Ignacy Ibdelhamid dołącza do Wisły!

Jego mama pochodzi z Płocka, tata to Egipcjanin, chłopak od urodzenia mieszkał i grał w Belgii. Dziś podpisał kontrakt z Wisłą. Kim jest Ignace Abdelhamid?

Sierpień 2022

Powołania Marcina Włodarskiego, trenera polskiej kadry U-17 na konsultacje szkoleniowe w Siedlcach. Obok nazwisk takich jak Mroczek, Krysiak, Sznaucer pojawia się egzotycznie brzmiące Abdelhamid. Środkowy pomocnik, który rok wcześniej przeniósł się z Beerschoot do Royal Antwerp. Na nasze, to coś jak ruch ze Stoczniowca do Wisły Płock, bo oba kluby są z tego samego miasta, tyle że ten drugi jest wyżej notowany.
Jak zapewne wielu z Was wie, w PZPN od kilku lat działa specjalna komórka specjalizująca się w wyszukiwaniu piłkarzy, którzy mogliby zagrać dla naszej kadry. Żeby trafić no ich notesu, nie wystarczą polskie korzenie i status piłkarza — trzeba mieć jeszcze odpowiednie umiejętności.

Sierpień 2023

Kolejne powołanie na konsultacje dla Abdelhamida.

Wrzesień 2023

Nasz nowy piłkarz wybiega w pierwszym składzie Antwerpii przeciwko rówieśnikom z FC Barcelony, w meczu pierwszej kolejki Ligi Młodzieżowej UEFA. Belgowie ten mecz przegrywają, podobnie jak wszystkie kolejne w grupie (Z Szachtarem Donieck i FC Porto) i z dalszej rywalizacji odpadają. Co jednak istotne, w pięciu na sześć spotkań Abdelhamid melduje się w pierwszym składzie.

16 czerwca 2024 – Ignace Ibdelhamid podpisuje kontrakt z Wisłą Płock

Piłkarz w kręgu zainteresowań młodzieżowej reprezentacji Polski. Z występami w Młodzieżowej Lidze Mistrzów. W Płocku będzie miał szansę po raz pierwszy zderzyć się z futbolem seniorskim. W Fortuna 1. Lidze? No raczej (jeszcze) nie. Z informacji, jakie na jego temat udało nam się zebrać, wyłania się obraz piłkarza dobrego technicznie, z dobrym przyśpieszeniem. Materiał do oszlifowania.


Młody pomocnik, jeżeli się sprawdzi, zapewne dostanie z czasem szansę treningów z pierwszym zespołem, ale na ten moment jest to chłopak przewidziany do gry w II drużynie. Tym bardziej cieszy wywalczony wczoraj awans do III ligi, która będzie z pewnością bardziej miarodajną weryfikacją umiejętności osiemnastolatka i lepszym polem do jego piłkarskiego rozwoju.

Tymczasem serdecznie witamy w Wiśle Ignacy! Mamy nadzieję, że niedługo będziesz miał okazję zrewanżować się Barcelonie, już w naszych barwach 😉.

Kopnij dalej

Ten post ma 3 komentarzy

 1. Łukasz

  Cieszę się, że budowany jest zespół na młodych bardzo zdolnych zawodnikach o inklinacjach technicznych, teraz pozostała wiara w to, że trener Misiura rozwinie ich piłkarsko na tyle żeby awansowali do ekstraklasy. Wydaje mi się ze lepiej ukształtować młodego zdolnego zawodnika, który na początku swojej kariery piłkarskiej może mieć nafciarzy w sercu niż wyrobnika który przychodzi odcinać kupony. W zespole zostają przecież również zawodnicy doświadczeni, tak więc mieszanka młodości z doświadczeniem ma jak najbardziej rację bytu. Zwłaszcza podoba mi się że na pozycjach ofenywnych są kupowani zawodnicy o dobrym panowaniu nad pilka i dryblingu bo tego na pewno brakowało w zespole. Duża odpowiedzialność spada teraz na trenera który musi te wszystkie klocki poukładać i obdarzyć zawodników zaufaniem. Powodzonka Ignacy!

 2. renegat

  co Ty gadasz/piszesz Łukasz@ klub nie ma zadnego planu. o planach to sie rozmawia, wypowiada, tudziez pisze otwarcie na forum publicznym. jaki jest plan klub nikt nie wie…
  .
  co do samego Ignacego, to wyglada na to, ze po awansie do III ligi (4 poziom rozgrywkowy w Polsce) powinien dostac szanse w Wisle II i ewentualnie rozwinac sie na tym szczeblu. a potem zobaczymy, bo zapewne ma kontrakt na rok. moze Legia Warszawa go wypatrzy i pokaze nam potem fige, jak Gerbowski.

  1. Łukasz

   Sadze ze po Prezesie Jacku Kruszewskim będzie bardzo ciężko każdemu prezesowi w jakimś stopniu dorównać ze względu na sposób komunikacji jaki był między zarządem a kibicami . Ja uważam że transfery lubią ciszę a dodatkowo mówienie o strategii przed transferami stawia Cie na straconej pozycji bo wszyscy wiedzą na jakich zawodnikach jesteś skoncentrowany. Każdemu trzeba dać szansę, jeśli to niewypali to na koniec sezonu zostanie to zapewne rozliczone a teraz nie pozostaje nam nic innego jak wspieranie lub biadolenie jak to jest źle na co nie mamy wpływu. Do tej pory byli kupowani zawodnicy z nazwiskami bo nie ukrywajmy ze skład na papierze wyglądał obiecująco ale jak sam ( @Renegat) zauważyłeś że absolutnie to się nie przekładało na wyniki oraz grę. Na fejsie wszyscy,,płaczą” ze kolejny zawodnik odchodzi bez zarobionej złotówki, a to dlatego że, Ci ,, piłkarze z nazwiskami”( wiek 30 lat wzwyż) nie są potencjałem do sprzedaży. Sądząc po ruchach ten trend ma się zmienić a w tym ma pomóc trener Misura w którego możliwości zarząd widze mocno wierzy , powierzając mu taką misję. Sądzę że naturalne jest w zdrowo zarządzającym klubie ze komunikacja na linii dyrektor sportowy – trener jest i zawodnicy są wspólnie konsultowani. Ja czekam na rozwój wydarzeń bo przecież okno transferowe wciąż trwa i trzeba cierpliwie czekać. Od poniedziałku jest wznowienie treningów a za 1,5 tyg zaczyna się obóz przygotowawczy i sądzę że to jest kluczowe 1,5 tyg.

Dodaj komentarz