SPORTOWY WEEKEND W PŁOCKU (19-21 MAJA)

Ten weekend to będzie prawdziwa petarda! W sobotę będzie jeszcze w miarę spokojnie, ale w niedzielę emocje z pewnością sięgną zenitu. Dwa mecze (szkoda, że o tej samej porze) z mistrzami Polski. W piłkę nożną z jeszcze nie koronowanym, w piłkę ręczną z właśnie ustępującym 😉

Piłka nożna

Czy Marek Saganowski to magik, który w trzy dni potrafi odmienić oblicze naszej drużyny? Przekonamy się w niedzielę. Jesteśmy przekonani, że niesieni fanatycznym dopingiem całej trybuny Nafciarze wzniosą się na wyżyny swoich umiejętności i wykonają pierwszy z dwóch kroków niezbędnych do utrzymania.

A propos kroków do utrzymania – jeżeli jeszcze nie czytaliście naszej analizy, to macie teraz możliwość to nadrobić:

Wracając jeszcze do meczu: do kupienia zostały pojedyncze bilety. Uważasz się za kibica Wisły Płock, a jeszcze nie masz wejściówki na TAKI MECZ?! To jest naprawdę ostatnia szansa dla Ciebie, żeby się zreflektować:

https://bilety.wisla-plock.pl

Ekstraklasa

WISŁA PŁOCK – Raków Częstochowa

niedziela 17:30

Druga drużyna Wisły w środę rozgrywała mecz 28. kolejki z Wilgą Garwolin. Mecz zakończył się hokejowym wynikiem 7:4.  Po trzy bramki strzelili wychowankowie naszej Akademii: siedemnastoletni Szymon Leśniewski oraz Adrian Szczutowski. Jedną bramkę dołożył weteran (jak na II zespół), Grzegorz Wawrzyński.

W sobotę młodzi Nafciarze zmierzą się w Płocku z „chłopcami z Bielan”. Hutnik Warszawa to klub z bogatą historią, oddanymi kibicami, grający na pachnącym nowością stadionie. Niestety dla nich, od dwudziestu lat nie potrafią się wzbić ponad piąty poziom rozgrywkowy w Polsce. W tym sezonie też z pewnością im się to nie uda, bo zajmują 8. lokatę ze stratą aż 25 punktów do liderującej Mazovii.

Transmisję tego meczu będziecie mogli zobaczyć na klubowym kanale YT.

forbet 4. Liga Mazowiecka

Wisła Płock – Hutnik Kraków

sobota 14:00

Juniorzy

Trzy mecze ma jeszcze przed sobą drużyna U-19 w drodze po awans do CLJ-19 w przyszłym sezonie. Na początek wyjazdowy mecz ze Zniczem. Przypomnijmy, że w Pruszkowie jedyne punkty w tym sezonie stracił liderujący Widzew Łódź (mecz z łodzianami za tydzień w Płocku). Będzie ciężko, ale wierzymy, że drużyna Pawła Śpiegowskiego da radę. No i oczywiście Semen gol!

Wygraną w Kielcach miejsce w TOP 5 może zapewnić sobie zespół U-17.

W ten weekend nasze drużyny juniorskie ponownie zmierzą się z rówieśnikami z Legii (CLJ-U15, transmisja tego meczu na YT) i Polonii (U-18 i U-16). Czas się zrewanżować za ostatnie niepowodzenia 😉

Liga Makroregionalna U-19 (gr. A)

Znicz Pruszków –Wisła Płock

sobota 13:45

A2 Junior Ekstraliga U-18 (RW)

Wisła Płock – Polonia Warszawa

niedziela 11:00

Centralna Liga Juniorów U-17 (gr. I)

Korona Kielce – Wisła Płock

sobota 12:00

B2 Junior Młodszy RW Ekstraliga U-16

 Wisła Płock – Polonia Warszawa

Niedziela 13:30

Centralna Liga Juniorów U-15 RW (gr. A)

Wisła Płock – Legia Warszawa

sobota 17:00

C2 Trampkarz Ekstraliga U-14 (RW)

SSM Wisła Płock – Mazur Radzymin

sobota 11:00

Drużyna kobiet swój mecz rozgrywać miała w niedzielę, a ich przeciwniczkami miała być ostatnia w tabeli Zawisza Rzgów. Niestety, drużyna przyjezdnych poinformowała, że z powodu kontuzji nie uda im się skompletować składu i tym samym nasze panie otrzymają za ten mecz walkower.

Piłka ręczna

Święta wojna, finał rozgrywek, mecz o mistrzostwo Polski – w niedzielę Orlen Wisła Płock ma szansę po raz pierwszy od ponad dekady stanąć na najwyższym stopniu podium! W Kielcach Nafciarze będą bronili dwubramkowej zaliczki wypracowanej w Płocku. W środę, w meczu z Magdeburgiem, pokazali, że w tym sezonie są w stanie dokonywać rzeczy wielkich. Do Final Four ostatecznie nie udało im się awansować, ale o tym zadecydowały dosłowne najmniejsze detale. Wierzymy, że tym razem ten jeden słupek, ta jedna strata, nieudany o centymetr lob, będzie na naszą korzyść i Mistrz Polski wróci do Płocka!

Wielka szkoda, że ten mecz niemal pokrywa się ze spotkaniem #WPŁRAK ☹

Transmisja w TVP Sport (od 16:35)

PGNiG Superliga

Barlinek Kielce – Orlen Wisła Płock

niedziela 17:00

Nie informowaliśmy, więc nadrabiamy: Orlen Wisła II Płock meczem z AZS AWF Warszawa (40:33) zakończyła swój udział w rozgrywkach II ligi w tym sezonie. Młodzi piłkarze ręczni są w tym momencie na drugim miejscu w tabeli, ale przeskoczyć ich jeszcze może inny AZS z Warszawy (Uniwersytet Warszawski). Ligę wygrał Jurand Ciechanów.

To by było na tyle

Dobrego weekendu Nafciarze!

Pamiętajcie: WALCZYMY RAZEM!

Kopnij dalej

Dodaj komentarz