Nafciarski Przegląd Mediów #23 – SZWOCH SZWOCH MATEUSZ!

Podobno na kaca najlepsze jest powietrze z materaca, ale może spróbujecie prasówki, jeśli macie ciężki niedzielny poranek.

W Dzień Kobiet rozegraliśmy zaległy mecz z Wartą. Wygraliśmy, choć osłabiona przez czerwoną kartkę Wartą cisnęła, przed stratą bramki uratowała nas poprzeczka, a jedynego gola strzelił Szwoszek. Najważniejsze, że się przełamaliśmy i pierwsze 3 punkty tej wiosny powędrowało na nasze konto.

Zdecydowanie lepszy prezent dla Nafciarek niż tulipany z Biedry.

A jak na nasze zwycięstwo zareagowały internety?

Na początek wypowiedzi trenerów…

Pavol Staňo (Wisła Płock):

Wiadomo, że przed meczem zdawaliśmy sobie sprawę, że potrzebujemy punktów. Widzieliśmy sami, że płyta była do naszej gry bardzo ciężka. Graliśmy pragmatyczną piłkę, z czego nie jestem dumny. Dostosowanie stylu gry. Bardzo się cieszę, że udało nam się wreszcie zdobyć trzy punkty. Mam nadzieję, że nabierzemy takiego wichru, te nasze będą zdecydowanie lepsze i będziemy zbierać punkty.

Źródło wisla-plock.pl

Dawid Szulczek (Warta Poznań):

Przede wszystkim gratuluję zdobycia trzech punktów. Trener Pavol Stano to bardzo dobry fachowiec i myślę, że na tę passę nie zasługiwał. Wisła Płock powinna mieć więcej punktów z tych meczów niż zero. Odnoszę takie wrażenie, że częściej byliśmy w polu karnym rywala. Mecz toczył się częściej bramki Wisły Płock. Byliśmy trochę bliżsi zdobycia gola. Bardzo dobrze zareagowaliśmy po stracie zawodnika. Tak szczerze, to mogę dużo ciepłych słów powiedzieć o moich piłkarzach. Szkoda, że nie wykorzystaliśmy sytuacji w pierwszej połowie. Trudno mi mieć wielkie pretensje, bo boisko czasami przeszkadzało. Szczęście było po stronie Wisły Płock, czego brakowało wcześniej. Wielka szkoda. Musimy się szybko zregenerować, żeby dobrze wyglądać na Cracovię. Tym bardziej że straciliśmy zawodników za kartki. W pierwszym terminie Mateusz Szwoch miał pauzować za kartki, dziś nam strzelił gola. Taka jest piłka nożna. Graliśmy całkiem dobrze, a punktów nie zdobywamy. Trzeba pogratulować sędziemu debiutu w ekstraklasie. Pozwolił na taką angielską grę.

Źródło wisla-plock.pl

…oraz kulisy

RMIXX.PL: W końcu przełamanie! 3 punkty cenne jak złoto

Fot. Wisła Płock

Mimo słabszych występów w ostatnich meczach wciąż w bramce Krzysztof Kamiński. Do defensywy powrócił Steve Kapuadi, więc Adam Chrzanowski powędrował na lewą stronę. Na prawej obronie zagrał młodzieżowiec, czyli Aleksander Pawlak, który szybko zamienił się z Kristiánem Vallo i grał z lewej strony. W ataku wystąpił powracający po pauzie za kartki Bartosz Śpiączka. Na ławce rezerwowych znaleźli się długo nieobecni Łukasz Sekulski i Dawid Kocyła.

Cała relacją pod linkiem: 
https://rmixx.pl/wiadomosci-sportowe/w-koncu-przelamanie-3-punkty-cenne-jak-zloto

PORTALPLOCK.PL: Tomasz Marzec: nie jesteśmy największymi przegranymi okna transferowego [WYWIAD]

Fot. Wisła Płock S.A

– Są Kristian Vallo, Paweł Chrupałła, Dawid Kocyła, może zagrać Radek Cielemęcki czy Olek Pawlak. To nie tak, że tych zawodników nie ma. Mają lepsze i gorsze momenty, ale to rola sztabu szkoleniowego, żeby lepszych momentów mieli więcej. 

– Czy jesteśmy przegranym? Moim zdaniem nie. Bilansując “za” i “przeciw” naszych ruchów, więcej przeważa za tym, że zrobiliśmy dobre ruchy. Oczywiście wynik na koniec sezonu nas z tego rozliczy.

– Odrzuciliśmy też dwie oferty za naszych zawodników. To nie jest też tak, że przyjdzie oficjalna oferta do klubu, rzucamy się na to i zawozimy zawodnika na lotnisko. Lepiej było sprzedać Davo czy Steva Kapuadiego?

Cała rozmowa pod linkiem 
https://portalplock.pl/wiadomosci/tomasz-marzec-nie-jestesmy-najwiekszymi-przegranymi-okna-transferowego-wywiad/LcJEuWSYyOGwrKl1hdLb

Nikt by się nie spodziewał jesienią, że ktoś w tym sezonie będzie się zastanawiał, czy Wisła może spaść, a jednak.

IGOL.PL: Wisła Płock – mistrz lata, który włączy się do walki o utrzymanie?

Podopieczni Pavola Staňo świetnie rozpoczęli sezon 2022/2023. Wygrywali mecze w pięknym stylu, sprawiając wrażenie drużyny, która pod pewnymi względami przerasta resztę stawki. Skończyło się jednak tylko na kapitalnej inauguracji. Wisła Płock, uważana za rewelację sezonu, znacznie obniżyła loty. Rundę wiosenną rozpoczęła od pięciu porażek. Coraz baczniej musi spoglądać na to, co dzieje się za jej plecami, ponieważ ligowa konkurencja nie śpi. Czy może włączyć się do walki o utrzymanie?

Pod tym linkiem znajdziecie także moją wypowiedź na temat Davo i ewentualnej walki o utrzymanie.
https://igol.pl/wisla-plock/

A teraz najważniejsza część prasówki, czyli komentarze z Twittera 

I to jest chyba najlepsze podsumowanie meczu #WPŁWAR :

Kopnij dalej

Dodaj komentarz