OFICJALNIE: Jesper Westermark nowym zawodnikiem Wisły Płock

W zeszłym tygodniu szwedzkie media poinformowały, że nowym napastnikiem Wisły Płock zostanie Jesper Westermark. Dziś klub ogłosił tę informację oficjalnie. Szwed związał się z Nafciarzami umową do 30.06.2025 roku.

Jesper Westermark urodził się 26 lipca 1993 roku. Swoją karierę piłkarską rozpoczął w Sävedalens IF, a następnie trafił do juniorskiej drużyny BK Häcken. W 2013 roku odszedł z Häcken i trafił do IK Oddevold. Następnie występował m.in. w Utsiktens BK, GAIS, Ljungskile SK.

fot. Wisła Płock S.A.

Od 2021 roku był zawodnikiem Östers IF. W tym zespole rozegrał 87 spotkań, w których zdobył 30 bramek. W ostatnim sezonie z 17 bramkami na koncie został królem strzelców drugiej ligi szwedzkiej.

Od 1 stycznia pozostawał wolnym zawodnikiem.

Występuje na pozycji napastnika. Mierzy 183 cm wzrostu.

– Jesper Westermark był przez nas obserwowany od dłuższego czasu i nie mam wątpliwości, że znacząco wzmocni rywalizację w naszej ofensywie. To zawodnik z dużym doświadczeniem, który zdecydowanie „ma gola”. Jest wyjątkowo nieprzyjemnym dla obrońców snajperem, który do naszej szatni, oprócz jakości, może wprowadzić dużo pozytywnej energii i charakteru

dyrektor sportowy Wisły Płock Dariusz Sztylka

Witamy w niebiesko – biało – niebieskich barwach i życzymy samych sukcesów!

fot. Wisła Płock S.A.

Kopnij dalej

Dodaj komentarz