Radosław Cielemęcki odchodzi z Wisły. Zaskakujący kierunek!

Radosław Cielemęcki odchodzi z Wisły Płock

W czerwcu 2021 roku Radosław Cielemęcki podpisał trzyletnią umowę z Nafciarzami. Przychodził z Legii jako młody talent (i formalnie mistrz Polski), ale podczas swojego pobytu w Wiśle nie spełnił pokładanych w nim nadziei. Nikogo nie mogła więc zdziwić informacja o nieprzedłużeniu z nim umowy. Zaskakujący jest natomiast kierunek, a konkretnie poziom rozgrywkowy, na którym swoją karierę kontynuował będzie „R9”.

Pierwszy sezon miał nawet obiecujący. Siedemnaście występów na boiskach Ekstraklasy, blisko 700 minut spędzonych na boisku i gol z Wartą Poznań osiemnastoletniego wtedy piłkarza mogły napawać optymizmem.

Niestety, w sezonie 2022/2023 pana Radosława na ekstraklasowych boiskach już tak często nie oglądaliśmy (5 występów, niewiele ponad 100 minut na boisku). W ostatniej, już pierwszoligowej kampanii, było niewiele lepiej (9 meczów, ok 200 minut, raz w pierwszym składzie). O wiele częściej piłkarz biegał po czwartoligowych boiskach i trzeba przyznać, że wydatnie przyłożył się do tegorocznego awansu do III ligi Wisły II Płock (6 bramek w 20 meczach).

Opublikowana dziś przez klub informacja o odejściu tego piłkarza, razem z dwoma innymi, sama w sobie nie wzbudziłaby większego zainteresowania. Zastanawiający jest natomiast jego nowy zespół, a w zasadzie poziom rozgrywkowy, na którym on występuje. Otóż według naszej wiedzy Radosław Cielemęcki ma już nowy klub i jest to ekstraklasowy Radomiak Radom. Rezerwy tej drużyny występują w V lidze mazowieckiej, więc bardzo wątpliwe, że zakontraktowany jest z przeznaczeniem do gry na tym poziomie (co oczywiście nie znaczy, że z czasem tam nie wyląduje). Ciekawe jak potoczą się dalsze losy tego nadal młodego (21 l.) piłkarza…

Tymczasem dziękujemy Radosławowi za grę w naszych barwach i życzymy powodzenia w dalszej karierze!

Kopnij dalej

Ten post ma jeden komentarz

  1. renegat

    tez bym uciekl z klubu, ktory w ogole nie wykorzystal jego nieprzecietnego talentu. to jak go potraktowano, to przyklad skrajnej niekompetencji organizacyjnej klubu Wisła Płock. życze powodzenie w dalszej karierze Panie Radosławie.
    .
    dodam tylko, ze razem z Cielęmęckim odchodza Spremo i Vallo.

Dodaj komentarz