Jednak nie zepsuł! David Niepsuj 2025!

Są takie chwile, kiedy bardzo się cieszę, że się myliłem! Tak jest właśnie w typ przypadku! W dniu wczorajszym klub poinformował, że David Niepsuj będzie w sezonie 2024/25 reprezentował barwy Wisły Płock!

David Niepsuj do naszej drużyny dołączył latem 2023 roku, już w trakcie letniego obozu przygotowawczego w Šamorín na Słowacji, wówczas będąc jeszcze zawodnikiem testowanym. Po przebyciu z Wisłą Płock całego zgrupowania i dobrej postawie w trakcie gier kontrolnych, sztab szkoleniowy Nafciarzy zdecydował o włączeniu go do kadry zespołu na stałe i podpisaniu rocznej umowy z naszym klubem.

W sezonie 2023/24 28-letni obrońca mógł się pochwalić następującymi liczbami:

Występy: 30

Minuty na boisku: 2238′

Asysty: 1

Bramki: 0

Średnia ocena wg. Nafciarskiego: 2,54

Najlepszy mecz: vs. Chrobry Głogów (3,63 nota wg. Nafciarski.pl)

Najgorszy mecz: vs. Znicz Pruszków (1,8 nota wg. Nafciarski.pl

David to chyba jedna z najbardziej kontrowersyjnych postaci w Wiśle. Wielu powie, że jego występy były złe, a transfer do Płocka był pomyłką. Wielu będzie twierdziło też, że w jego miejsce powinien grać, przesunięty zimą do rezerw Aleksander Pawlak. Ja, niestety dla czytelników, należę do przeciwnego obozu. Uważam, że David był piłkarzem, jakiego Wisła potrzebowała. Głównie ze względu na jako uniwersalność oraz pewien stały, przyzwoity poziom. Czy David był w którymś meczu postacią wybitną? Nie! Czy był najgorszy na boisku? Też nie. Początek rundy spędzał na pół-prawym stoperze, gdzie nie mógł pokazać swoich atutów w ofensywie. Kiedy wrócił na wahadło, więcej było pożytku z jego akcji ofensywnych. Niestety czasem wiązało się to z faktem, że był spóźniony w obronie.

Tak oceniałem wiosenne występy Niepsuja.

A Wy co myślicie o nowym kontrakcie dla Davida?

Kopnij dalej

Dodaj komentarz