Przychody Wisły Płock S.A. w czwartym kwartale 2023 roku.

Wisła Płock opublikowała na swoich social mediach trzy infografiki odnośnie przychodu z dnia meczowego, przychodu ze sprzedaży gadżetów oraz jak rozkładała się frekwencja na meczach w czwartym kwartale 2023 roku.

Na początku trzeba wyjaśnić pojęcie przychodu. Przychód jest to łączna wartość sprzedaży dóbr, towarów i usług netto (czyli bez VAT) w danym okresie rozliczeniowym. Dopiero po odjęciu od przychodu kosztów jego uzyskania otrzymujemy dochód, czyli ile pieniędzy zostało w klubie.

Z pierwszej grafiki możemy zobaczyć, że największy przychód z dnia meczowego był z meczu przeciwko Arce Gdynia – 87 287 zł. Oczywiście głównie dzięki najwyższej frekwencji w tym kwartale. Mecz z Arką z wysokości trybun oglądało 6 344 kibiców. Najmniejszy przychód klub odnotował z dnia meczowego z Podbeskidziem Bielsko – Biała. Przychód wyniósł raptem 3 162 zł. Zwycięstwo z Podbeskidziem oglądało 2349 widzów. Łącznie przychód klubu z dnia meczowego wyniósł 191 153 zł. Kibiców łącznie było 22 355.

Łącznie klub w czwartym kwartale ze sprzedaży gadżetów zanotował przychód na poziomie 170 437,72 zł. Najlepszym miesiącem był grudzień – 84 999,81 zł, czyli praktycznie taki przychód jak łącznie za październik i listopad (85 437,91 zł). Największy przychód wygenerowała sprzedaż koszulek meczowych – 58 416,67 zł.

Muszę przyznać, że pokazywanie przychodów za dany kwartał to zmiana na plus.

Kopnij dalej

Ten post ma 4 komentarzy

  1. Kojot

    Ktoś mi wytłumaczy jakim cudem przychód z dnia meczowego z Podbeskidziem jest w wysokości 3162 zł, skoro frekwencja to 1948 mężczyzn. Wychodzi na to, że średnio każdy kibic za bilet zapłacił wtedy 1,62 zł. Czy Wy analizujecie w ogóle jakoś te dane, które podaje klub, czy tylko bezrefleksyjnie je kopiujecie? No przecież tu ewidentnie widać, że jest jakiś gruby błąd, albo ktoś wali w człona z tymi danymi.

    1. Nie ma żadnego błędu. Na mecze z Podbeskidziem i Zagłębiem był jeden bilet. Przychód z tego został wpisany w dzień meczowy z Zagłębiem 🙂

  2. renegat

    takie pokazywanie przychodow dla gawiedzi. przychod ze sprzedazy biletow i gadzetow. a gdzie reszta? tzn. jakie koszty ponosi klub miesiecznie czy na kwartal. pensje zawodnikow, pracownikow, utrzymanie stadionu, zakup nowych graczy, etc. albo cos na temat innych wszelkich przychodow, rowniez od sponsorow.

Dodaj komentarz