Po raz pierwszy z Włókniarzem

fot. Natalia Gonta

W najbliższą niedzielę Nafciarki zagrają kolejny domowy mecz w 2. lidze północnej. Podopieczne Adriana Piankowskiego podejmą u siebie Włókniarza Białystok.

Po 7. kolejce

Wisła odniosła piątą porażkę w tym sezonie – w Derbach Mazowsza lepszy okazał się Zły Praga Warszawa. Najbliższe rywalki Nafciarek przegrały 0-5 z Juną-Trans Stare Oborzyska, które samodzielnie prowadzą w ligowej tabeli.

Z rozgrywek oficjalnie wycofał się KS Raszyn. Wobec tego punkty za mecze z tym zespołem zostały odjęte. Wisła ma tylko jedno oczko na koncie, podobnie jak Włókniarki z Białegostoku. ( Wisła wygrała z Raszynem 9-1, a Włókniarz zremisował 4-4)

II liga kobiet (gr. północna) – wyniki 7. kolejki:

Zły Praga Warszawa – Wisła Płock 4 -1

WAP Włocławek – Medyk II Konin 1-1

(Weronika Górecka – Patrycja Sikora)

AZS UW Warszawa – Ostrovia Ostrów Wielkopolski 1-1

(Maja Rębiś – Aleksandra Krawiec)

Loczki Wyszków – GSS Grodzisk Wielkopolski 3-1

(Paulina Pokraśniewicz 2x, Joanna Jeż – Oliwia Kwiatek)

O rywalkach

Zespół seniorski Włókniarza powstał w 2013 roku. W sezonie 2017/18 wywalczyły awans do drugiej ligi i od tego czasu występują nieprzerwanie na trzecim poziomie rozgrywkowym w Polsce. W ubiegłym sezonie drużyna z Podlasia zajęła ósme miejsce, co jest ich najlepszym wynikiem po reformie rozgrywek. Zespół futsalowy występuje na poziomie I ligi.

W obecnym sezonie Włókniarz nie radzi sobie najlepiej. Po siedmiu kolejkach zajmuje ostatnią lokatę i podobnie jak Nafciarki zgromadziły jedno oczko na koncie. W bieżących rozgrywkach Białostoczanki zdobyły siedem bramek, tracąc aż 29 co czyni ich najgorszą defensywą w lidze. Najlepszą strzelczynią zespołu jest Hanna Tupalska, która zdobyła trzy bramki.

Dotychczas Nafciarki nie mierzyły się z Włókniarzem w oficjalnym meczu.

Tabela II ligi kobiet (gr. północna)

Źródło: laczynaspilka.pl

Początek meczu Wisła Płock – Włókniarz Białystok w niedzielę 8 października o 14:00 na boisku bocznym B2 przy ORLEN Stadionie.

Gorąco zachęcamy do wspierania Wiślaczek na żywo!

Kopnij dalej

Dodaj komentarz