PERFEKCYJNY Sportowy Weekend w Płocku!

Sport w Płocku

Lepiej być nie mogło. W miniony weekend płockie drużyny w większości grały super ważne mecze i w komplecie te spotkania wygrały! Zapraszamy do tradycyjnego podsumowania sportowych wydarzeń z udziałem płockich zespołów.

PIŁKA NOŻNA

FORTUNA 1 LIGA

W meczu z Motorem Nafciarze może i nie zachwycili stylem, ale cel osiągnęli i to jest w tym momencie najważniejsze. Ozdobą spotkania była bramka strzelona przez Jakuba Gricia. Brawo i prosimy o powtórkę za tydzień.  

Wisła Płock – Motor Lublin
1:0 (0:0)

RELACJA

OCEŃ PIŁKARZY

Tabela zapewniona przez Sofascore

IV LIGA MAZOWIECKA

Wisła II Płock wróciła do roli ligowego kata. Tym razem pod nafciarski topór trafił jeden z najmocniejszych zespołów IV ligi mazowieckiej. Ta okazała wygrana cieszy podwójnie, bo rywal jest jednym z głównych 2-3 kontrkandydatów Nafciarzy do awansu.

Kolejny mecz Wisła II Płock rozegra już w najbliższą środę – z Sokołem Serock na boisku w Jadwisinie.

Wisła II Płock – Hutnik Warszawa
4:1 (2:0)

RELACJA

Tabela zapewniona przez Sofascore

JUNIORZY

Bardzo ważne spotkanie grała w ten weekend również drużyna U-17 w Centralnej Lidze Juniorów. Podopieczni Piotr Górnickiego w ostatnim czasie niebezpiecznie zbliżyli się do strefy spadkowej. Piątkowa wygrana, z jednym z głównych rywali w walce o uniknięcie relegacji, dała im awans o dwie pozycje w ligowej tabeli i w tym momencie już w zasadzie pewne utrzymanie w lidze na kolejny sezon. Dla pewności trzeba jeszcze za tydzień przywieźć co najmniej punkt…. z Kielc.

Tradycyjnie już mocne strzelanie urządzili sobie chłopcy z najstarszego rocznika juniorów. Ponownie skutecznością błysnął Bartosz Sawicki, który tym razem zdobył cztery bramki.

CLJ U-17
SSM Wisła Płock – KKP Korona Kielce

1:0 (1:0)
Szymon Sowa 27′

JUNIOR EKSTRALIGA U-19 (RW)
Ajax Radom – SSM Wisła Płock 

0:9 (0:4)

PIŁKA RĘCZNA

PUCHAR POLSKI

W niedzielnym finale Pucharu Polski trybuny zdominowali kibice, a parkiet piłkarze ręczni Wisły Płock! W polu szalał Michał Daszek, w bramce (w końcu!) dobrze zaprezentował się Mirko i trzeci z rzędu triumf w tych rozgrywkach stał się faktem. Wielkie brawa i gratulacje!

Za dwa tygodnie, w finałach Mistrzostw Polski, z pewnością już tak łatwo nie będzie. Dziś o godz. 10:00 wystartowała stacjonarna sprzedaż biletów na pierwszy mecz (w Płocku 19 maja).

Orlen Wisła Płock – Chrobry Głogów
36:19 (17:9)

Sroczyk 7, Dawydzik 6,Lucin, Zhytnikov 5

Orlen Wisła Płock – Industria Kielce
29:20 (15:11)

 Daszek 11, Lucin 8

To by było na tyle.

Udanego tygodnia Nafciarze!

Kopnij dalej

Dodaj komentarz