Wisła rezygnuje z wychowanka

Wychowanek naszego klubu Wojciech Mazurowski odchodzi z Wisły Płock. Wygasający 30 czerwca kontrakt z 25-letnim obrońcą nie został przedłużony.

Mazurowski urodził się 10 marca 1998 roku w Płocku. Wojtek swoje pierwsze piłkarskie kroki stawiał w Wiśle Płock, gdzie pod koniec rozgrywek 2016/2017 zadebiutował w drugim zespole. Dwa następne lata spędził na wypożyczeniach do Lecha Rypin i Kasztelana Sierpc, a sezon 2019/2020 w Pelikanie Łowicz i Górniku Konin.

Kluczowy okazał się dla niego rok 2020, w którym podpisał kontrakt z Sokołem Ostróda. W II lidze zanotował 30 występów i 1 bramkę, po czym zapracował na transfer do GKS 1962 Jastrzębie. W Fortuna 1. Lidze zaliczył jednak zaledwie dwa występy, po czym wiosną wrócił do Sokoła Ostróda i zagrał jeszcze w 7 spotkaniach eWinner 2. ligi.

Przed sezonem 2022/2023 Wojtek wrócił do Płocka i zasilił kadrę drugiej drużyny. Swoją grą w Wiśle II Płock oraz ciężką pracą na treningach zapracował sobie na wylot do Turcji z pierwszą drużyną. Tam pokazał się z dobrej strony i został w lutym tego roku zgłoszony do rozgrywek PKO BP Ekstraklasy. Niestety nie dane było mu zadebiutować w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Życzymy powodzenia w dalszej karierze!

Kopnij dalej

Dodaj komentarz