Sportowy Weekend w Płocku (12-14 maja)

Nie ma się co czarować – wydarzeniem weekendu będzie mecz we Wrocławiu. Z kim grają pozostałe płockie drużyny w ten weekend? Tego jak zwykle dowiecie się z lektury zapowiedzi sportowego weekendu. Zapraszamy.

Piłka nożna

Mecz o być, albo szarpać się z Rakowem i Cracovią na wyjeździe. W tym momencie lejce są jeszcze w naszych rękach, lub jak kto woli – nogach piłkarzy, ale porażka (tfu, tfu!) ze Śląskiem może sprawić, że za chwilę będziemy już pod wozem.

Ku pokrzepieniu wrzucamy throwback z klubowego TT

W sobotę nie musi być aż tak efektownie. Trzy punkty po paździerzu i kasztanie w 90′ bierzemy w ciemno.

Ekstraklasa

Śląsk Wrocław – Wisła Płock

sobota 15:00

Drugi zespół przełamania złej passy poszuka w Raszynie. Tamtejszy Klub Sportowy jest dopiero na 13. pozycji w tabeli, ale niech nikogo to nie zmyli. Ostatnio raszynianie są w bardzo dobrej formie – wygrali cztery mecze pod rząd, na rozkładzie mają m.in. drużyny, z którymi Nafciarze przegrali dwa ostatnie spotkania.

forBet IV Liga Mazowiecka

KS Raszyn – Wisła II Płock

sobota 12:00

Juniorzy w ten weekend mają nieco łatwiejszych przeciwników niż tydzień temu, kompletu zwycięstw raczej nie będzie, ale ogólny bilans powinien być lepszy niż tydzień temu.

Najtrudniejszą przeprawę będzie miała drużyna U-18, która jest wiceliderem tabeli, a swój najbliższy mecz zagra na wyjeździe z Escolą Varsovia. Warszawianie, z sześcioma punktami przewagi, przewodzą stawce (bilans 6-1-1).

Z tym samym klubem, i też przy ul. Fleminga w stolicy, tyle, że w kategorii U-16 zagrają podopieczni Pawła Kowalskiego. W tej lidze Escola jest druga, a Wisła czwarta. Drużyny dzielą tylko 4 punkty różnicy, więc będzie okazja, żeby „doskoczyć”.

Liga Makroregionalna U-19 (gr. A)

SSM Wisła Płock – Olimpia Elbląg

sobota 12:00

A2 Junior Ekstraliga U-18 RW

Escola Varsovia – SSM Wisła Płock

niedziela 14:15

Centralna Liga Juniorów U-17 (gr. I)

Podlasie Biała Podlaska – SSM Wisła Płock

sobota 13:30

B2 Junior Młodszy RW Ekstraliga U-16

Escola Varsovia – SSM Wisła Płock

niedziela 11:45

Centralna Liga Juniorów U-15 RW (gr. A)

SMS Łódź – SSM Wisła Płock

sobota 12:30

C2 Trampkarz Ekstraliga U-14 RW

Znicz Pruszków – SSM Wisła Płock

sobota 10:00

Drużyna kobiet zagra kolejny mecz na wyjeździe. W niedzielę Nafciarki wybiorą się do Białegostoku. Po ostatnich ciężkich przeprawach z warszawskimi drużynami tym razem powinno być zdecydowanie łatwiej. Ekosport jest przedostatni w tabeli, w 16 spotkaniach tylko raz wygrał i dwa razy zremisował.

Dzień wcześniej Zamłynie Radom zagra z Legią. Tym razem trzymamy kciuki za drużynę z Warszawy 😉

III liga kobiet

Ekosport Białystok – Wisła Płock

niedziela 16:00

Piłka ręczna

Szczypiorniści Orlen Wisły w ten weekend nie grają. Mogą więc w spokoju przygotowywać się do rewanżowego spotkania z Magdeburgiem (środa, 18:45). W Płocku zagrali MEGA zawody, potrafili odrobić sześć bramek straty i nie są bez szans na awans do Final4.

#walczyMY !!!

Druga drużyna piłkarzy ręcznych natomiast ostatnio zawodzi. W czwartek przegrali u siebie mecz z Pabianicami i żeby dalej myśleć o wygraniu ligi muszą liczyć na potknięcia konkurentów. W piątek o godzinie 20:00 być może pofatygują się do hali przy ul. Kilińskiego, żeby wesprzeć drużynę SMS Płock w meczu z Jurandem Ciechanów (aktualny lider tabeli).

To by było na tyle

Dobrego weekendu Nafciarze!

Kopnij dalej

Dodaj komentarz