PTC Pabianice lepsze w sparingu

W niedzielne południe odbył się sparing drużyny kobiet. Nafciarki podejmowały na boisku bocznym przy Łukasiewicza 34 PTC Pabianice. Drużyna z województwa łódzkiego wygrała 2:1, a jedyną bramkę dla Wisły zdobyła Kinga Brzezińska.

Podopieczne Adriana Piankowskiego wyszły na prowadzenie już w piątej minucie. Aleksandra Synowiec dograła w pole karne, a akcję sfinalizowała Kinga Brzezińska. W pierwszym kwadransie Wisła kontrolowała przebieg gry i dłużej utrzymywała się przy piłce, jednak nie stworzyła sobie konkretnych okazji, aby podwyższyć prowadzenie.

fot. Marta Hućko

W późniejszych minutach gra toczyła się w środku pola, a PTC coraz częściej gościło na połowie Wiślaczek. Ostatni kwadrans pierwszej połowy należał do przyjezdnych z Pabianic, które kilkukrotnie zagroziły bramce strzeżonej przez Dorotę Szalińską. Kilka minut przed końcem pierwszej połowy udokumentowały przewagę trafieniem na 1:1.

W drugiej połowie obraz gry nie uległ znacznej zmianie. Zespół z województwa łódzkiego kontrolował przebieg wydarzeń i tworzył kolejne sytuacje. Kilka minut po rozpoczęciu drugiej części spotkania przyjezdne dopięły swego i po raz drugi w tym spotkaniu znalazły drogę do bramki Wiślaczek. Wpierw uderzenie jednej z zawodniczek odbiło się od słupka, następnie piłka znalazła się pod nogami Agnieszki Pach, która skierowała ją do siatki.

W późniejszych minutach Nafciarki przeprowadziły kilka groźnych ataków. Około 55 minuty było bardzo blisko wyrównania, kiedy to Natalia Borowska popędziła prawą stroną i zagrała w pole karne, gdzie znajdowały się Aleksandra Synowiec i Kinga Brzezińska. Akcję domykała ta druga, jednak golkiperka PTC wyszła z tej sytuacji obronną ręką.

fot. Marta Hućko

Chwilę po tej sytuacji skład Wisły uległ całkowitej zmianie. Na boisku pojawiły się:Amelia Kraszewska, Antonina Sosnowska, Wiktoria Albin, Emanuela Przeradzka, Weronika Paczkowska, Justyna Skrocka, Maja Lendzion, Julia Majewska, Zuzanna Kordalewska oraz Maria Garwacka.

Po upływie 60. minut gry Wiślaczki stworzyły kolejną dobrą sytuację do wyrównania. Emanuela Przeradzka posłała długie zagranie w kierunku Julii Majewskiej, ta wbiegła w pole karne i oddała strzał, jednak ponownie górą była golkiperka zespołu z Pabianic, Patrycja Banach.

Mecz nie był już tak jednostronny, jak przez pierwszy kwadrans drugiej części spotkania, a gra coraz częściej toczyła się w środku pola. Pomimo kilku propozycji w ofensywie od jednej i drugiej drużyny więcej bramek już nie padło, a mecz zakończył się wynikiem 1:2 dla PTC Pabianice.

Następna okazja, aby obejrzeć Nafciarki w akcji już w najbliższą niedzielę. Podopieczne Adriana Piankowskiego zmierzą się z wiceliderkami trzeciej ligi, Brixem Pułtusk.

Wisła: Dorota Szalińska – Maja Zielińska, Daria Kusa, Klaudia Stradomska, Oliwia Stasińska, Klaudia Łyzińska, Julia Asakowska (35′ Oliwia Marcinkowska), Natalia Majchrzak, Natalia Borowska, Kinga Brzezińska, Aleksandra Synowiec

Od 55. minuty:

Amelia Kraszewska – Antonina Sosnowska, Wiktoria Albin, Emanuela Przeradzka, Weronika Paczkowska, Justyna Skrocka, Maja Lendzion, Oliwia Marcinkowska, Julia Majewska, Zuzanna Kordalewska, Maria Garwacka

Trener: Adrian Piankowski

PTC: Patrycja Banach – Patrycja Lipińska, Milena Kowalska, Karolina Karpińska, Ewelina Kociołek, Maria Stecka, Klaudia Rosiak, Weronika Sobczak, Agnieszka Pach, Klaudia Bąbel, Dagmara Suskiewicz

Zagrały również: Marta Stempel, Katarzyna Brandt

Trener: Wiesław Siębor

Galeria zdjęć: Facebook

Kopnij dalej

Dodaj komentarz