Jeden zostaje, drugi odchodzi

Z końcem grudnia kończy się kontrakt Dawida Kocyły oraz wypożyczenie Pawła Chrupałły. Według naszych informacji Kocyła pozostanie naszym zawodnikiem, a Chrupałła powróci do Rosenborga.

Dawid Kocyła urodził się 23 lipca 2002 roku w Bełchatowie. Jest wychowankiem GKS-u Bełchatów. Do Wisły trafił zimą 2020 roku. Przed rundą wiosenną sezonu 2021/22 został wypożyczony do Termaliki Nieciecza. W barwach Nafciarzy rozegrał do tej pory 81spotkań, w których zaliczył 11 trafień i 5 asyst.

Kontrakt Dawida wygasa z końcem grudnia bieżącego roku. Zawiera on przedłużenie umowy o kolejne dwanaście miesięcy.

Fot. Wisła Płock S.A.

Paweł Chrupałła urodził się 16 marca 2003 roku w Szprotawie. Jest wychowankiem Sprotavia Szprotawa. Następnie reprezentował m.in. Fredrikstad FK 2, Kristiansund BK oraz Rosenborg BK, z którego właśnie został do Wisły wypożyczony wiosną 2022 roku. W naszych barwach rozegrał 15 spotkań, w których zdobył jedną bramkę i zaliczył trzy asysty.

Wisła według naszej wiedzy chciała, żeby wypożyczenie Pawła zostało przedłużone ale jego macierzysty klub chciał wpisać obowiązek wykupu. Kwota wykupu opiewała na ok. 350 tys euro.

Fot. Wisła Płock S.A.
Kopnij dalej

Ten post ma jeden komentarz

 1. renegat

  nie rozumiem po co stawiali na Chruppale skoro wiedzieli, ze nie stac ich na jego wykupienie. przypomina to sytuacje z brakiem checi negocjowania sprzedazy klubu do PKN, chociaz miasta nie stac na finansowanie klubu. to nie jest wcale tak, ze takie w Polsce rzeczy sie nie dzieja, ale to jest po prostu fabula dla kolejnej czesci Misia.
  .
  co do Kocyły, to jesli klub rowniez w niego wierzy, to nie widze sensu przedluzania kontraktu o kolejne 12 miesiecy. trzeba go przedluzyc o kilka lat, aby w razie czego klub mogl odpowiednio zarobic na jego sprzedazy. komu sluzy kontrakt na rok? czyzby trener Żuraw wierzyl, ze w przyszlej rundzie Kocyla poprowadzi nas do awansu…
  .
  w mojej opinii w rundzie jesiennej skrzydla nie brylowaly ujmujac to delikatnie, chociaz katujemy niezmiennie wlasnie takie ustawienie.

Dodaj komentarz