#RESWPŁ: Znamy składy

Dariusz Żuraw odsłonił karty i wiemy już, kto wystąpi od pierwszej minuty w ligowym spotkaniu przeciwko Resovii. Mecz rozpocznie się o godzinie 15:00 na Stadionie Miejskim w Rzeszowie.

Nafciarze stają dzisiaj do walki w zaległym ligowym meczu, a rywalem naszych zawodników będzie Resovia, z którą ostatni raz graliśmy w 2013 roku wygrywając tamto spotkanie 3:0. Trener Żuraw nie może liczyć na wszystkich piłkarzy, ponieważ kontuzjowany jest Bartłomiej Gradecki, a Igor Drapiński przechodzi rehabilitację.

Między słupkami nszej bramki zagra Krzysztof Kamiński. Przy zachowaniu czystego konta pomóc mają mu David Niepsuj, Marcus Haglind-Sangré, Jarosław Jach, Fabian Hiszpański. Drugą linię utworzą natomiast Mateusz Szwoch, Jakub Grić, a przed nimi na pozycji 10 zagra Fryderyk Gerbowski. Na skrzydłach zagrają Dawid Kocyła oraz Émile Thiakane. Za szturmowanie bramki rywali odpowiedzialy bedzię Łukasz Sekulski.

Resovia: Pindroch – Mikulec, Wasiluk, Mazek, Urynowicz, Adamski, Tomal, Eizenchart, Muratović, Bukhal, Kanach

Ławka: Gliwa, Bondarenko, Pieniążek, Bąk, Lempereur, Ceci, Chuchro, Zastawny

Wisła Płock: Kamiński – Niepsuj, Haglind-Sangré, Jach, Hiszpański – Szwoch Grić Kocyła Gerbowski Thiakane – Sekulski

Ławka: Zieliński, Lorenc, Janus, Vallo, Jime, Tomczyk, Westermark, Laskowski, Szymański

To spotkanie obejrzycie na platformie Polsat Box Go oraz w PPV poprzez centrum meczowe Statscore.

Kopnij dalej

Ten post ma 3 komentarzy

 1. renegat

  widze, ze kompletnie nowy srodek obrony, czyli najsilniejszej naszej formacji w poprzedniej rundzie. ultra defensywny sklad. zycze mimo wszystko powodzenia. w koncu idziemy po awans. dajmy trenerowi odrobine zaufania… staram sie myslec pozytywnie.

  1. zksP

   Wiem co masz na myśli, bo widziałem Twoją odpowiedź na mój wpis sprzed paru dni. Nie zdążyłem wtedy odpisać, ale muszę Ci przyznać, że rzeczywiście pod koniec rundy obrona wyglądała odrobinę lepiej. Czajka miał więcej udanych interwencji, a Szymański wychodził do przodu na wyprzedzenie znacznie częściej, ale też znacznie częściej robił to skutecznie przerywając atak rywala. Mnie akurat to nie przekonało, bo jeśli weźmiemy pod uwagę całość, to Czajka mnie zawiódł (niby dobrze sobie radził w Siarce), w meczach jak ten z Lechią przeraził mnie, gdy Luiz Fernandez bez większych zwodów, praktycznie drepcząc przed siebie wbiegał sobie wpadał w pole karne, a Czajka zostawał za nim na 4 literach. Miał trochę takich zagrań z poziomu półamatorskiego i po tym straciłem do niego zaufanie. Szymański też wcześniej bardzo często się mylił, a jego wyskoki do przodu tylko pogarszały sytuację. Nie był to pewny punkt, po prostu reszta prezentowała się często jeszcze gorzej.
   Teraz obrona wygląda już ekstraklasowo i tacy zawodnicy w końcu powinni zapewnić spokój z tyłu.
   Nie zgadzam się, że skład defensywny. Szwoch to nie jest typowa 8 (choć świetnie na niej prezentował, walcząc więcej niż zwykle), Gerbowski, Kocyła, Thiakane, Sekulski, to typowo ofensywni zawodnicy. Może liczyłeś na 2 napastników od początku?
   Pozdrawiam

 2. zksP

  Skład spoko. Przeszkadza mi tylko Thiakane na skrzydle, choć przynajmniej tam wydaje się mieć najwięcej sensu. Rozumiem wybór, bo Emile prezentuje się świetnie fizycznie i ma potencjał wygrywać tym pojedynki, ale przez poprzednią rundę nie dał zespołowi praktycznie nic i tym mnie już zmęczył. Nawet Chrupałła, którego w mojej ocenie na ten moment nawet poziom zaplecza ekstraklasy przerasta, potrafił dać jakiś konkret (choćby świetne dośrodkowanie z Polonią). Zdecydowanie bardziej wolałbym Vallo i ciekawe, że trener ocenił go tak słabo. Zobaczymy jak będzie później. Z chęcią zobaczyłbym choćby na skrzydle Tomczyka, ale może dostanie z 30min z ławki. Cieszy, że jest zaufanie do Kocyły, bo ten zawodnik po prostu musi je mieć by się rozkręcić.

Dodaj komentarz