Do Stolicy po punkty czyli zapowiedź meczu #POLWPŁ

Jak nie w Warszawie, to gdzie ? Jak nie z Polonią, to z kim? Wielu z nas zadaje sobie te pytania przed kolejnym wyjazdowym pojedynkiem Nafciarzy. Już jutro o godzinie 18:00 drużyna Wisły Płock zmierzy się na stadionie przy Konwiktorskiej 6 z tamtejszą Polonią. Lepszej okazji do wyjazdowego zwycięstwa może już w tym sezonie nie być.

Czarne koszule są w tym sezonie jedną z dwóch najsłabszych ekip na własnym stadionie. Zaledwie sześć punktów zgromadzone w dwunastu meczach nie jest wynikiem imponującym. Dariusz Żuraw i spółka nie mogli chyba wymarzyć sobie lepszego rywala przed przerwą na kadrę. Wisła pojedzie do Warszawy podbudowana serią trzech spotkań bez porażki i z nadziejami na dopiero DRUGIE w tym sezonie wyjazdowe zwycięstwo. Brzmi to jak ponury żart, ale taka jest prawda. Płocka Wisła w sezonie 2023/24 zaledwie raz wywiozła ze stadionu rywali komplet punktów. Dodatkowo sześciokrotnie udało się Nafciarzom zremisować. Dla którejś z drużyn jutrzejszy pojedynek będzie przełamaniem, a może i punktem zwrotnym. Remis nie urządzi chyba nikogo.

Analizując sytuację kadrową Nafciarzy można uznać, że nie jest źle. Na nasze nieszczęście nigdy nie jest tak dobrze, żeby nie mogło być lepiej. W Warszawie za nadmiar żółtych kartek pauzować będzie bohater rywalizacji z Górnikiem Łęczna – Marcin Biernat. Pod znakiem zapytania stoi również występ Dawida Kocyły, który zmagał się w ostatnim czasie z urazem kostki. Do treningów wrócił już Igor Drapiński, jednak minie jeszcze chwila zanim ponownie zobaczymy go na boisku.

Raport Kartkowy

ZAGROŻENI:

 • Jakub Szymański (7 żółtych kartek), Dawid Kocyła (3 żółte kartki) – Wisła Płock;
 • Bartosz Biedrzycki, Marcin Kluska, Piotr Marciniec, Paweł Tomczyk (3 żółte kartki) – Polonia Warszawa.

ZAWIESZONY:

 • Marcin Biernat (Wisła Płock).

Obsada Sędziowska

Arbitrem jutrzejszego spotkania będzie Tomasz Wajda. Na liniach asystować mu będą Sławomir Kowalewski i Marcin Jakowenko. Na sędziego technicznego wyznaczony został Patryk Gryckiewicz, a system VAR obsłużą Jarosław Przybył i Jakub Winkler.

44-letni arbiter z Żywca w tym sezonie poprowadził 10 meczów, w których pokazał 57 żółtych kartek, 4 czerwone i podyktował 5 rzutów karnych. W tym sezonie Tomasz Wajda przyniósł już raz Nafciarzom szczęście. To on sędziował jedyny jak do tej pory wygrany przez nas pojedynek wyjazdowy, ze Stalą w Rzeszowie.

Historia Spotkań

Aż trzydzieści siedem razy mierzyliśmy się z Czarnymi Koszulami w oficjalnych spotkaniach. Ostatnie spotkanie to zwycięstwo Nafciarzy na otwarcie Orlen Stadionu. Poprzedni mecz przy Konwiktorskiej to już spory skok w przeszłość. Rok 2007 i niestety wysoka porażka Wiślaków.

Tak było jesienią:

Wisła Płock 3-0 Polonia Warszawa
Marcin Biernat 16, Łukasz Sekulski 33, 53 (k)

Wisła: 99. Bartłomiej Gradecki – 24. David Niepsuj, 77. Jakub Szymański, 2. Marcin Biernat, 11. Milan Spremo – 37. Paweł Chrupałła (66, 10. Krzysztof Janus), 8. Jakub Grič (85, 9. Dawid Kocyła), 14. Mateusz Szwoch, 32. Fryderyk Gerbowski (76, 21. Igor Drapiński), 19. Émile Thiakane (85, 23. Filip Lesniak) – 20. Łukasz Sekulski (76, 16. Fabian Hiszpański).

Polonia: 96. Mateusz Kuchta – 18. Dariusz Pawłowski, 2. Michał Grudniewski, 66. Maciej Kowalski-Haberek (59, 20. Piotr Marciniec), 27. Tomasz Wełna, 22. Bartosz Biedrzycki – 7. Marcin Kluska, 77. Mateusz Michalski (59, 8. Oliwier Wojciechowski), 16. Krzysztof Koton (75, 10. Michał Bajdur), 29. Wojciech Fadecki (46, 9. Paweł Tomczyk) – 11. Szymon Kobusiński (75, 37. Nikodem Zawistowski).

żółte kartki: Biernat, Szymański, Hiszpański – Kowalski-Haberek.

sędziował: Marcin Kochanek (Opole).
widzów: 13 504.

W 70. minucie Łukasz Sekulski (Wisła) nie wykorzystał rzutu karnego (Mateusz Kuchta obronił).

WASZA XI

Dwie zmiany, na tyle zdecydowaliście się w naszym plebiscycie. Jedna z nich to wymuszona absencja Marcina Biernata. W jego miejsce posłali byście do gry Jarosława Jacha. Druga to powrót na ławkę rezerwowych Mateusza Szwocha. Jego miejsce zajął Jime.

Kopnij dalej

Ten post ma 4 komentarzy

 1. renegat

  mecz zagrożonych zwolnieniem trenerow (chociaz zapewne Żuraw moze czuc sie do konca sezonu spokojny, nawet jesli kibice tez maja swoja cierpliwosc). stawiam czapke gruszek, ze jednak Żuraw zwolni Smalca i Wisła Płock wygra w Warszawie. jednak widze, ze walcza jak lwy nasi dzielni pilkarze o trenera, chociaz nawet niektorym niedowiarkom ciezko znalezc tego stanu rzeczy racjonalne przyczyny. 4-0 dla Wisły Płock, wreszcie zagramy na zero z tylu i do tego idealnie w ataku. pilka bedzie chodzila jak po masle.

  1. Cezary

   Jest po meczu i zastanawia mnie kto przedłużył kontrakt z Kocyłą? renegat piłka nie chodzi jak po maśle tylko jak po sznurku wielki strategu 😆

 2. renegat

  widocznie w Płocku chodzi po maśle Cezary@ nie sadzisz, ze jak na moj pol serio wpis, zagrali calkiem powaznie? najlepszy mecz za kadencji trenera Żurawia, chociaz bez zwyciestwa.

 3. renegat

  a jeszcze lepiej 'po smalcu’ bo to oznaczaloby zwyciestwo…

Dodaj komentarz