Kto chce baraży szykuje się na wojnę – czyli zapowiedź meczu #WPŁRES

Aż ciśnie się na usta, żeby zaśpiewać „Ta ostatnia niedziela…”. My jednak liczymy, że nie będzie to ostatnia niedziela z Nafciarzami w tym sezonie. Żeby jednak tak się stało, jutro podopieczni Dariusza Żurawia muszą pokonać ostatnią przeszkodę – Resovię Rzeszów. Początek meczu o godzinie 15:00.

Cały sezon Fortuna 1 Ligi, wszystkie poprzednie trzydzieści trzy kolejki rozgrywek doprowadziły nas do jednego, ostatniego meczu. Meczu który zadecyduje o wszystkim.

Mógłbym teraz rozpisać ponownie zawiłości ostatniej kolejki Fortuna 1 Ligi z perspektywy Nafciarzy ale prawda jest taka – Wisła wygrywa ostatni mecz, Wisła gra w barażach. Pozostałe scenariusze przeanalizował dla Was niezawodny Majkel i możecie je zobaczyć TUTAJ!

Udowodnić coś kibicom

Piłkarze Wisły na dystansie całego sezonu wielokrotnie nadszarpywali zaufanie jakim darzą ich fani. Ostatnie porażki z Odrą Opole i Zniczem Pruszków dla wielu sympatyków płockiej Wisły to był policzek jakiego nie spodziewali się nawet najbardziej rozżaleni fani. Na nasze szczęście cała Fortuna 1 Liga gra tak, jak gdyby mało kto chciał brać udział w barażach. Tyko i wyłącznie dzięki temu Nafciarze mają przed ostatnia kolejką wszystko w swoich nogach. Jedyne co trzeba to wygrać ostatnie spotkanie i rozpocząć misję „BARAŻE”. Dla wielu kibiców awans do baraży będzie takim małym promyczkiem nadziei w tym pełnym rozczarowań sezonie. Wiadomym jest, że nikt tego wielkim sukcesem nie nazwie jednak pozwoli to przedłużyć nasze marzenia o powrocie do Ekstraklasy o kolejny tydzień. Tego oczekujemy chyba wszyscy od naszych piłkarzy. Mają wyjść na boisko i pokazać, że im zależy na tym małym sukcesie tak samo bardzo jak nam. Bez względu na to co będzie później.

Co przy Łukasiewicza piszczy?

Wiele przez ostatnie dni mówiło się o zaangażowaniu piłkarzy w ostatnich spotkaniach. Wiele padło słów krytyki pod adresem zarówno sztabu szkoleniowego jak i piłkarzy. Prawda jest jednak taka, bez względu na poprzednie spotkania, każdy piłkarz który wystąpi w niedzielnym spotkaniu w niebiesko-biało-niebieskich barwach musi udowodnić, że na to zasłużył.

No właśnie, a kto może w tym spotkaniu wystąpić? O ile w większości przypadków pewnie kibice będą zgodni tak dwa nazwiska budzą spore emocje. Jarosław Jach oraz Łukasz Sekulski. W przypadku wypożyczonego zimą obrońcy kolejna mecze nie dają żadnych argumentów na obronę Jarka. Jego miejsce może i zapewne zajmie jutro w trzyosobowym bloku defensywnym Adam Chrzanowski. Jeśli chodzi o naszego kapitana, seria bez zdobyczy bramkowej trwa nadal. Pytanie tylko, czy to odpowiedni moment na zmianę i wprowadzenie na boisko Jespera Westermarka w jego miejsce, bo chyba nikt już nie liczy na grę dwójką napastników czy jakąkolwiek inną rewolucję.

Wypowiedzi trenera Żurawia przed jutrzejszym meczem

O rywalu słów kilka

Nasz najbliższy rywal, zespół Resovi Rzeszów zajmuję aktualnie szesnastą lokatę. Złożyło się na to osiem zwycięstw, siedem remisów i aż osiemnaście porażek. Bilans bramkowy podopiecznych Rafała Ulatowskiego to 37 goli strzelonych i 59(najwięcej w całej stawce) straconych. Najlepszym strzelcem drużyny jest, z sześcioma trafieniami, napastnik Maciej Górski. Najlepszymi asystentami są Adrian Łyszczarz oraz Kelechukwu Ibe-Torti (obaj zanotowali po sześć ostatnich podań). Adrian Łyszczarz jest również liderem klasyfikacji kanadyjskiej, do sześciu asyst dołożył jeszcze 4 gole.

Warto zaznaczyć, że zespół z Rzeszowa stoczy w ostatniej kolejce korespondencyjny pojedynek o utrzymanie z Polonią Warszawa. Oba zespoły dzieli w tabeli jeden punkt. Czarne Koszule w ten weekend zagrają w Rzeszowie z tamtejszą Stalą.

Obsada sędziowska

Sędzią głównym jutrzejszego meczu będzie Paweł Malec z Łodzi. Ma liniach wspierać będą go Jakub Jankowski oraz Maciej Majewski. Rolę sędziego technicznego pełnić będzie Filip Kaliszewski. Za obsługę VAR odpowiedzialni będą Jarosław Przybył i Marcin Kochanek.

Sędzia Malec w tym sezonie prowadził 22 mecze w których pokazał 98 żółtych kartek, 3 kartki czerwone oraz podyktował dwanaście rzutów karnych.

Raport kartkowy

ZAWIESZENI:

– Émile Thiakane (Wisła Płock),

– Glib Bukhal (Resovia).

ZAGROŻENI:

– Jakub Szymański, Łukasz Sekulski, Marcin Biernat, David Niepsuj (7 żółtych kartek), Dawid Kocyła, Fryderyk Gerbowski, Adam Chrzanowski (3 żółte kartki) – Wisła Płock;

– Rafał Mikulec (11 żółtych kartek), Radosław Kanach (7 żółtych kartek), Dylam Lempereur, Jerzy Tomal (3 żółte kartki) – Resovia.

Historia spotkań

Kto by się spodziewał, że Nafciarze mają tak słaby bilans spotkań bezpośrednich przeciwko Resovi. Jedynie trzy zwycięstwa przy siedmiu remisach i siedmiu porażkach. Pora zdecydowanie poprawić tą statystykę.

Tak było jesienią

Właściwie to zimą, gdyż spotkanie to nie odbyło się w pierwotnym terminie z powodu silnych opadów śniegu.

Resovia 2-2 Wisła Płock
Marcin Urynowicz 21, Bartłomiej Wasiluk 86 – Fryderyk Gerbowski 55, Łukasz Sekulski 57

Resovia: 1. Branislav Pindroch – 4. Rafał Mikulec, 23. Jerzy Tomal, 17. Radosław Adamski, 38. Hlib Buchał, 24. Bartłomiej Eizenchart (78, 21. Dylan Lempereur) – 11. Kamil Mazek (88, 20. Radosław Bąk), 6. Bartłomiej Wasiluk, 99. Radosław Kanach (78, 26. Lucio Ceci), 14. Marcin Urynowicz – 29. Edvin Muratović.

Wisła: 1. Krzysztof Kamiński – 24. David Niepsuj, 44. Marcus Haglind-Sangré, 33. Jarosław Jach, 16. Fabian Hiszpański – 19. Émile Thiakane (66, 70. Kacper Laskowski), 8. Jakub Grič, 14. Mateusz Szwoch, 9. Dawid Kocyła (78, 15. Kristián Vallo) – 20. Łukasz Sekulski (90, 53. Jesper Westermark), 32. Fryderyk Gerbowski (90, 37. Oskar Tomczyk).

żółte kartki: Muratović – Grič, Kocyła, Niepsuj.

sędziował: Leszek Lewandowski (Zabrze).
widzów: 1128.


Ostatni mecz za niecałe 24 godziny, macie jeszcze chwilę na wytypowanie swojej jedenastki na to spotkanie!

Kopnij dalej

Dodaj komentarz