Jakub Szymański przeniesie się na Wsypę Afrodyty?

Jak donosi Tomasz Włodarczyk z serwisu meczyki.pl, zainteresowana pozyskaniem obrońcy Wisły Płock jest czołowa drużyna cypryjskiej Cyta Championship – Pafos FC.

Okienko transferowe na Cyprze zamyka się dziś, więc sprawy musiałyby potoczyć się naprawdę ekspresowo. Według Tomasza Włodarczyka Pafos FC złożyło oficjalną ofertę, ale została ona odrzucona przez włodarzy Wisły.

Możemy się domyślać, że oferta Cypryjczyków nie była zbyt przekonująca finansowo. Patrząc na naszą kadrę, jeżeli mielibyśmy się spodziewać transferów środkowych obrońców, to raczej przychodzących, niż wychodzących. Należy przy tym wziąć pod uwagę, że Jakub Szymański nie był ostatnio pierwszym wyborem trenera Saganowskiego (90 minut w czterech ostatnich kolejkach), dlatego też jego transfer nie jest wykluczony. Wszystko jak zwykle rozbije się o pieniądze. Jeżeli Pafos zaoferuje sześciocyfrową kwotę w Euro nasz obrońca najprawdopodbniej zmieni klimat na cieplejszy.

Co typowe dla drużyn cypryjskich – w składzie Pafos FC aż roi się od obcokrajowców. Obrońców jest tam jedenastu, z DZIESIĘCIU krajów.

Jakub Szymański trafił do Wisły Płock przed rozpoczęciem rundy wiosennej poprzedniego sezonu z Górnika Zabrze. W naszych barwach rozegrał jak dotąd łącznie 10 spotkań – sześć w Ekstraklasie, cztery w Fortuna 1. Lidze. Jest także reprezentantem Polski do lat 21.

Kopnij dalej

Dodaj komentarz