NAFCIARSKI PRZEGLĄD MEDIÓW #33 – NÓŻ NA GARDLE

Stało się! Jesteśmy w strefie spadkowej. Nadal nie wiemy czy spadamy czy nie. Szansa na utrzymanie wciąż jest, ale tym razem już nie wszystko w nogach zawodników, ale także w tym jak zagrają inni. A inni też chcą pozostać w Ekstraklasie. Biorąc pod uwagę to jak gramy ostatnie mecze, jesteśmy głównym kandydatem do spadku. 

Mecz z Rakowem poprzedziła akcja kibiców, w której głównym hasłem była JEDNOŚĆ. My na trybunach, piłkarze na boisku dajemy z siebie wszystko i razem utrzymujemy Ekstraklasę. Niestety. Nie udało się wygrać z mistrzami Polski, choć było blisko. Wesprzeć Wisłę przyleciał również nasz japoński kibic, doskonale znany użytkownikom Twittera. Dostał od nas koszulkę z podpisami drużyny i oglądał część meczu na C5. Widać było, że bardzo przeżywa to, co się dzieje na boisku. Mieliśmy też okazję spotkać się z nim po meczu i na spokojnie porozmawiać. Mimo wyniku i nawet po ewentualnym spadku nadal będzie nas wspierał z drugiego końca świata.

W internetach znowu dużo o Wiśle Płock w kontekście spadku. Zapraszamy na przegląd prasy wierząc, że nie wszystko stracone, że uda się nam pozostać w Ekstraklasie na kolejny sezon. 

Zacznijmy jak zwykle od konferencji pomeczowej i wypowiedzi trenerów

oraz kulisów meczu

W audycji Pawła Dylewskiego ponownie gościł Czarek Stefańczyk. 

RMIXX.PL: My Chcemy Gola 185. Piłkarze grają o przyszłość klubu, miasta i kibiców! – C. Stefańczyk

Kibice cały mecz dopingowali. Z tego, co wiem, to też przyszli na trening. Nawet, jak Wisła spadnie, to kibice nadal będą Ekstraklasowi. Dla fanów wielki szacunek za to, jak wspierają zespół w tym trudnym momencie

https://rmixx.pl/my-chcemy-gola/my-chcemy-gola-185-pilkarze-graja-o-przyszlosc-klubu-miasta-i-kibicow-c-stefanczyk

RMIXX.PL: Porażka z Mistrzem Polski. Wisła Płock jedną nogą w 1. Lidze…

Fot. Michał Łada

Ani nowy trener ani wynik Śląska Wrocław nie zmotywował (wystarczająco) Nafciarzy, którzy prowadzili przez większość spotkania, ale ostatecznie przegrali z Mistrzem Polski. Wisła z Rakowem nie potrafi wygrać od kolejnych 8 spotkań. Sytuacja płocczan wygląda bardzo źle. Z punktem straty do wrocławian zajmują trzecie z miejsc spadkowych. W ostatniej kolejce Śląsk zagra na wyjeździe z Legią Warszawa, a Wisła pojedzie do Krakowa. W delegacji Nafciarze nie wygrali od lipca, a obecnie od 8 spotkań nie są w stanie zdobyć nawet punktu. Dla Wiślaków liczy się tylko zwycięstwo, bo w razie remisu (i porażki Śląska) przy takiej samej liczbie punktów w przyszłym sezonie w Ekstraklasie będzie grać zespół z Dolnego Śląska – wszystko przez wyniki meczów bezpośrednich (2 porażki Wisły).

⤵️

https://rmixx.pl/wiadomosci-sportowe/porazka-z-mistrzem-polski-wisla-plock-jedna-noga-w-1-lidze

PRZEGLADSPORTOWY.ONET.PL: Wisła Płock na krawędzi. Utrzymanie? „Szanse są ograniczone”

Fot. Iwona Wiśniewska

W najgorszym położeniu jest ta ostatnia ekipa. Płocczanie mają 37 pkt i zajmują miejsce dające spadek. Do bezpiecznej lokaty tracą jeden punkt. Jeszcze jesienią trudno było sobie wyobrazić taki scenariusz. Wisła była rewelacją ligi i walczyła o czołowe lokaty, a przez chwilę była nawet liderem.

https://przegladsportowy.onet.pl/pilka-nozna/ekstraklasa/wisla-plock-na-krawedzi-utrzymanie-szanse-sa-ograniczone/v37pn2h?%3Futm_source=twitter&utm_medium=social&utm_campaign=sport

WESZLO.COM: Studnie bez dna. Czy jesteśmy skazani na dotowanie klubów piłkarskich?

Fot. Iwona Wisniewska

Wisła Płock rokrocznie otrzymuje od posiadającego większość udziałów miasta kwoty w granicach 6-8 mln zł. W poprzednim sezonie dostała 7,5 mln zł w ramach podwyższenia kapitału zakładowego. Do tego znaczna część jej wpływów sponsorskich dotyczy państwowego PKN Orlen. Mimo to klub wpadł w problemy z płynnością finansową. Mając takie ciepełko, naprawdę trzeba się postarać, żeby doprowadzić do takiej sytuacji. A jest ona coraz trudniejsza.

https://weszlo.com/2023/05/17/finanse-klubow-pilkarskich-fundusze-publiczne-analiza

SPORT.TVP.PL: Przez pół świata na mecz Ekstraklasy. Szalony kibic z Japonii Hiroaki Hokura zakochał się w Wiśle Płock

Fot. twitter użytkownika @alexi417

https://sport.tvp.pl/69927679/wisla-plock-ma-kibica-z-japonii-hiroaki-hokura-przylatuje-na-mecz-z-rakowem-czestochowa

WESZLO.COM: Komu spadek, komu utrzymanie? Analiza sytuacji przed Multiligą

Fot. Wisła Płock

Wisła Płock, Śląsk Wrocław, Korona Kielce czy Stal Mielec? Na kogo padnie? Kto spadnie? Kto uratuje ligowy byt? Cztery drużyny do samego końca muszą drżeć o utrzymanie, gdy więc w najbliższą sobotę na innym stadionie zadzwoni multiligowy dzwoneczek, będą nerwy, obgryzanie paznokci, przemykanie oczu, ciągłe oczekiwanie, gorzkie żale albo wielkie radości.

https://weszlo.com/2023/05/21/walka-o-utrzymanie-ekstraklasa–analiza/

FAKT.PL: Zwolniony z Wisły Płock trener Pavol Stano mówi „Faktowi”: Nie mam żalu do szefów. Rozstaliśmy się z klasą

W tym zawodzie człowiek musi się liczyć z tym, że najbliższy mecz może być tym ostatnim. Było ustalone, że spotkam się z szefami klubu przed poniedziałkowym treningiem. Porozmawialiśmy. W normalnej atmosferze. Bez żalu i wzajemnych pretensji. Kierownictwo Wisły doceniło, że w okresie, kiedy prowadziłem drużynę, udało się zrobić dużo dobrych rzeczy. Mogę powiedzieć, że rozstaliśmy się z klasą. Oczywiście na zajęcia z drużyną już nie wyszedłem.

Pavol Stano

https://sport.fakt.pl/pilka-nozna/pavol-stano-zabral-glos-po-zwolnieniu-z-wisly-plock-zrezygnowal-z-jednej-rzeczy/wny74w9

Jeśli jeszcze nie oglądaliście Ligi Minus, to nasz mecz omawiają jako pierwszy

W Uniwersum Ekstraklasy również

W kolejnej prasówce, kiedy wszystko już będzie jasne, wrócimy do sekcji komentarzy z Twittera. Dziś jednak mamy dla was tylko jeden i tego się przed tą ostatnią kolejką trzymajmy.

Kopnij dalej

Dodaj komentarz