STOMIL – PETROCHEMIA 1:4 #AWANS94

30 lat temu mieliśmy trochę więcej powodów do zadowolenia niż obecnie. Pojechaliśmy na bardzo trudny teren lidera grupy wschodniej II ligi – Stomilu Olsztyn i przywieźliśmy cenne 2 punkty.

Herby obu klubów

Sezon 93/94 był dla Stomilu naprawdę udany. Spędzał ten czas niemal wyłącznie w górze tabeli. Do 14. kolejki nie przegrał ani razu, cztery razy zremisował i osiem wygrał.

A jednak w 14. kolejce to Petrochemia była górą. 

Zagraliśmy naprawdę dobre spotkanie i zwycięstwo było jak najbardziej zasłużone, a sam mecz właściwie do końca był bardzo zacięty. 

Pierwszą bramkę w 20. minucie zdobył Paweł Kędzierski. Dość kontrowersyjną, ponieważ część uważała, że znajdował się on na pozycji spalonej. Bramka nie została anulowana, ale zrobiło się nerwowo. Stomil w 34. minucie stracił bramkarza – Jarosława Talika, który dostał czerwoną kartkę.

Jego miejsce zajął Paweł Charbicki, a z pola zszedł pomocnik Andrzej Jasiński.

Do przerwy strzeliliśmy jeszcze jednego gola, a jego zdobywcą był Piotr Pomorski. 

Czy 2:0 był dla nas wtedy niebezpiecznym wynikiem? Raczej nie. 

Tuż przed przerwą z boiska za niesportowe zachowanie wyleciał jeszcze jeden zawodnik Stomilu – Waldemar Ząbecki. Olsztynianie musieli więc do końca meczu radzić sobie w 9. Mimo takiego osłabienia nie poddawali się i w 55. minucie z rzutu wolnego udało im się strzelić kontaktowego gola. Trzynaście minut później Petrochemia po raz trzeci umieściła piłkę w siatce rywali, a dokonał tego Krzysztof Kwasiborski, który na boisku zameldował się pięć minut wcześniej. Ostateczny cios Stomilowi zadał Jacek Traczyk, który w 81. minucie podwyższył wynik na 4:1 dla Petry.

Petrochemia zagrała w składzie:

Grzegorz Pietrzak Paweł Kędzierski, Mirosław Milewski, Dariusz Kowalski, Artur Serocki – Dariusz Krzywkowski (’63 Krzysztof Kwasiborski), Paweł Dylewski, Adam Majewski (’85 Sławomir Król), Jacek Majchrzak- Jacek Traczyk, Piotr Pomorski

Żółte kartki: Paweł Kędzierski, Dariusz Krzywkowski 

Sędzia główny: J. Rejczyk

Widzów: 4000

Pozostałe wyniki 14. kolejki


Źródło: footballdatabase.eu

Dzięki temu zwycięstwu i porażce Włókniarza awansowaliśmy na 4. miejsce. Stomil pożegnał się chwilowo z pozycją lidera, a jego miejsce zajął Radomiak. Na 3. Motor. Kto stabilnie na ostatnim? Wiadomo, Bug Wyszków. 

Historia spotkań ze Stomilem Olsztyn

Za tydzień zapraszamy was na Ł34 na mecz z GKS Bełchatów. 

Kopnij dalej

Dodaj komentarz