NAFCIARSKI PRZEGLĄD MEDIÓW #10 Z gts NA REMIS!

Jadąc do Krakowa wiedzieliśmy, że to nie będzie łatwy mecz. Ale umówmy się – który jest? Do końca sezonu, jeśli chcemy myśleć o barażach, każdy mecz musimy traktować poważnie, nawet jeśli trenerem rywali jest trener Radek.

Mogliśmy to wygrać, bo mieliśmy swoje sytuacje, mogliśmy przegrać, bo krakowska drużyna przeważała. Podzieliliśmy się punktami, co jest dość sprawiedliwe w tej sytuacji. Zbierajmy punkty, bo mogą się przydać i nie wybrzydzajmy na brak zwycięstwa. Tym bardziej, że to, co do tej pory zebraliśmy daje nam 4. miejsce. Ten mecz zapewne nie przejdzie do historii jak ten, kiedy spotkaliśmy się ostatni raz przed spadkiem krakowskiej. Wtedy po emocjonującym meczu wygraliśmy 4:3, a nasz redakcyjny kolega pokazał najsłynniejszego faka w ESA.

Wypowiedź trenera Marka Saganowskiego ⤵️

Przede wszystkim chcę pogratulować determinacji w defensywie mojemu zespołowi. Remis tutaj w Krakowie jest dla mnie ważnym punktem. Tym bardziej że znowu zagraliśmy na zero z tyłu. Pierwsza połowa zdecydowanie pod dyktando Wisły Kraków. Nie mogliśmy wejść w rytm grania, nie mogliśmy się utrzymać przy piłce. Za dużo nonszalancji. W drugiej połowie wydaje się, że ta sytuacja została opanowana. Patrząc przez pryzmat utrzymania, statystyk, jakie dziś drużyny stworzyły – nie wiem na sto procent, ale to Wisła Płock stworzyła najgroźniejszą sytuację, gdzie uderzyliśmy w poprzeczkę. Jakub Gric oddał strzał z pięciu, sześciu metrów. Taki jest futbol. Tak czy inaczej, jestem zadowolony z tego punktu.

Zawodnicy o meczu ⤵️

Kulisy meczu ⤵️

Media o meczu ⤵️

WESZLO.COM: Informujemy, że mecz Wisły Kraków z Wisłą Płock… się odbył

Kilka strzałów zawodnicy obu ekip oddali, ale były one strasznie anemiczne lub przesadzone z siłą. Wisła Kraków miała optyczną przewagę, była częściej przy piłce, ale niewiele z tego wynikało. A postawą ich rywali byliśmy jeszcze bardziej rozczarowani i zniesmaczeni. W ostatnich spotkaniach pokazali, że potrafią grać w piłkę i będą liczyć się w walce o awans, a od pierwszych minut cofnęli się głęboko do defensywy i wyglądali na zespół, który przyjechał do Krakowa, żeby wywieźć stąd jeden punkt po bezbarwnym 0:0.

PORTALPLOCK.PL: Wisła cierpiała przez ponad 90 minut, ale w Krakowie wywalczyła cenny remis

W wyjściowym składzie miał znaleźć się Fryderyk Gerbowski, ale prawdopodobnie na rozgrzewce doznał urazu i jego miejsce zajął Paweł Chrupałła. Zmieniło to nieco plany Wisły Płock. Nafciarze w pierwszej połowie grali bardzo bojaźliwie, dali się zepchnąć do defensywy, momentami bardzo głębokiej. Podopieczni Radosława Sobolewskiego mieli optyczną przewagę, od czasu do czasu zagrażali bramce Bartłomieja Gradeckiego. Kilka razy próbował Kacper Duda, ale przeważnie pudłował. Biała Gwiazda miała piłkę, ale im bliżej bramki, tym wyglądało to gorzej.

SPORTOWEFAKTY.WP.PL: Wisły były solidarne. Rozczarowanie w Krakowie

Wisła Płock rozpoczęła drugą połowę nieco odważniej. Jakby z postanowieniem wykorzystania niemrawej gry przeciwnika i zdobycia kompletu punktów. W 63. minucie mocno zapachniało golem zespołu z województwa mazowieckiego. Uderzenie w poprzeczkę oddał Jakub Grić. Zdenerwowali się kibice sprzyjający gospodarzom.

Próbują jedni i drudzy. Gospodarze często adresują piłki do Joana Romana, a goście do Łukasza Sekulskiego. Końcówka spotkania ma być dobrym czasem dla liderów obu drużyn.

Podsumowanie 1. ligi po 10 kolejkach⤵️

WESZLO.COM: Dziesięć wniosków po dziesięciu kolejkach 1. ligi

Skoro już przy bramkach, to warto na chwilę zatrzymać się przy ligowych snajperach. Czołówka klasyfikacji jest w tym sezonie wyjątkowo przewidywalna. Przewodzi w niej Łukasz Sekulski, człowiek, który miał dźwigać Wisłę Płock do awansu i swoje zadanie spełnia. Co prawda ma na koncie zmarnowany rzut karny, ale Sekulski w ostatnich sezonach był napastnikiem, który miał łatwość znajdowania się w dogodnych sytuacjach. Jego współczynnik npxG/shot – jakość strzałów na bramkę nie licząc rzutów karnych – to bardzo solidne 0,17.