Przy Ł34 z Ostrovią – zapowiedź #WPŁOST

Wisła Płock zespół kobiet

W meczu 4. kolejki II ligi północnej Nafciarki podejmą u siebie drugą drużynę ubiegłego sezonu, Ostrovię 1909 Ostrów Wielkopolski.

Po 3. kolejce

Loczki Wyszków wygrały 5-1 z KS Raszynem, Świt Górzno rozgromił Włókniarza Białystok 10-1, Praga Warszawa wygrała 5-1 z WAP-em Włocławek. Mecz Medyka II Konin z AZS-em UW Warszawa został przełożony na 13 września.

Wiślaczki uległy na swoim terenie GSS-owi Grodzisk Wielkopolski 2-3. Do siatki trafiały Aleksandra Synowiec i Justyna Skrocka. To pierwsza domowa porażka od 24 kwietnia 2022 roku.

Najbliższe rywalki Nafciarek zremisowały 2-2 z drugim beniaminkiem, Juną -Trans Stare Oborzyska. Dubletem w tym spotkaniu popisała się Małgorzata Knuła.

Czołówka klasyfikacji strzelczyń prezentuje się następująco:

10- Agata Bała ( Świt)

8- Małgorzata Knuła (Ostrovia)

5- Aleksandra Synowiec (Wisła), Paulina Pokraśniewicz (Loczki)

4- Anita Sikora (AZS), Sabina Napieralska (Ostrovia), Natalia Przewoźna (GSS)

O rywalkach

Ostrovia 1909 Ostrów Wielkopolski występuje w rozgrywkach seniorskich od sezonu 2012/13. Przez pierwsze cztery lata występowały na poziomie trzeciej ligi, a w sezonie 2015/16 wywalczyły awans do drugiej ligi. Występowały na tym poziomie rozgrywkowym przez rok, po czym ponownie spadły do III ligi. W sezonie 2017\18 wywalczyły awans po raz kolejny i od tego czasu występują nieprzerwanie na poziomie drugiej ligi.

W ubiegłym sezonie Ostrovia zajęła drugie miejsce w drugiej lidze. Zespół z Wielkopolski uzbierał 51 punktów – o osiem mniej niż beniaminek Orlen I ligi, Lech UAM Poznań.

Najlepszą strzelczynią drużyny została Małgorzata Knuła, która trafiała do siatki 24 razy. Ta sama zawodniczka została królową strzelczyń Orlen Pucharu Polski. Drużyna z Wielkopolski dotarła do 1\8 finału, a Knuła zdobyła trzynaście bramek.

Ostrovia dokonała hitowego w skali ligi transferu – do zespołu dołączyła Weronika Helińska, która przez ostatnie trzy lata występowała w ekstraligowym Sportisie KKP Bydgoszcz. W przeszłości grała także w Medyku Konin.

Do ostrowskiej ekipy dołączyły także Weronika Polak oraz Julia Tokar – obie zawodniczki broniły ostatnio barw Warty Poznań, która wycofała drużynę z trzeciej ligi. Ta pierwsza zdążyła już wpisać się na listę strzelczyń w bieżących rozgrywkach.

W okresie przygotowawczym podopieczne Łukasza Pawlaka zagrały pięć sparingów.

Ślęza Wrocław 0-4

Medyk Konin 1-9

Lech UAM Poznań 3-2

Słupczanka Słupca 4-2

Legia Ladies 12-0

Początek meczu Wisła Płock – Ostrovia 1909 Ostrów Wielkopolski w najbliższą niedzielę o godzinie 16:00 na boisku bocznym B2 pod ORLEN Stadionem. Zapraszamy na trybuny!!

Kopnij dalej

Dodaj komentarz