David Niepsuj zostanie zawodnikiem Wisły

Według naszych informacji 27-letni obrońca David Niepsuj pozytywnie zakończył testy w naszym klubie i podpisze kontrakt z Nafciarzami. Przebywał on na testach od 1 lipca. W trakcie przygotowań rozegrał 4 spotkania.

David Niepsuj urodził się 16 sierpnia 1995 roku w Wuppertal. Ma polskie i niemieckie obywatelstwo. Może zagrać jako środkowy obrońca lub prawy wahadłowy.

Swoje pierwsze piłkarskie kroki stawiał w niemieckich klubach – Fortunie Wuppertal, Bayerze Leverkusen i Borussii Mönchengladbach. Później grał jeszcze w innych niemieckich zespołach takich jak Fortuna Düsseldorf, Wuppertaler SV i VFL Bochum. To właśnie z tego ostatniego klubu w 2016 roku przeniósł się do Polski. Niepsuj związał się wtedy z Pogonią Szczecin dla której rozegrał 43 mecze i strzelił 1 bramkę. W sezonie 2019/20 przeszedł do Wisły Kraków. W barwach „Białej Gwiazdy” przez półtora sezonu zagrał w 24 meczach i zdobył 2 gole. W rundzie wiosennej sezonu 2020/21 reprezentował barwy Podbeskidzia Bielsko-Biała, gdzie zagrał w 9 meczach Ekstraklasy zdobywając 1 gola. W poprzednim sezonie w barwach Chojniczanki Chojnice zaliczył 19 występów i w tym czasie miał jedną asystę.

Nowy zawodnik Chojniczanki to także były młodzieżowy reprezentant Polski. Niepsuj był powoływany do reprezentacji U-20 i U-21 trenera Marcina Dorny.

David, witamy w Wiśle i życzymy powodzenia!

Kopnij dalej

Dodaj komentarz