Decyzja o przełożeniu otwarcia stadionu na mecz z Polonią Warszawa była słuszna

Piątkowy mecz z Lechią Gdańsk był pierwszym domowym spotkaniem Wisły Płock w sezonie 2023/24. Początkowe plany zakładały, że będzie on jednocześnie meczem otwarcia nowego stadionu w całości. Z różnych względów klub, oczywiście w porozumieniu z miastem, zadecydował, że pierwszym spotkaniem przy pełnych trybunach będą pierwszoligowe derby Mazowsza (sobota 2. września godz. 17:30). Jak się okazało – z perspektywy czasu ta decyzja okazała się wyjątkowo słuszna.

Po meczu z Lechią Gdańsk pojawiło się kilka, niekoniecznie pozytywnych, komentarzy odnośnie szeroko rozumianego funkcjonowania obiektu w dniu meczowym. Jedni narzekali na przepustowość nowych kołowrotków, inni na brak właściwej strefy gastro, a jeszcze inni byli zdziwieni obecnością publiczności na (zamkniętej?) trybunie zachodniej. W pewnym momencie zostaliśmy niejako „wywołani do tablicy”, więc postanowiliśmy spytać u źródła o wszystkie te kwestie.

Na przesłane przez nas pytania odpowiedzi udzielił p.o rzecznika prasowego Wisły Płock – Mateusz Lenkiewicz.

Kto był uprawniony do zajęcia miejsc na trybunie zachodniej?

Podczas meczu Wisła Płock – Lechia Gdańsk na trybunie zachodniej obecne były władze obu klubów, obsługa spotkania, w tym pracownicy Wisły Płock S.A., MOSiR Płock i przedstawiciele policji, dziennikarze, a także sponsorzy i partnerzy, którzy w swoich świadczeniach sponsoringowych posiadają loże biznesowe na ORLEN Stadionie. Loże są komercyjną częścią stadionu, na której zarabiamy i zależało nam na tym, żeby udostępnić je możliwie jak najszybciej.

Czy jest gdzieś opublikowany cennik i zasady wynajmu skyboxów?

Cennik i zasady wynajmu skyboxów nie zostały nigdzie opublikowane, ponieważ ceny negocjujemy indywidualnie, w zależności od wielkości i umiejscowienia loży oraz dodatkowych usług. W najbliższych dniach oferta wraz ze zdjęciami pojawi się jednak na naszej stronie internetowej. Na ORLEN Stadionie mamy do dyspozycji łącznie 14 skyboxów, z czego kilka jest zarezerwowanych przez właściciela, zarządcę obiektu, przedstawicieli klubów gości (ukłon z naszej strony) czy sponsorów, zgodnie z umowami z klubem. W tej chwili do wynajęcia pozostało 6 skyboxów, co daje nam 58 procent wypełnienia lóż. Osoby zainteresowane proszone są o kontakt z dyrektorem działu sponsoringu Wisły Płock S.A. – Anną Modzelewską.

Pojawiły się też głosy, że przepustowość kołowrotków przy wejściu jest niewystarczająca. Czy do Was też dotarły takie sygnały? Jeżeli tak, to czy macie jakiś pomysł na uniknięcie paraliżu przy wejściu na mecz otwarcia (całego stadionu)?

Dotarły do nas sygnały o problemach na kołowrotkach wejściowych.  Co do przepustowości i pomysłów, już teraz na trybunę wschodnią można wejść każdym kołowrotkiem z oznaczaniem C, analogicznie będzie na każdej z trybun, oczywiście poza sektorem VIP, to samo w sobie powinno rozładować kolejki, bo daje większe możliwości wejścia na teren imprezy masowej. Nie trzeba kierować się do „dedykowanego” wejścia, można skorzystać z każdego dostępnego na danej stronie obiektu.

Informowaliśmy o tym w komunikacie organizacyjnym przed meczem z Lechią Gdańsk, ochrona również otrzymała instrukcje, żeby kierować kibiców do innych kołowrotków i tym samym rozładowywać tworzące się kolejki. Być może nasze działania w tym zakresie były niewystarczające i przed kolejnym spotkaniem z Bruk-Bet Termaliką postaramy się zrobić więcej w tym temacie.

W dalszym ciągu będziemy również edukować kibiców, by kupowali bilety w przedsprzedaży i nie pojawiali się na stadionie na ostatnią chwilę, tak jak to było na starym obiekcie czy podczas jego modernizacji. Dzięki temu też unikniemy kolejek do kas biletowych oraz przy wejściu na obiekt.

Biorąc pod uwagę różne mniejsze i większe problemy, które pojawiły się podczas meczu z Lechią (jak np. niedziałające nagłośnienie na trybunie wschodniej) – czy decyzję o przełożeniu mecz otwarcia na wrzesień możemy uznać za wyjątkowo słuszną?

Sprawa nagłośnienia od dłuższego czasu spędza nam sen z powiek. W ostatnich miesiącach robiliśmy co w naszej mocy, by nagłośnienie było na zadowalającym poziomie i teraz również tak będzie. W trakcie meczu z Lechią Gdańsk dotarły do nas sygnały o problemach po wschodniej stronie obiektu, co od razu po zakończeniu spotkania zostało zgłoszone do zarządcy obiektu, który już zajął się tym tematem. – Kwestii organizacyjnych do poprawki na pewno jest sporo, ale czy coś nas szczególnie zaskoczyło, trudno powiedzieć, bo musimy być gotowi na różne sytuacje. Przypominamy, że wszyscy cały czas uczymy się nowego obiektu i z dnia na dzień będziemy starali się radzić sobie z pojawiającymi się przeszkodami. Jednocześnie prosimy kibiców o zgłaszanie problemów, które na pewno będziemy na bieżąco analizować i usuwać. Co do decyzji o przełożeniu otwarcia na mecz z Polonią Warszawa nie ma żadnych wątpliwości, że postąpiono wyjątkowo słusznie.

Kiedy zacznie się promocja meczu z Polonią? Czy możesz już zdradzić jakieś szczegóły odnośnie Waszych pomysłów na przyciągniecie kibiców na to wydarzenie?

Promocja meczu z Polonią Warszawa rozpocznie się, gdy tylko poznamy oficjalny termin tego wydarzenia. W tym temacie jesteśmy w stałym kontakcie z przedstawicielami Fortuna 1. Ligi i mamy nadzieję, że harmonogram 7. kolejki poznamy do końca tego tygodnia. Wtedy z promocją ruszymy najprawdopodobniej od 14 sierpnia,  a najpóźniej po długim weekendzie 16 sierpnia. Wydaje nam się, że to wystarczająco dużo czasu, żeby wraz z innymi organizatorami meczu otwarcia, dotrzeć do jak najszerszego grona odbiorców. 

Na tę chwilę możemy zdradzić, że dzień przed otwarciem stadionu planowane jest jego zwiedzanie, a w dzień meczowy przewidziany jest szereg atrakcji na placu przed ORLEN Stadionem oraz na boisku bocznym B4.

Czy któryś z sektorów będzie „dziecięcy”?

W przygotowanej niedawno strategii sprzedaży karnetów i biletów nie uwzględniono sektora dziecięcego. W tej chwili dla grup zorganizowanych przeznaczamy sektor C1 na trybunie wschodniej, ale od meczu otwarcia przeniesiemy go na sektor C5, ze względu na zbyt bliską odległość od sektora gości. Nad tematem sektora rodzinnego szerzej pochylimy się natomiast przed rozpoczęciem kolejnej rundy bądź sezonu 2024/2025.

Na profilach SM klubu pojawiło się ogłoszenie o przetargu na wynajem powierzchni gastronomicznych. O ile brak restauracji nie powinien być dla kibiców większym problemem, to już kioski gastronomiczne z pewnością będą wszystkich interesować. W związku tym pytanie: czy mamy rozumieć to tak, że nadal nie wiadomo kto będzie obsługiwał gastronomię na stadionie w dniu otwarcia i istnieje taka możliwość, że kioski gastronomiczne podczas meczu z Polonią będą nieczynne?

Zacznijmy od tego, że wynajem kiosków gastronomicznych leży po stronie zarządcy obiektu. Termin składania ofert mija w środę 9 sierpnia o godzinie 12:00 i dopiero po rozstrzygnięciu procedury ofertowej przez MOSiR Płock będziemy mogli powiedzieć coś więcej. Mamy nadzieję, że na mecz z Bruk-Bet Termaliką Nieciecza uruchomiony zostanie przynajmniej jeden kiosk gastronomiczny, a z czasem liczba punktów będzie się sukcesywnie zwiększać, bo doskonale zdajemy sobie sprawę, jak istotnym elementem meczu jest gastronomia.

Mateuszowi dziękujemy za wyczerpujące odpowiedzi na nasze pytania.

Wierzymy, że do meczu z Polonią Warszawa wszystkie problemy uda się rozwiązać, a samo wydarzenie otworzy zupełnie nowy rozdział w historii Wisły Płock.

Kopnij dalej

Dodaj komentarz