Oficjalnie: Dariusz Żuraw nowym trenerem Wisły Płock!

Dariusz Żuraw przedstawiony w roli nowego trenera Wisły Płock

Na dzisiejszej konferencji prasowej oficjalnie przedstawiony został nowy szkoleniowiec Nafciarzy.

Przypomnijmy: W poniedziałek zapowiadaliśmy rozstanie z Markiem Saganowskim

Wczoraj, jako pierwsi, poinformowaliśmy, że nowym trenerem Wisły będzie Dariusz Żuraw.

Niecałą godzinę później nasze doniesienia uwiarygodnił Tomasz Włodarczyk, z serwisu Meczyki.pl, swoim wpisem na platformie X (Twitter).

Niedługo po tym, Wisła Płock poinformowała, że Marek Saganowski przestał pełnić rolę pierwszego szkoleniowca Nafciarzy. Klub jednocześnie zaprosił na czwartkową konferencję prasową, na której, jak nietrudno było się domyśleć, będzie zaprezentowany nowy trener Nafciarzy.

Tak więc dziś oficjalnie stało się to, czego wszyscy się spodziewali:

Dariusz Żuraw został oficjalnie przedstawiony jako pierwszy szkoleniowiec Wisły Płock!

Pierwsze reakcje kibiców Nafciarzy są raczej sceptyczne. Jednych ona rozbawiła:

innych lekko zdenerwowała:

Pojawiły się też pojedyncze głosy lekkiego optymizmu:

Wiadomo – każdy miał swoich faworytów (jak np. Brzęczek, Bartoszek czy Niedźwiedź), ale pamiętajmy też w jakim miejscu jesteśmy. Albo inaczej: w jakim już nie jesteśmy. Najlepsi trenerzy w Polsce raczej nie zabijają się o posadę szkoleniowca Wisły Płock, i przynajmniej przez jakiś czas, tak to już (nie) będzie…


Dariusz Żuraw

Nowy szkoleniowiec Nafciarzy dobrze znany jest wszystkim kibicom naszej ligowej piłki, szczególnie tym z Poznania. Pracował tam przez wiele lat jako członek sztabu szkoleniowego, a później jako trener pierwszej drużyny. W sezonie 2019/20 Lech Poznań pod wodzą Dariusza Żurawia wywalczył wicemistrzostwo Polski. To oznaczało, że drużyna mogła wziąć udział w kwalifikacjach do europejskich pucharów. Kolejorz, jako jedyna wtedy polska drużyna, zdołał przebrnąć wszystkie rundy eliminacji i tym samym zapewnił sobie awans do fazy grupowej Ligi Europy. Wówczas drużyna Dariusza Żurawia była chwalona za styl i polot w grze. Warto również zauważyć, że w tamtym czasie sam szkoleniowiec dał się poznać jako trener stawiający odważnie na młodych zawodników.

W kolejnych latach pracował kolejno w Zagłębiu Lubin (21 meczów – 8 zwycięstw) i pierwszoligowym Podbeskidziu Bielsko-Biała (1,48 punktu na mecz).

Wraz z Dariuszem Żurawiem do Wisły przychodzi jego asystent Łukasz Becella. Panowie pracowali wcześniej razem w Lechu Poznań i Zagłębiu Lubin, a ten drugi ostatnio samodzielnie prowadził drugoligową Siarkę Tarnobrzeg.

Nowy szkoleniowiec podpisał umowę do 30 czerwca 2025 roku.

Witamy trenerze! Życzymy sukcesów, wielu chwil radości i satysfakcji z pracy w niebiesko-biało-niebieskich barwach!

Pierwszy mecz pod wodzą Dariusza Żurawia Wisła Płock rozegra już jutro o godzinie 18:00, Nafciarze przy Łukasiewicza podejmą Chrobrego Głogów.

Widzimy się #NaStadionie!

Kopnij dalej

Dodaj komentarz