Młodzież rusza na wypożyczenia!

Na wypożyczenia udało się dwóch zawodników Wisły Płock. Oskar Klon obecny sezon spędzi w trzecioligowym KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski, natomiast Filip Lodziński zbierze jesienią doświadczenie w piątoligowym Świcie Staroźreby

Urodzony 5 lutego 2005 roku w Bydgoszczy Oskar Klon bramkarskiego fachu uczył się w tamtejszej Polonii oraz przede wszystkim Chemiku. Tam zadebiutował w czwartej lidze już w sierpniu 2020 roku i łącznie uzbierał tam ponad pięćdziesiąt występów. Do Wisły Płock przeniósł się niemal równo rok temu, bo 2 września 2022 roku. Od tamtej pory regularnie trenował z pierwszą drużyną, biorąc udział także w jej zgrupowaniach. Występował jednak w rezerwach. W zeszłym sezonie zanotował trzynaście meczów w IV lidze mazowieckiej. Warto wspomnieć, że na swoim koncie ma powołania do młodzieżowych reprezentacji Polski do lat siedemnastu i osiemnastu. W obecnej kampanii wystąpił raz – w 1/8 finału Okręgowego Pucharu Polski (Płock), kiedy zachował czyste konto z Unią Iłów.

Oskar Klon po podpisaniu nowego kontraktu z Nafciarzami /foto:Wisła Płock

Filip Lodziński urodził się 20 lipca 2004 roku w Płocku i jest wychowankiem Stowarzyszenia Sportu Młodzieżowego Wisła Płock. Wysoki środkowy pomocnik został przesunięty do drugiego zespołu Nafciarzy latem 2022 roku. W minionym sezonie rozegrał dwadzieścia cztery mecze w IV lidze mazowieckiej, w których zanotował jedną asystę. Tej jesieni wystąpił jedynie w pucharowym starciu rezerw z Unią Iłów.

Bramkarz został wypożyczony do 30 czerwca 2024 roku, natomiast pomocnik do 31 grudnia 2023 roku.

(źródło: Wisła Płock)

Kopnij dalej

Ten post ma jeden komentarz

  1. Cezary

    Zbierze doświadczenie w 5 lidze ja pierdykam

Dodaj komentarz