Saganowski na wylocie?

Według naszych informacji z posadą trenera może pożegnać się trener Marek Saganowski. Trwają intensywne poszukiwania trenera, który zastąpi Marka Saganowskiego.

Marek Saganowski został trenerem Nafciarzy 16 maja 2023 roku, zastępując na tym stanowisku Pavola Staňo.

Jego bilans w Wiśle to:

 • 15 meczów
 • 4 zwycięstw
 • 4 remisów
 • 7 porażek
 • Bilans bramkowy 17:25
 • Średnia punktowa – 1,07

Z grona kandydatów do zastąpienia Marka Saganowskiego odpadło dwóch trenerów, którzy ostatnio prowadzili łódzkie zespoły w Ekstraklasie – Kazimierz Moskal oraz Janusz Niedźwiedź. Panowie według naszej wiedzy nie byli zainteresowani podjęciem pracy w Wiśle.

W grze pozostaje Dariusz Żuraw, którego zwolennikiem zapewne jest dyrektor Sztylka. Panowie razem pracowali w Śląsku Wrocław. Tym samym tropem na listę kandydatów można wpisać Piotra Tworka, z którym również Dariusz Sztylka pracował w Śląsku.

W gronie kandydatów do objęcia stanowiska po Marku Saganowskim przewija się nazwisko byłego trenera Nafciarzy, a obecnie szkoleniowca Kotwicy Kołobrzeg – Macieja Bartoszka. Zapewne trener Bartoszek ma do udowodnienia tu w Płocku, że decyzja o jego zwolnieniu była zbyt pochopna. Warto zaznaczyć, że trener Bartoszek ma cały czas ważny kontrakt z klubem z Kołobrzegu, ale podobno jest możliwość rozwiązania kontraktu, jeśli zgłosi się klub z wyższego szczebla rozgrywkowego.

Z nazwisk, które jeszcze do nas dotarły pojawia się Leszek Ojrzyński i Marcin Kaczmarek.

Michał Wiśniewski z portaplock.pl w gronie kandydatów wymienia dodatkowo Marcina Brosz, który ostatnio był trenerem reprezentacji Polski U-19 oraz Jerzego Brzęczka, który ostatnio trenował Wisłę Kraków.

Większość nazwisk, które pojawiają się jako kandydaci to byli trenerzy Nafciarzy. To pokazuje, że czas na sprawdzone rozwiązania.

Kopnij dalej

Ten post ma 4 komentarzy

 1. renegat

  z wymienionych tutaj kandydatow tylko Kazimierz Moskal odpowiada profilowi trenera, ktory prezentuje nowoczesny styl gry, ale skoro nie chce, to trudno. reszta jak dla mnie to zgrane karty i dosc toporny futbol w stylu e-klapowym. czy tego wlasnie chcemy?
  .
  jestem zwolennikiem ryzyka w tej sytuacji jak Daniel Levy w Tottenhamie. postawil na trenera 2, moze 3 kategorii na poziomie europejskim – Ange Postecoglu i nie zawiodl sie. to malo powiedziane. dlatego ja bym postawil na takiego Ange Postecoglu naszej szarej ligowosci, czyli Slawomira Majaka. nikt mu do tej pory nie dal szansy na wyzszym poziomie rozgrywkowym a to utalentowany trener – https://sport.tvp.pl/56261997/zapomniane-zyciorysy-slawomir-majak-zawsze-bronilem-swojego-zdania
  .
  ktos tam rowniez wspomina o Nadolskim, drugim trenerze Wisly Plock. jesli klub wierzy, ze posiada odpowiednia osobowsc i umiejetnosci do realizacji wyzaczonych celow, to moze byc to nowy Harabasz. ale mimo wszystko ja wierze w ciezka prace i mocne przygotowanie fizyczne zespolu, co w dzisiejszym futbolu jest elementarna podstawa budowy powaznej druzyny. a to wlasnie preferuje Slawomir Majak. poza tym ma naprawde wiele do udowodnienia niedowiarkom.

 2. Tomasz

  Tylko czy nasi kopacze są gotowi do ciężkiej pracy. Mają tu ciepłe posadki i nie wszystkim zależy na awansie, bo to oznaczałoby pożegnania z niektórymi z nich. W tym roku z tego nic nie będzie.

 3. Arkadiusz

  A ja bym sie wybral w te romantyczna podroz z Marcinem Kaczmarkiem tylko nie jestem pewien czy pan Kaczmarek bylby zainteresowany.

Dodaj komentarz