Oceny po meczu #WPŁPOL

Sobotni mecz Nafciarzy to była truskawka na torcie tego wspaniałego dnia. Nasi zawodnicy stanęli na wysokości zadania i pewnie pokonali warszawską Polonię 3:0. Jak wypadli indywidualnie?

Skala ocen:

1 – Poniżej krytyki…
2 – Słabo
3 – Poprawnie
– Dobrze
5 – Bardzo dobrze
6 – Klasunia!

Bartłomiej Gradecki (4) – Historyczny mecz i historyczne czyste konto. Zachowywał wzorową koncentrację przez pełne 90 minut. W całym spotkaniu może dwukrotnie poważnie sprawdzony. Cieszy, że nie pozwolił Polonistom zepsuć nam tego święta straconą bramką.

David Niepsuj (4) -W przeciwieństwie do wcześniejszych spotkań, zdecydowanie mniej fajerwerków w ofensywie. W defensywie dobrze sobie radził, a to jest podstawa do oceny dla obrońcy.

Marcin Biernat (5) – Jeśli ktoś tęsknił za Alanem Urygą czy Damianem Michalskim, przy stałych fragmentach gry, to Marcin powoli sprawia, że przestaniecie. Trzy bramki w dwóch spotkaniach przed własną publicznością, to już robi wrażenie. W defensywie zaliczył jeden klops, mogło skończyć się bramką dla Polonii, ale koledzy uratowali sytuację. Jeden mały kamyczek do gry Marcina, cztery spotkania w pełnym wymiarze czasowym i aż trzy żółte kartki.

Jakub Szymański (4) – Ciężko oceniać Jakuba, niby w defensywie nic nie zawalił, niby było zero z tyłu, jednak jakoś nie przekonuje mnie jego gra. Brakuje mu trochę pewności w boiskowych poczynaniach. Niemniej jednak występ na plus.

Milan Spremo (4) – Jak to dobrze po latach posuchy mieć lewego obrońcę. Dodatkowo Milan bardzo fajnie prezentował się w akcjach zaczepnych. Miła odmiana po sezonie z Piotrkiem Tomasikiem.

Jakub Grič (5) – Słowak pokazuje się z bardzo dobrej strony. Fajnie podłącza się do rozgrywania piłki. Robi przewagę w bocznych sektorach boiska. To po jego dośrodkowaniu został podyktowany drugi rzut karny dla Nafciarzy.

Mateusz Szwoch (4) – Cichy bohater sobotniego widowiska. Mateuszowi chyba służy przesunięcie na pozycje 6/8. Bardzo aktywny w destrukcji. W ofensywie, kiedy trzeba pokazywał się do gry. Próbował strzałów z dystansu, jednak jeszcze trochę brakowało do gola. Zaliczył asystę ze stałego fragmentu przy golu Marcina Biernata. Oraz asystę drugiego stopnia przy golu Sekula.

Paweł Chrupałła (5) – Idealny przykład jak wejść z buta w Fortuna 1 Ligę, na dodatek prosto z drugiego zespołu. Kolejny mecz, kolejna asysta. Świetne dośrodkowanie na nos w pełnym biegu do Sekula, żeby był śmiesznie, gorszą, prawą nogą. Dodatkowo bardzo aktywny w akcjach ofensywnych. Na plus bardzo dobrze bite stałe fragmenty.

Fryderyk Gerbowski (4) – Gerboś rośnie wraz z tym zespołem. Z meczu na mecz prezentuje się coraz pewniej. W sobotę miał swoje okazje, jednak zabrakło trochę dokładności. W pierwszej połowie zaimponował idealnym rozklepaniem rywali w duecie z Sekulem. Dodatkowo bardzo dobre podania crossowe oraz dryblingi. W sobotę jedynie zabrakło liczb.

Émile Thiakane (4) – Urodzony w Senegalu pomocnik przychodził do Wisły jako wartość dodana. Jedno trzeba przyznać, Emil jak do tej pory nie zawodzi. W spotkani z Polonią bardzo fajnie prezentował się pomimo faktu, że grał na skrzydle a nie w środku pola. Pomimo ponad 190cm wzrostu świetnie panuje nad piłką, czego dowodem była „siatka” założona jednemu z rywali.

Łukasz Sekulski (5) – Kapitan nareszcie przełamał się przed własną publicznością. Okazji do tego nie mógł wymarzyć sobie lepszej. Dwa gole zdobyte, mogły być trzy, jednak rzuty karne to nie jest najmocniejsza strona Łukasza. Aktywny w ofensywie, kiedy trzeba wracał nawet we własną strefę obronną po piłkę. Niestety, widać po Łukaszu, że w okolicach siedemdziesiątej minuty zaczyna dawać o sobie znać zmęczenie.

ZMIENNICY

Krzysztof Janus (4) – Wszedł, był, nic nie zepsuł. Nic wielkiego ogólnie nie zrobił. Dostosował się grą do reszty zespołu.

Fabian Hiszpański (-) – Grał zbyt krótko, żeby ocenić.

Igor Drapiński (-) – Grał zbyt krótko, żeby ocenić.

Dawid Kocyła (-) – Grał zbyt krótko, żeby ocenić.

Filip Lesniak (-) – Grał zbyt krótko, żeby ocenić.

TRENER

Marek Saganowski (4)

SĘDZIA

Marcin Kochanek (5)

PODSUMOWANIE

Ocen drużyny – 4

Poziom widowiska – 6

Nasz wybór w głosowaniu #NafciarzSezonu:

3 punkty – Łukasz Sekulski
2 punkty – Marcin Biernat
1 punkt – Paweł Chrupałła

Kopnij dalej

Dodaj komentarz