Oceny po meczu #WISWPŁ

Ważny punkt wywieziony z trudnego terenu trzeba szanować. Poprzedni sezon nas nauczył, że każdy punkt jest ważny. Jak nie da się pokonać rywala, to trzeba zremisować. Czwarty mecz ligowy bez porażki! A jak wypadli indywidualnie Nafciarze?

Skala ocen:

1 – Poniżej krytyki…
2 – Słabo
3 – Poprawnie
– Dobrze
5 – Bardzo dobrze
6 – Klasunia!

Bartłomiej Gradecki (5)

Cóż to był za występ! Wiele świetnych interwencji, które pomimo naporu rywali utrzymywały remis, a do tego pod koniec meczu jedna absolutnie wybitna.

David Niepsuj (4)

Może nie tak widowiskowy mecz jak naszego goalkeepera, ale był częścią świetnie funkcjonującej formacji defensywnej.

Jakub Szymański (4)

Lider defensywy w tym meczu. Od momentu jego przyjścia do Wisły widać progress. Pewny na ziemii i w powietrzu. Podczas oglądania tego meczu można było odnieść wrażenie, że jeśli przeciwnicy dośrodkują w pole karne, to jest tak około 50% szans, że Szymański zrobi z tym porządek. Drugie 50% to…

Beniamin Czajka (5)

W ubiegłym tygodniu dobry mecz z GKS Tychy, a do tego dodał solidny mecz z naszą imienniczką. Również pewny w obronie, kolejny piłkarz, który się rozwija. Brawo!

Milan Spremo (5)

Opinia tutaj jest tylko formalnością, bo chyba nikt nie ma wątpliwości, że nasz lewy obrońca w niedzielę był kapitalny. Już w poprzednich meczach rzucały się w oczy jego umiejętności dryblingu. W tym meczu natomiast przeszedł samego siebie w tym aspekcie, a do tego dołożył skuteczną grę w defensywie.

Jakub Grić (5)

Nasz najlepszy piłkarz w tej formacji. Szczególnie w pierwszej połowie pokazywał dużo determinacji w walce o każdą piłkę, a w drugiej połowie do gola brakło centymetrów. Dobry występ.

Mateusz Szwoch (4)

Ciężki mecz dla niego, dużo kopania się w środku, ale zapadł mi w pamięć jeden szczegół. Gdy piłkarz rywali próbował wprowadzać piłkę w naszą szesnastkę prawie zawsze miał Szwocha blisko siebie, a raz dzięki temu przeciął podanie, po którym bardzo komfortową okazję mieliby przeciwnicy.

Paweł Chrupałła (4)

Wskoczył do składu podczas rozgrzewki ze względu na kontuzję Gerbowskiego. Nie było tego widać, dobry mecz.

Émile Thiakane (4)

Dobrze współpracował z Milanem Spremo. Po jednym z jego przechwytów brakło niewiele aby Sekulski wyszedł sam na sam.

Nikola Srećković (2)

Jedyny piłkarz z wyjściowej jedenastki, którego nie można pochwalić. Zapamiętałem jedynie jego strzał, ale efekty pominiemy.

Łukasz Sekulski (5)

Fundament tego zespołu. Dobry występ naszego kapitana. Dużo pomagał w obronie przy stałych fragmentach gry Wisły Kraków.

ZMIENNICY

Filip Lesniak (4)

Filip, kiedy ma przy sobie zawodnika, który wyprowadzi piłkę i to nie on jest za to odpowiedzialny, to jest przydatny na boisku. Filip to typowy likwidator akcji przeciwnika.

Igor Drapiński (4)

Wszedł na lewą obronę, a Milan został przesunięty piętro wyżej i całkiem nieźle to wyglądało. Czemu nie zacząć tak z Arką?

Fabian Hiszpańśki (4)

Zaliczyłby asystę, gdyby Grić troszkę niżej uderzył z główki.

Krzysztof Janus (3)

Dał poprawną zmianę. Nic szczególnego nie można napisać.

Mateusz Lewandowski (-)

Za krótko grał, żeby ocenić jego występ.

TRENER

Marek Saganowski (5)

SĘDZIA

Damian Kos (2)

PODSUMOWANIE

Ocena drużyny – 4

Poziom widowiska – 4

Nasz wybór w głosowaniu #NafciarzSezonu:

3 punkty – Bartłomiej Gradecki
2 punkty – Beniamin Czajka
1 punkt – Milan Spremo

Kopnij dalej

Dodaj komentarz