotny wniosek wykonawcy opiewał na 1,8 mln zł, a ostatecznie zawarta ugoda przewidywała dopłatę w wysokości 492 tys. zł. 

Kopnij dalej

Dodaj komentarz