Podtrzymać zwycięską passę – zapowiedź #WPŁKSG

W 20. kolejce 2. ligi kobiet Wisła Płock podejmie u siebie Nowy Świt Górzno. Początek spotkania 26 maja o 18:30.

Po 19. kolejce

Wisła kontynuowała zwycięską passę i wygrała na wyjeździe 2:1 z Włókniarzem Białystok i wciąż zajmuje dziewiątą lokatę ze stratą trzech oczek do Złego Praga Warszawa. Juna – Trans Stare Oborzyska pokonały 5:1 najbliższe rywalki Wiślaczek. Jeżeli zespół z Wielkopolski wygra w najbliższej kolejce z WAP-em Włocławek, zapewni sobie awans do Orlen 1 ligi.

Włókniarz Białystok – Wisła Płock 1:2

Nowy Świt Górzno – Juna – Trans Stare Oborzyska 1:5

Zły Praga Warszawa – Ostrovia Ostrów Wielkopolski 0:7

KU AZS UW Warszawa – Loczki Wyszków 1:1

Medyk II Konin – GSS Grodzisk Wielkopolski 1:1

O rywalkach

Drużyna z Górzna występuje na ligowych boiskach od sezonu 2012/13. W sezonie 2017/18, wówczas pod szyldem Unifreeze występowały na poziomie Ekstraligi. W obecnym składzie są dwie piłkarki, które grały wtedy w zespole Unifreeze: Agata Bała i Marta Ozimek.

Zespół z Górzna gra również Ekstralidze futsalu. W zakończonym już sezonie Świt został wicemistrzem Polski z dorobkiem 47 punktów ( o 4 mniej niż mistrz z Bielska – Białej) Niektóre zawodniczki występują zarówno na trawie, jak i futsalowych parkietach.

Pod obecną nazwą występują drugi sezon. W ubiegłych rozgrywkach podopieczne Grzegorza Bały zajęły trzecią lokatę. W bieżącej kampanii również są na najniższym stopniu podium z taką samą zdobyczą punktową, jak czwarte Loczki (wyprzedzają zespół z Mazowsza lepszym bilansem bramkowym). Najlepszą strzelczynią zespołu z Górzna, jak i całej 2 ligi, jest Agata Bała, która w bieżących rozgrywkach zdobyła 28 bramek.

W rundzie jesiennej Wiślaczki uległy Świtowi 0:8. Jak będzie tym razem, przekonamy się już w niedzielę.

Początek meczu Wisła Płock – Nowy Świt Górzno w niedzielę 26 maja o godzinie 18:30 na boisku bocznym B2. Zapraszamy na trybuny!

Kopnij dalej

Dodaj komentarz