RESOVIA – PETROCHEMIA 0:0 #AWANS94

13. kolejka sezonu 93/94 nie była dla podopiecznych Grzegorza Wenerskiego ani pechowa, ani szczęśliwa. Kolejny, szósty z jedenastu remisów z tego sezonu został odhaczony. 

Herby obu klubów

Resovia przystępowała do tego meczu po czterech kolejkach bez wygranej. Ostatnie dwa mecze przegrywając, ze Stomilem 3:1, z Wisłoką 2:1. Petra natomiast w 12. kolejce z Wisłoką wygrała wysoko, bo 4:0, a mecz z liderem grupy czekał ją już za tydzień. 

Piszę wam często, że Petrochemia rozkręcała się powoli, że ta maszyna, kiedy ruszy, będzie nie do zatrzymania.  To wszystko prawda, bo do końca rundy jesiennej zostały cztery mecze i chyba nie będzie to żaden spoiler, jeśli napiszę, że żadnego nie przegramy. Więcej – żadnego nie zremisujemy. A runda wiosenna to będzie już złoto w najczystszej postaci. I na boisku, i na trybunach, bo trybuny przy Łukasiewicza 34 w rundzie wiosennej będą zapełniać się rekordowo. 

Tymczasem jesteśmy w Rzeszowie, gdzie bezbramkowy remis kończy mecz, a każda z drużyn dostaje po cennym punkcie na swoje konto. Koniec końców Resovii i tak on nie pomoże, dla nas jest na wagę awansu. 

Petrochemia zagrała w składzie: 

Grzegorz Pietrzak – Mirosław Milewski, Dariusz Kowalski, Krzysztof Kwasiborski, Dariusz Krzywkowski, Paweł Dylewski,  Jacek Majchrzak, Adam Majewski, Jacek Traczyk, Artur Serocki, Paweł Kędzierski 

Z ławki: Krzysztof Bukowski, Michał Pesta 

Sędzia główny: K. Rym

Widzów: 700

Pozostałe wyniki 13. kolejki

Źródło: footballdatabase.eu

Po tej kolejce nastąpiły zmiany na miejscu lidera. O punkt więcej miał Stomil i to on właśnie wskoczył na są szczyt. Drugi Radomiak, który w tej kolejce zremisował z Błękitnymi Kielce. Bug Wyszków co prawda gola strzelił, ale mecz przegrał 3:1 i jak to ma w zwyczaju zajął stabilnie ostatnie miejsce. Historia nieuchronnie przybiera dla tej drużyny zły obrót, o czym przekonamy się na koniec sezonu,. Reszta jeszcze ma nadzieję…

Historia spotkań z Resovią

Już za tydzień jedziemy na kolejny wyjazd. Tym razem bardzo trudny i wymagający przeciwnik – Stomil Olsztyn.

Kopnij dalej

Dodaj komentarz