[IV liga] Dwójka jedzie na wstecznym

KTS Weszło Wisła II Płock IV liga mazowiecka 3:1

Dwa mecze, dwie porażki. Dwa gole strzelone, oba z karnych. Nie jest dobrze.

Po rundzie jesiennej Wisła II Płock była liderem IV ligi mazowieckiej, przewagą czterech punktów nad Hutnikiem Warszawa i KS CK Troszyn. Tydzień temu Nafciarze mieli szansę jeszcze powiększyć tą różnicę, ale przegrali w Piasecznie z tamtejszym Miejskim Klubem Sportowym 1:2.

Wypadek przy pracy? Niestety, chyba niekoniecznie. Dziś przeciwnik był silniejszy, ale sam mecz bardzo przypominał ubiegłotygodniową rąbankę. Wiślacy co prawda potrafili sprawnie przetransportować piłkę w okolice pola karnego gospodarzy, nawet udało się co jakiś czas zagrywać piłkę w ich pole karne, ale na tym zagrożenie z ich strony się kończyło.

W meczu z MKS na szpicy zagrał Leśniewski, dziś Lewandowski, jedyną różnicą była zmiana numerów na koszulkach, bo obaj byli tak samo bezproduktywni. Ewidentnie brakuje nam w ataku centymetrów i rasowego napastnika. Z Adrianem Szczutowskim w składzie Wisła II Płock wygrała jesienią wszystkie 11 spotkań. Bez niego, w tym momencie mamy już na koncie więcej porażek (4) niż wygranych (3).

 Kolejna powtórka z rozrywki była w defensywie. W Piasecznie juniorski błąd zdarzył się Czajce, dziś z prezentem dla gospodarzy zawitał Pawlak. W obu przypadkach skończyło się na strachu, ale jak tak zsumujemy wszystkie drobne błędy obrońców i dodamy do tego niepewnego w bramce Filipa Kraskę, to wyjdzie nam pięć bramek w plecy, z czego ponad połowy można było w prosty sposób uniknąć.

Margines błędu się kończy. Za tydzień do Płocka przyjeżdża Ząbkovia i jeżeli tutaj po raz kolejny nie zapunktujemy, to z przewagi wypracowanej jesienią już nic nie zostanie.

KTS Weszło – Wisła II Płock 3:1 (1:0)

1:0 – Michał Kielak 45′ (k.)

1:1 – Mateusz Lewandowski 62′ (k.)

2:1 – Ishmael Baidoo 64′

3:1 – Oskar Pyrzyna 80′

Wisła: 1. Kraska, 3. Wawrzyński (C), 5. Czajka, 8. Leśniewski (56, 7. Zięba), 9. Mościcki (75, 26. Borowski), 11. Lewandowski, 17. Witek (56, 22. Zynek), 19. Spremo (87, 21. Miarka), 24. Pawlak, 28. Cielemęcki (75, 33. Maślak), 32. Krzyżański

Kopnij dalej

Ten post ma jeden komentarz

  1. Cezary

    Cały klub od jakiegoś czasu wrzucił wsteczny i skrzynia się zablokowała 😣

Dodaj komentarz