Oficjalne otwarcie stadionu z Polonią Warszawa!

Jakiś czas temu informowaliśmy was, że oficjalne otwarcie nowego stadionu w Płocku Orlen Stadion im. Kazimierza Górskiego nastąpi w weekend 2/3 września bieżącego roku podczas ligowego starcia Nafciarzy z Polonią Warszawa.

Nowy stadion jest już gotowy i wkrótce w całości będziemy mogli z niego korzystać. Oficjalne otwarcie obiektu planujemy na początek września, podczas meczu Wisły Płock z Polonią Warszawa. Przygotujemy na ten dzień wiele atrakcji, w tym zwiedzanie obiektu, na które zaprosimy mieszkańców

prezydent Płocka Andrzej Nowakowski.

Modernizacja stadionu przy ul. Łukasiewicza 34 to jedna z największych inwestycji zrealizowanych przez samorząd Płocka. Umowę na realizację przedsięwzięcia prezydent Płocka podpisał z firmą Mirbud 29 listopada 2019 roku, przed pierwszym gwizdkiem w meczu z Lechem Poznań. Pierwsze prace ziemne rozpoczęły się w lipcu 2020 roku.

Inwestycja została podzielona na dwa etapy, dzięki czemu przez cały czas można było rozgrywać mecze. W listopadzie 2021 roku kibice po raz pierwszy zasiedli na nowej trybunie wschodniej. W 2023 roku inwestycja została zrealizowana, w czerwcu obiekt został dopuszczony do użytkowania, a na początku lipca zakończyły się odbiory inwestora.

Teraz prowadzone są prace związane z przygotowaniem obiektu do użytkowania oraz przekazania operatorowi, tj. Miejskiemu Ośrodkowi Sportu i Rekreacji. Szczegółowy program otwarcia obiektu klub poda w późniejszym terminie. 

Kopnij dalej

Dodaj komentarz