Po raz ostatni w tym sezonie – zapowiedź meczu #WPŁMED

W sobotę 15 czerwca o godzinie 16:00 Wisła Płock zagra ostatni mecz w ramach II ligi kobiet. Nafciarki podejmą Medyk II POLOmarket Konin na ORLEN Stadionie.

Po 21. kolejce

W ostatnim meczu wyjazdowym tego sezonu Wiślaczki wygrały z WAP-em Włocławek 5:3. Dubletem popisała się Oliwia Marcinkowska, a na listę strzelczyń wpisywały się Klaudia Łyzińska, Aleksandra Synowiec i Klaudia Stradomska. Dla Wisły kapitanki było to pierwsze trafienie w niebiesko – biało – niebieskich barwach. Najbliższe rywalki Nafciarek przegrały 2:4 z Juną – Trans Stare Oborzyska, która jest już pewna awansu do wyższej klasy rozgrywkowej.

W derbach Warszawy padł remis 3:3, Ostrovia Ostrów Wielkopolski wygrała ze Świtem Górzno 4:1, a Loczki Wyszków pokonały Włókniarza Białystok 6:0.

O rywalkach

Medyk POLOmarket Konin to klub, któremu nikomu nie trzeba przedstawiać – jest na piłkarskiej mapie Polski od 1985 roku. Medyk czterokrotnie sięgał po mistrzostwo Polski, dziewięciokrotnie po krajowy puchar, i czterokrotnie brał udział w 1/16 Lidze Mistrzyń UEFA. Przez zespół z Wielkopolski przewinęły się takie gwiazdy polskiej piłki jak Ewa Pajor, Paulina Dudek, Sylwia Matysik czy Ewelina Kamczyk. Obecnie Medykowi nie powodzi się tak dobrze: pierwsza drużyna spadła w tym sezonie z Orlen Ekstraligi. Ponadto Medyk ma zespoły juniorskie występujące w CLJ U-16 i CLJ – U18 + oraz trzecią drużynę występującą w LOKUM III lidze (8. miejsce w tym sezonie).

Na kolejkę przed końcem rozgrywek Medyk II zajmuje ósmą lokatę. Na dorobek 21 punktów złożyło się 6 zwycięstw, 3 remisy i 10 porażek. Najlepszą strzelczynią zespołu z Wielkopolski jest Paulina Włodarek, która zdobyła sześć bramek. W rundzie jesiennej w Koninie padł remis 1:1. Dla Wisły trafiła wówczas Aleksandra Synowiec, a dla Medyczek Oliwia Jaśniak.

Początek meczu Wisła Płock – Medyk II POLOmarket Konin w sobotę 15 czerwca o 16:00 na ORLEN Stadionie. Dla kibiców będzie otwarta trybuna A, a pierwsze 300 osób dostanie niebieskie miodki od sponsora głównego drużyny, Pasieki Sadowskich. Zapraszamy na trybuny, wstęp wolny!

Kopnij dalej

Dodaj komentarz