Oceny po meczu #RESWPŁ

Pierwszy ligowy mecz w 2024 roku Nafciarze rozegrali w Rzeszowie z miejscową Resovią. Nasz zespół zremisował to spotkanie po dość przeciętnej grze 2:2. Jak wypadli indywidulanie zawodnicy Wisły?

Skala ocen:

1 – Poniżej krytyki…
2 – Słabo
3 – Poprawnie
– Dobrze
5 – Bardzo dobrze
6 – Klasunia!

Krzysztof Kamiński (4)

Przy straconych bramkach nie miał nic do powiedzenia. Zaliczył kilka udanych interwencji. Dobry powrót Kamyka do płockiej bramki.

David Niepsuj (2)

David nie przekonuje mnie. Słaby i nerwowy mecz w jego wykonaniu. Pierwsza bramka padła po akcji prawą stroną, której nikt nie przypilnował. David nie zdążył wrócić za akcją. Przy drugiej bramce nie przeciął podania rozpoczynającego akcję bramkową. Może jednak tego Pawlaka warto przywrócić do pierwszej drużyny?

Marcus Haglind-Sangré (2)

Czy ktoś w samolocie powrotnym podmienił nam Marcusa? Facet na sparingach w Side wyglądał serio bardzo dobrze. Pewny w odbiorze, a dziś? No było bardzo źle. Zachowywał się czasem jak zagubione dziecko we mgle. Najważniejsze, nie przerwał ostatniego podania przy pierwszej bramce. Debiut na minus.

Jarosław Jach (2)

Dużo się pisało w mediach, że jak Jachowi będzie się chciało, to Wisła będzie miała solidnego obrońcę. Dziś wyglądało to jakby się właśnie nie chciało. W pierwszej minucie tak niefortunnie zablokował strzał, że piłka trafiła pod nogi rywala, a strzał zawodnika Resovii trafił w słupek. Był dość nerwowy, mało skupiony na tym co się dzieje.

Fabian Hiszpański (3)

Asysta przy bramce Gerbosia to było przepiękne ciasteczko. Nasz wychowanek pokazał, że wysoka forma z poprzedniej rundy cały czas się utrzymuje. Ocena byłaby wyższa, gdyby nie sytuacja przy drugiej bramce dla Resovii. Fabian był najbliżej Wasiluka, lecz nie zdołał go upilnować.

Jakub Grić (3)

Po jego stracie gracze Resovii wyszli z akcją na 1:0, ale czy to w 100% wina Jakuba? Nie, to Thiakane podał mu tak piłkę, że ten nie miał szans na przyjęcie jej. Dużo biegał, walczył, pressował i zaliczył wybicie piłki głową z linii bramki Kamyka. W 92. minucie zepsuł kontrę Nafciarzy.

Mateusz Szwoch (3)

Czy był to dobry występ Szwocha? Nie. Czy był to słaby występ Szwocha? Nie. Był to występ do jakich w tym sezonie Szwochu nas przyzwyczaił.

Dawid Kocyła (2)

Dzisiejszy występ to jakiś żart. Gubił się w dryblingu przez co notował straty piłki. Dariusz Żuraw to człowiek dużej wiary zostawiając Dawida w składzie na drugą połowę. Słabiutki występ.

Fryderyk Gerbowski (4)

Dla mnie osobiście zawodnik meczu. W pierwszej połowie nieudane próby dośrodkowania czy strzału z dystansu. Za to w drugiej połowie profesor. Najpierw wykorzystał ciasteczko od Fabiana, a później wpadł w pole karne Resovii jak dzik w szyszki. Pokazał swoje umiejętności w dryblingu i nawet jak zgubił piłkę to i tak Nafciarze zdobyli bramkę.

Émile Thiakane (2)

Co zapamiętałem z jego występu? Przewrotkę do nieba. KATASTROFALNY występ. Najgorsi na boisku do pary z Kocyłą. Kolejny raz udowadnia, że może jest sympatycznym gościem, ale nic, poza tym. Skrzydłowy potrzebny od zaraz.

Łukasz Sekulski (4)

Pierwsza połowa tak jak cały zespół. Do zapomnienia, ale w drugiej zawsze był tam, gdzie powinien. Kolejna bramka na koncie i to cieszy. Była to 49 bramka Sekula w Wiśle. Jeszcze trzy trafienia i zrówna się ze Szczepanem Targowski oraz Ireneuszem Jelenie.

REZERWOWI

Kacper Laskowski (3)

Dał dobrą zmianę i na pewno zasługuję na to, aby w Gdańsku wyjść w podstawowym składzie.

Kristian Vallo (-)

Grał zbyt krótko, żeby móc ocenić.

Jesper Westermark (-)

Grał zbyt krótko, żeby móc ocenić.

Oskar Tomczyk (-)

Grał zbyt krótko, żeby móc ocenić.

TRENER

Dariusz Żuraw (2)

W sparingach graliśmy dwójką napastników. Na spotkaniu z kibicami, mówił pan, że chce grać dwójką napastników. Po czym dziś wychodzi pan jednym. Gdzie tu sens i logika? Do poprawy!

SĘDZIA

Leszek Lewandowski (4)

PODSUMOWANIE

Ocena drużyny – 3

Poziom widowiska – 3

Top 3 zawodników

1. Fryderyk Gerbowski
2. Krzysztof Kamiński
3. Łukasz Sekulski

Komentarze przygotowane we współpracy z Filipem Domżałowiczem.

fot. Wisła Płock S.A.

Kopnij dalej

Ten post ma jeden komentarz

  1. Arkadiusz1

    Dawid chyba został w Turcji i mam nadzieję że jeszcze wróci w tym sezonie ale nie ma prawa grać w takiej formie, dla mnie najgorszy na boisku. Wydaje się że Krystian robił dużą różnicę a spędził zaledwie kilka minut na boisku.

Dodaj komentarz