RADOMIAK – PETROCHEMIA 1:0 – #AWANS94

Na inaugurację sezonu 93/94 trafiliśmy na beniaminka II ligi – Radomiak Radom.

Herby obu drużyn

Po spadku do III ligi Radomiak każdy sezon kończył na podium, jednak awansem premiowane było tylko miejsce pierwsze. Ten upragniony moment nadszedł w końcu w 1993 roku. Nic więc dziwnego, że w to sobotnie popołudnie 24 lipca 1993 roku na stadionie przy ulicy Struga 63 zasiadł komplet publiczności.

Na boisku w drużynie przeciwnika mogliśmy zobaczyć piłkarzy, którzy wkrótce mieli się związać z Nafciarzami. 

Wzmocnieniem podopiecznych Józefa Antoniaka w nowym sezonie był m.in. Rafał Siadaczka, który choć dołączył z Broni Radom, to jednak miał już za sobą sezon w Legii. Zagrał w warszawskiej drużynie w szesnastu spotkaniach, strzelając jednego gola.

Kolejnym, który dwa sezony później przeniesie się do Płocka był Marek Jakóbczak, grający w Radomiaku od sezonu 92/93. Trafił tam po trzech sezonach spędzonych w Polonii Warszawa.

Jak możemy przeczytać w nielicznych dostępnych relacjach prasowych mecz był ciekawy i trzymał w napięciu do ostatniego gwizdka. 

Przewaga gospodarzy była widoczna, stwarzali oni znacznie więcej okazji do strzału. Bramka Petrochemii pozostawała jednak niezdobyta aż do 86. minuty, kiedy Zbigniew Wachowicz dośrodkował z lewej strony, a Sławomir Machnio strzałem głową z bliskiej odległości umieścił piłkę w siatce.

Podopieczni Grzegorza Wenerskiego ulegli Radomiakowi 1:0. 

Skład Petrochemii

Jacek Lasocki – Adam Buzuk, Dariusz Kowalski, Krzysztof Kwasiborski, Dariusz Krzywkowski, Krzysztof Bukowski, Paweł Dylewski, Jacek Majchrzak, Adam Majewski, Piotr Pomorski, Sławomir Król

Wcześniejsze spotkania z Radomiakiem wyglądały tak:

Źródło: hppn.pl

Pozostałe wyniki w 1. kolejce II ligi przedstawiały się następująco:

Źródło: footballdatabase.eu
Kopnij dalej

Dodaj komentarz