Gdzie oni są – 2023?

Ci, którzy grają w Football Managera zapewne kojarzą tę frazę. Wchodząc w historię transferów możemy zobaczyć jak potoczyły się losy byłych zawodników z danego klubu. Postanowiłem więc sprawdzić jak wiedzie bądź nie wiedzie się byłym Nafciarzom, którzy odeszli z Wisły w 2023 roku.

Damian Rasak – Górnik Zabrze

fot. Lukasz Sobala / newspix.pl

Można powiedzieć, że Rasi z marszu stał się podstawowym zawodnikiem Górnika. Marzył o transferze zagranicznym, ale wylądował w Zabrzu. Też fajnie. W barwach Wisły rozegrał 160 spotkań, w których zanotował 6 trafień oraz 12 asyst.

Górnik:

Występy: 33
Bramki: 3
Asysty: 0
Minuty na boisku: 2829

Anton Kryvotsiuk – Daejeon Hana C. (Korea Południowa)

fot. msport.az

Jak dobrze pamiętamy Anton u żadnego trenera nie był pierwszym wyborem. Występował zarówno jako środkowy bądź lewy obrońca. W Płocku nikt nie płakał jak odchodził. Wylądował w Korei i podobnie jak Rasak stał się podstawowym zawodnikiem. Dla Nafciarzy rozegrał 28 spotkań, w których zdobył 3 bramki oraz dołożył 2 asysty.

Daejeon:

Występy: 34
Bramki: 1
Asysty: 1
Minuty na boisku: 2840

Davo – KAS Eupen (Belgia)/ Deportivo de La Coruña (Hiszpania)

fot. Belga/SIPA USA/PressFocus

Czy gdyby został w Płocku uratowałby Ekstraklasę? Możliwe, że w takim meczu ze Stalą Mielec zaliczyłby trafienie na wagę trzech punktów, które w końcowym rozrachunku okazałyby się zbawienne. Ale to tylko gdybanie. Odszedł ostatniego dnia zimowego okienka transferowego. W Belgii całkowicie przepadł, co pokazują jego statystyki. Przed tym sezonem trafił do trzecioligowego Deportivo na wypożyczenie i powoli Davo pokazuje na co go stać. Jako Nafciarz zaliczył 20 spotkań, w których zdobył 9 bramek i czterokrotnie asystował.

KAS Eupen:

Występy: 7
Bramki: 0
Asysty: 1
Minuty na boisku: 110

 fot. CASTELEIRO / ROLLER AGENCIA M. OTERO

Deportivo de La Coruña:

Występy: 18
Bramki: 4
Asysty: 1
Minuty na boisku: 1114

Martin Hasek – Makedonikos (Grecja)

Cóż to był za transfer! Pan piłkarz w najczystszej postaci. Chciałbym coś napisać więcej o tej legendzie, ale niestety ciężko. W Wiśle rozegrał oszałamiające dwanaście minut w trzech meczach. Przecież tego nie da się inaczej skomentować jak XDDDDD. Obecnie występuje na drugoligowych boiskach w Grecji.

fot. Makedonikos

Makedonikos:

Występy: 9
Bramki: 2
Asysty: 0
Minuty na boisku: 718

Dominik Furman – Brak klubu?

fot. Piotr Kucza/400mm.pl

Jak doskonale wiemy sytuacja z Furmanem jest dość skomplikowana. Według klubu nie jest piłkarzem Wisły, według wyroku jest. Furmi trenuje indywidualnie cały czas. W Wiśle do tej pory rozegrał łącznie 201 spotkań, zdobywając 19 bramek i zaliczył 33 asysty. Czy będzie mu dane zagrać jeszcze w Wiśle? Czas pokaże.

Damian Warchoł – brak klubu

for. Piotr Kucza / FOTOPYK

Czy jest to zły piłkarz? Nie. Tu po prostu ego wzięło górę. Mógłby spokojnie zostać w Wiśle i udowadniać swoją wartość. Doskonale wiemy, że potrafi strzelać bramki. Ale jest jak jest, że szuka się klubu w komentarzach na 90minut… W Wiśle rozegrał 40 spotkań, w których zaliczył 10 trafień. Do tego dołożył trzy asysty.

Piotr Tomasik – Podbeskidzie Bielsko Biała

fot. Wisła Płock S.A.

Po odejściu z Wisły znalazł angaż w ligowym rywalu – Podbeskidziu. Wystawianie 36-letniego zawodnika na wahadle, to nie miało prawa się udać. Jako Nafciarz zaliczył 99 występów, strzelając 5 goli i zaliczając 8 asyst.

Podbeskidzie Bielsko Biała:

Występy: 19
Bramki: 0
Asysty: 1
Minuty na boisku: 1416

Rafał Wolski – Radomiak Radom

fot. IMAGO/Newspix

Miał być wiodącą postacią w Wiśle w poprzednim sezonie, ale niestety nie dołożył czegoś extra od siebie, żeby Wisła się utrzymała. Typowy piłkarz najemnik. W barwach Wisły rozegrał 64 spotkania, w których zdobył 13 bramek i zaliczył 16 asyst. Po tym feralnym sezonie odszedł z klubu dzięki umowie dżentelmeńskiej. Ostatecznie trafił do Radomiaka.

Radomiak Radom:

Występy: 19
Bramki: 2
Asysty: 4
Minuty na boisku: 1438

Tomasz Walczak – Raków Częstochowa

 fot. Jakub Ziemianin/rakow.com

Umowa z Nafciarzami wygasła i jako wolny zawodnik przeszedł do Rakowa. W Rakowie jeszcze nie miał okazji zagrać w oficjalnym spotkaniu pierwszej drużyny. Gra za to w trzecioligowych rezerwach. W Wiśle ma na koncie 11 spotkań oraz jedną bramkę.

Raków II Częstochowa

Występy: 13
Bramki: 3
Asysty: 0
Minuty na boisku: 874

Jakub Rzeźniczak – Kotwica Kołobrzeg

fot. Michał Chwieduk/Fokusmedia.com.pl / newspix.pl

Podpisał nową umowę z Nafciarzami, ale ta nie zdążyła wejść w życie, bo klub z Kubą jako kapitanem spier… się z ligi jak nikt inny w historii Ekstraklasy. Z tego co wiem to jeszcze jest zawodnikiem Kotwicy, ale jak długo nim będzie? W Wiśle: 92 spotkania, 3 bramki, 2 asysty.

Kotwica Kołobrzeg

Występy: 17
Bramki: 0
Asysty: 1
Minuty na boisku: 1406

Martin Sulek – Spartak Trnava (Słowacja)

fot. fcspartaktrnava.com

Ciężko powiedzieć, że to był udany transfer. Nie bez przyczyny znalazł się w jedenastce najgorszych zawodników, którzy grali w Wiśle od 2016 roku. W Wiśle zaliczył 20 spotkań. Całe szczęście, że znalazł się chętny na takiego ananasa 😊

Spartak Trnava

Występy: 22
Bramki: 0
Asysty: 1
Minuty na boisku: 1417

Marko KolarNK Maribor (Słowenia)

fot. NK Maribor/Facebook

Jako zmiennik dawał radę. Gorzej było kiedy wychodził w podstawowym składzie, choć miewał przebłyski. Latem przeniósł się do Słowenii. W barwach Nafciarzy rozegrał 56 spotkań, w których zdobył 9 bramek i zaliczył 6 asyst.

NK Maribor

Występy: 19
Bramki: 3
Asysty: 3
Minuty na boisku: 1207

Michał Mokrzycki – ŁKS Łódź

fot. RADOSLAW JOZWIAK / CYFRASPORT

Rundę wiosenną spędził w Łodzi na wypożyczeniu i tak mu się tam spodobało, że za wszelką cenę chciał tam zostać. Latem była piękna wieloodcinkowa telenowela pt. „Mokry chce do ŁKS-u”. Jak się okazało, zakończyła się ona happy endem dla głównego bohatera. W Wiśle rozegrał oszałamiające 132 minuty w czterech spotkaniach.

ŁKS Łódź

Występy: 33
Bramki: 1
Asysty: 4
Minuty na boisku: 2859

Steve Kapuadi – Legia Warszawa

fot. Leszek Szymański / PAP

Wszyscy byli zawiedzeni, że nie będzie drugiego sezonu telenoweli z Mokrym w roli głównej, aż tu nagle okienko transferowe wypuściło kolejnego tasiemca pt. „Wszędzie, byle nie w Wiśle”. Tym razem w rolę głównego bohatera wcielił się Steve. Ciężko zliczyć wszystkie kluby, z którymi był łączony ten środkowy obrońca. Ostatecznie wylądował w Legii. W Wiśle zaliczył 28 spotkań, zdobywając jedną bramkę.

Legia Warszawa

Występy: 17
Bramki: 1
Asysty: 0
Minuty na boisku: 1426

Milan Kvocera – ViOn Zlate Moravce-Vrable (Słowacja)

fot. ViOn Zlate Moravce-Vrable

Zakontraktowanie takiego zawodnika to był błąd, ale przedłużenie z nim umowy to wisienka na torcie poprzedniego sezonu. Oprócz tego, że potrafi szybko biegać nic innego nie potrafi. W Wiśle rozegrał 11 spotkań, w których uzbierał 185 minut. Ale co jak co, brameczkę ma? Ma. W letnim okienku znalazł się frajer na zakontraktowanie Kvocery. Ale szybko się zorientowali, że to nie będzie historyczny transfer. Wystarczy spojrzeć na jego statystyki poniżej. Tego zawodnika można podsumować w jeden możliwy sposób: Jest tanio? Jest tanio. Jest dobrze? Jest tanio. Warto zaznaczyć, że obecny zespół Milana to ostatnia drużyna ligi słowackiej.

ViOn Zlate Moravce-Vrable

Występy: 0
Bramki: 0
Asysty: 0
Minuty na boisku: 0

Miroslav Gono – ViOn Zlate Moravce-Vrable (Słowacja)

fot. ViOn Zlate Moravce-Vrable

Po co tu przyszedł? Wie chyba tylko on i Pavol Stano. Gono trafił do nas z rezerw Ziliny. A gdy trenerem Ziliny był Stano to był jego ulubieniec. Więc jak łatwo się domyśleć, Stano ściągnął swojego pupilka, a na wypożyczanie posłali Gerbosia. Gono w Wiśle rozegrał 81 minut w 5 spotkaniach. Przekot.

ViOn Zlate Moravce-Vrable

Występy: 22
Bramki: 1
Asysty: 1
Minuty na boisku: 1663

Bartosz Śpiączka – GKS Tychy

fot. PressFocus

Był tylko wypożyczony do nas, ale nie przeszkodziło mu to w zaliczeniu kolejnego spadku w karierze. W Wiśle zagrał 13 razy, zdobywając 2 bramki i raz asystując.

GKS Tychy

Występy: 18
Bramki: 4
Asysty: 1
Minuty na boisku: 1203

Krzysztof Kamiński – Ruch Chorzów (wypożyczenie)

fot. Ruch Chorzów

Kamyk do Ruchu trafił na zasadzie wypożyczenia medycznego, które kończy się 31.12.2023 roku. Z tego, co wróbelki ćwierkają to Kamyk może już pozostać w Chorzowie.

Ruch Chorzów

Występy: 8
Stracone bramki: 14
Minuty na boisku: 720

Kopnij dalej

Ten post ma 2 komentarzy

  1. Ma

    Bardzo szkoda Damiana Warchoła, to jest aż niewiarygodne, że całą rundę stracił, w Wiśle w I lidze spokojnie dałby radę, obstawiam, że byłby nawet najlepszym naszym strzelcem. Wielka szkoda

Dodaj komentarz