Krzysztof Kamiński zostanie w Ruchu Chorzów

Ostatnio w mediach pojawiła się informacja, że Kamyk może zostać ponownie wypożyczony do Ruchu Chorzów. Z tego co mi udało się ustalić to w grę wchodził jedynie transfer definitywny. Dziś Szymon Janczyk z Weszlo potwierdził, że Kamiński zamieni Wisłę na Ruch na zasadzie transferu definitywnego.

W artykule Janczyka możemy przeczytać:

W międzyczasie Ruch Chorzów pracuje nad dopięciem innego transferu. Poprzednio zdradzaliśmy, że Niebiescy chcieliby zatrzymać Krzysztofa Kamińskiego, który trafił na Śląsk na zasadzie transferu medycznego z Wisły Płock. Pierwszoligowiec podjął rozmowy w tym temacie i słyszymy, że sprawa jest już dopinana. Zamiast kolejnego wypożyczenia mowa jednak o definitywnych przenosinach 33-letniego golkipera do nowego zespołu. Kwota transferu nie będzie powalająca, mówimy o symbolicznej opłacie.

Całość artykułu:Nowy trener Ruchu sięgnie po dobrego znajomego? Niebiescy szukają wzmocnień (weszlo.com)


Krzysztof Kamiński urodził się 26 listopada 1990 w Nowym Dworze Mazowieckim. Swoją karierę piłkarską rozpoczął w KS Łomianki. Następnie bronił barw Narwi Ostrołęka oraz Pogoni Siedlce.

Przed sezonem 2010/11 trafił pierwszy raz do Wisły Płock. Kamyk w ciągu dwóch sezonów bronił naszej bramki pięćdziesiąt osiem razy. W 2012 odszedł do Ruchu Chorzów, z którym stanął na podium i zakwalifikował się do rundy eliminacyjnej Ligi Europy.

W styczniu 2015 roku wybrał dość egzotyczny kierunek i został bramkarzem japońskiego Jubilo Iwata. Po pięciu latach gry w Azji wrócił do Polski i ponownie zasilił szeregi Wisły Płock.

Kamyk w barwach Wisły rozegrał łącznie 155 spotkań.

Krzyśkowi dziękujemy za grę i życzymy powodzenia w dalszej karierze!

Kopnij dalej

Ten post ma 2 komentarzy

  1. Cezary

    Panu już podziękujemy swoją drogą drugi spadek z rzędu gratulacje

  2. renegat

    dziekujemy za dobra gre w Wisle Plock i zyczymy powodzenia w dalszej karierze.
    .
    mamy Gradeckiego, ktory jest wciaz mlody i mozemy byc spokojni o wlasciwa obsade tej pozycji na lata. problem z tymi krotkimi kontraktami rodem z trzeciego swiata. ten klub przestaje byc miejscem do rozwoju dla pilkarzy, zdrowego biznesu klubu opartego o szacunek wobec graczy, ale za to miejscem wyzysku. roczne czy polroczne kontrakty. naprawde taka bida w tej Polsce?

Dodaj komentarz