NAFCIARSKI PRZEGLĄD MEDIÓW #34 – SZANUJ KIBICA SWEGO!

„Nawet, jak Wisła spadnie, to kibice nadal będą Ekstraklasowi.” – Cezary Stefańczyk

No i stało się! Sezon 2023/24 rozpoczniemy w 1. lidze.

Niby było wiadomo od jakiegoś czasu, że tak może się to skończyć, ale zabolało jak nigdy.

Bowiem jak nigdy piłkarze Wisły, rozpoczynając rundę rewanżową, do utrzymania potrzebowali zaledwie DWUNASTU punktów. I nie dali rady ich zdobyć.

Kibice bili na alarm, dyrektor sportowy nie wierzył w spadek, trener spał spokojnie, prezes w kwietniu śmieszkował w radio, że nie wiadomo w jakiej lidze otwarcie stadionu, a wychowanek z uśmiechem informował, że „spokojnie, mamy 5 punktów przewagi”. 

Po meczu ze Śląskiem dotarło wreszcie do gabineciarzy co może się stać. Zaczęły się nerwowe ruchy, a ten sam wychowanek deklarował walkę i dźwignięcie szatni przez „starszyznę”. 

Ci źli kibice wspierali drużynę jak mogli, przyszli nawet na trening, by to wsparcie okazać.

Na nic to się zdało. Kibice się zjednoczyli, piłkarze nie. 

Przed meczem z Cracovią nadal część z nas wierzyła, że na ten ostatni mecz zepną się i dadzą z siebie wszystko. Nie dali.

„Zróbcie to dla nas” – nie zrobili. 

Na kilka słów do kibiców zdecydowali się tylko trzej zawodnicy – Sekul, Steve i Rzeźnik. 

Reszcie można powiedzieć tylko, że nie może wymagać szacunku ten, kto nie szanuje innych. Wasze przeprosiny nie zmienią już nic, ale pokazałyby, że chociaż przez chwilę pomyśleliście o tych, których zawiedliście najbardziej – kibicach.

Po odejściu trenera, dyrektora sportowego i zapewne wkrótce prezesa, pożegnamy się również z częścią piłkarzy. Życzę wam, abyście znaleźli kluby, których kibice dają z siebie tyle zaangażowania, ile wy dawaliście na boisku w tym sezonie.

Zapraszamy na ostatni przegląd mediów w tym tragicznym sezonie, który zapowiadał się jak piękny sen.

Żałobne kulisy, jeśli w ogóle chce się wam je oglądać ⤵️

W poniedziałek Michał Kublik rozmawiał z Prezydentem Płocka na temat przyszłości Tomasza Marca. Dziś wiemy, że w obradach rady nadzorczej nie znalazł się punkt, dotyczący odwołania prezesa.

RMIXX.PL: Znana jest decyzja co do Tomasza Marca!⤵️

https://rmixx.pl/wywiady/znana-jest-decyzja-co-do-tomasza-marca

Z prezydentem rozmawiał również Michał Wiśniewski

PORTALPLOCK.PL: Wisła w I-ligowej rzeczywistości. Andrzej Nowakowski: Musimy skupić się na walce o Ekstraklasę [ROZMOWA]

Fot. Tomasz Miecznik, Portal Płock

(…) piłkarze, którzy reprezentowali Wisłę w tym sezonie, powinni utrzymać się nawet bez trenera. Wystarczyło wygrać jeden z kilku meczów po drodze. Nie wiem czy zabrakło umiejętności, sił czy zaangażowania i gotowości do walki w niebiesko-biało-niebieskich barwach. Nie mówię że u wszystkich, ale u części zawodników tej gotowości zabrakło. I dla nich nie powinno być miejsca w drużynie Wisły. Powinniśmy znaleźć ich zastępców, którzy zostawią na boisku nie tylko umiejętności, ale i serce.

https://portalplock.pl/wiadomosci/wisla-w-i-ligowej-rzeczywistosci-andrzej-nowakowski-musimy-skupic-sie-na-walce-o-ekstraklase-rozmowa/nLo563psm36bNy00nsMC

RMIXX.PL: My Chcemy Gola 186. Nie zawiedli tylko kibice!

Komentarz Pawła Dylewskiego i Leszka Harabasza.⤵️

https://rmixx.pl/my-chcemy-gola/my-chcemy-gola-186-nie-zawiedli-tylko-kibice

SPORT.PL: Były prezes Wisły Płock nie wytrzymał. „To jest przerażające. Ja bym ich rozerwał”

Wszystko, co robiliśmy przez wiele lat w klubie, walka o ekstraklasę, bez stadionu i pieniędzy – wszystko poszło na marne. Wczoraj spędziłem pół dnia na stadionie. Chodziłem, dotykałem boiska, patrzyłem na wspaniałe trybuny. Wierzę, że jeśli ktoś rozsądnie podejdzie do tematu, wyciągnie wnioski, to wrócimy do ekstraklasy

⤵️

https://www.sport.pl/pilka/7,65039,29813770,byly-prezes-wisly-plock-nie-wytrzymal-to-jest-przerazajace.html

Oczywiście pech Bartka Śpiączki nie miał żadnego znaczenia przy naszym spadku, ale artykuł ciekawy.

WESZLO.COM: Kozacy i badziewiacy. Bartosz Śpiączka, mistrz ligowej autodestrukcji

To oczywiście nie tak, że Wisła Płock spadła przez Śpiączkę. Czy napastnik pomógł? Niekoniecznie. Czy dołożył swoje do degradacji? Jak najbardziej. Problem jest jednak znacznie szerszy i dla nafciarskiego klubu pożegnanie z Ekstraklasą po ośmiu latach to wielopoziomowa katastrofa. Winni są w pierwszej kolejności trener, prezes, dyrektor sportowy, liderzy zespołu, którzy ewidentnie nie dojechali i do których wypożyczony z Kielc zawodnik się nie zaliczał.

https://weszlo.com/2023/05/29/kozacy-i-badziewiacy-34-kolejka-bartosz-spiaczka-spadek

WESZLO.COM: Wisło Płock, jesteś żenująca. Nie będziemy tęsknić

 Z Davo czy bez Davo, z Michalskim czy bez Michalskiego, z problemami finansowymi czy bez, Wisła nie miała prawa się spierdzielić z Ekstraklasy. Nie, mając w składzie takich wyjadaczy jak Rafał Wolski, Dominik Furman, Mateusz Szwoch, Jakub Rzeźniczak, Piotr Tomasik czy Krzysztof Kamiński. Nie po takim starcie, gdy początkowo wszystko się układało. Ludzie, jeszcze po 14. kolejce – czyli prawie na półmetku – płocczanie zajmowali trzecie miejsce w tabeli! A teraz ich żegnamy… Wstyd, panowie, wstyd, tego błotka nie odkleicie do końca kariery, która już znacznie bliżej niż dalej.

⤵️

https://weszlo.com/2023/05/27/wislo-plock-jestes-zenujaca-nie-bedziemy-tesknic/

Na youtubowym kanale meczyków analiza spadku. O dziwo, ani zadowolony ze swoich transferów były dyrektor sportowy, ani zadowolony z siebie były trener nie chcieli rozmawiać. Pierwszy odmówił komentarza, drugi powiedział, że wina leży po stronie piłkarzy i nie wskazał żadnego błędu w swojej pracy. Rozmawiali zatem – Kuba Rzeźniczak, który przyjął to na klatę, były prezes Jacek Kruszewski i były trener Maciej Bartoszek.

Tekst Wojciecha Kamila, o którym wspominano możecie przeczytać tu

O dogmatach i uporze słów kilka, czyli Quo Vadis, trenerze Staňo?  

W Lidze Minus podsumowanie sezonu i kilka cierpkich słów na nasz temat

Tetrycy na kanale goal.pl również podsumowali sezon, poświęcając nam blok od 18:23

Uniwersum Ekstraklasy o aferach 🤣 sezonu Nasze afery od 30:20

Podsumowaniem niech będzie ten twitt

Kopnij dalej

Dodaj komentarz