Oficjalnie: Oskar Tomczyk wrócił do Wisły!

Oskar Tomczyk oficjalnie został zaprezentowany jako nowy zawodnik Wisły Płock. 17-letni napastnik związał się z Wisłą Płock umową obowiązującą do 30 czerwca 2026 roku.

Dwa dni temu pisaliśmy, że Oskar Tomczyk związał 2,5 letnią umową z Nafciarzami i dziś potwierdziło się to! Oskar wrócił do Wisły.

Oskar Tomczyk urodził się 25 stycznia 2006 roku w Płocku. Przygodę z piłką rozpoczął w lokalnej drużynie Królewskich Płock, ale szybko przeniósł się do SSM Wisły Płock.

W przerwie zimowej sezonu 2019/20 Tomczyk przeniósł się do akademii Lecha Poznań. W sezonie 2022/23 zadebiutował w oficjalnym spotkaniu drugiego zespołu Lecha.

Z końcem grudnia ubiegłego roku jego kontrakt z Lechem wygasł.

Nie ukrywam, że w jego pozyskanie zaangażowało się kilka osób, w tym także spoza pionu sportowego. Cieszymy się, że udało się przekonać tak utalentowanego zawodnika do naszego projektu i pomysłu na niego. Co ważne, może on dać sztabowi szkoleniowemu nie tylko nowe opcje w ofensywie, ale również podnieść rywalizację w kontekście roli młodzieżowca. Poza tym, to kolejny płocczanin, który pojawi się w szatni Nafciarzy, co bardzo nas cieszy. Wiele sobie obiecujemy po tym ruchu transferowym i jestem pewny, że na tej współpracy skorzystają już w najbliższej przyszłości wszystkie strony

Dyrektor sportowy Wisły Płock Dariusz Sztylka

Oskar jest również regularnie powoływany do młodzieżowych reprezentacji Polski.

Witamy w domu i życzymy samych sukcesów!

Fot. Wisła Płock S.A.

Kopnij dalej

Ten post ma 2 komentarzy

  1. Ark

    Transfer z gatunku majstersztyk ewentualnie „To co misie lubią najbardziej „

  2. Galaxon

    Transfer z gatunku ratujmy upadającą „młodą gwiazdę” pijaka i gościa o ego większym od Josue z Legii. Wywalony z mlodzieżowych mistrzostw świata za chlanie gorzałki. Takich gówniarzy należy potępiać a nie przyjmować w glorii jako Zbawiciela płockiej piłki. Należy mu pokazać, że ma się starać i zapieprzać na treningach a nie wpisywać mu w kontrakt gwarantowaną liczbę minut jakie zagra.

Dodaj komentarz