PETROCHEMIA – KARPATY 5:0  #AWANS94

Po bezbramkowym remisie w Świdniku Petrochemia wróciła na boisko przy Łukasiewicza. Tym razem lider 2. ligi mierzył się z Karpatami Krosno.

Herby obu klubów

Petrochemia przed własną publicznością po raz kolejny odpięła wrotki. Jak przystało na lidera oraz kandydata do awansu, po prostu zmiażdżyła ligowego średniaka, chociaż sam początek meczu nie zapowiadał zbyt ciekawego widowiska. Dość niemrawo i bezbarwnie toczył się on aż do pierwszego gola.
Wcześniej Piotr Pomorski po podaniu główką przez Bogdana Pachelskiego, trafił w poprzeczkę. Nafciarze jednak poczuli krew i już chwilę później padła najładniejsza bramka tego meczu. Z wolnego strzelał Adam Majewski i choć ten strzał został wybity przez obrońcę gości, to piłka na 28. metrze znalazła się pod nogami Krzysztofa Kwasiborskiego, ten strzelił, piłka odbiła się od poprzeczki i….wpadła do bramki.
Trzy minuty czekali kibice na kolejnego gola. Z 15 metrów do bramki perfekcyjnie trafił Jacek Traczyk.
Na przerwę Petrochemia schodziła więc ze spokojna głową. Były to czasy, gdy 2:0 nie był niebezpiecznym wynikiem.
W 54. minucie Jacek Traczyk podał do Piotra Soczewki, a ten umieścił piłkę w siatce gości.
Przy golu numer 4. ponownie asystę zalicza Jacek Traczyk, a na listę strzelców tym razem wpisał się Bogusław Pachelski. Z główki, no bo jak?
1,2,3,4! MAŁO!
Piękną klamrą zamknął mecz tuż przed końcowym gwizdkiem strzelec pierwszej bramki – Krzysztof Kwasiborski, ustalając ostatecznie wynik meczu na 5:0.
Nie zawiódł się ten, kto tego dnia przyszedł na stadion. Wielu przyszło po raz pierwszy, wielu zostało do dziś. To właśnie drużyna trenera Grzegorza Wenerskiego kładła fundamenty pod przyszłą Twierdzę Płock i to ona zapoczątkowała modę na Petrochemię.

Petrochemia zagrała w składzie: Grzegorz Pietrzak – Piotr Soczewka, Mirosław Milewski, Krzysztof Kwasiborski, Paweł Dylewski – Jacek Traczyk, Artur Wyczałkowski (46. Dariusz Krzywkowski), Jacek Majchrzak,  Adam Majewski – Piotr Pomorski (76. Krzysztof Bukowski), Bogusław Pachelski.
Widzów: 8 000
Sędzia główny: Andrzej Czyżniewski (Gdańsk)

Pozostałe wyniki 28. kolejki

footballdatabase.eu

Nafciarze udowodnili po raz kolejny, że pozycja lidera to nie przypadek, awans jest w zasięgu ręki, a najlepszy bilans bramkowy w lidze to efekt ciężkiej pracy na treningach i doskonałej współpracy na boisku.
Wiadomo, że to wyniki napędzają frekwencję, więc na kolejny mecz domowy przyjdzie już nie tysiąc, a SZEŚĆ tysięcy widzów więcej.

Tygodnik Płocki nr 20 z dn. 17 mają 1994

Na kolejny mecz Wielkiej Petrochemii zapraszamy do Dębicy.

Kopnij dalej

Ten post ma jeden komentarz

1. Ma

Pamiętam gol K.Kwasiborskiego jakby było to wczoraj (pozdrowienia Panie Krzysztofie), fajnie powspominać na tle tej aktualnej degrengolady w wykonaniu piłkarzy bez ambicji i trenera bez umiejętności..