11 kibiców Wisły Płock – Podsumowanie

Jedenastka kibiców na podstawie głosowania.

Przez ostatnie dni kibice mogli głosować na zawodników, którzy wg nich będą stanowić podstawową jedenastkę Wisły. Łącznie oddano 932 głosy. Najchętniej głosowaliście w wyborze bramkarza – 104 oddanych głosów oraz lewoskrzydłowego – 100 głosów. Najmniej osób wzięło udział w głosowaniu na lewego obrońcę – 62 głosy. Czy można to uznać, że to nasza najsłabiej obsadzona pozycja? Wszystko okaże się w ciągu sezonu.

Na pozycji bramkarza głosowanie wygrał Krzysztof Kamiński, który otrzymał 86% głosów. Czy Trener Pavol Stano podzieli zdanie kibiców? Wydaje się, że tak.

P. Staňo: Krzysztof Kamiński ma duże szanse być podstawowym zawodnikiem.

Warto zaznaczyć, że w ankiecie można było oddać głos na Piotra Zielińskiego, który w dniu dzisiejszym udał się na wypożyczenie do Wisły Puławy. Jego miejsce w walce o numer jeden zajmuje Kamil Zapytowski. Piotrowi życzymy powodzenia i wywalczenia „1” w nowym klubie! Tak prezentuje się pełna tabela wyników głosowania:

Krzysztof Kamiński 86% (89 głosów)

Bartłomiej Gradecki 11% (11 głosów)

Oskar Lodziński 3% (3 głosy)

Piotr Zieliński 1% (1 głos)

Zdjęcie dzięki uprzejmości klubu Wisła Płock

Kolejną pozycją na którą kibice mogli głosować na Twitterze jest prawy obrońca. Wygranym okazał się wychowanek Wisły – Aleksander Pawlak. Warto zaznaczyć, że Aleksander cały czas posiada status młodzieżowca.
Nowy nabytek Nafciarzy Martin Šulek uzyskał 19% głosów co ostatecznie dało 3 miejsce w hierarchii kibiców. Poniżej pełne wyniki:

Aleksander Pawlak 39% (33głosy)

Kristian Vallo 32%

Martin Sulek 19%

Damian Zbozień 11%

Zdjęcie dzięki uprzejmości klubu Wisła Płock

Następne dwie ankiety dotyczyły pozycji środkowego obrońcy. Zwycięzcą z bardzo dużą przewagą nad resztą okazał się Damian Michalski! Zdobył 73% głosów. Warte zaznaczenia jest to, że pokonał samego kapitana zespołu – Kubę Rzeźniczaka.

Damian Michalski 73% (58 głosów)

Jakub Rzeźniczak 20%

Martin Šulek 6%

Adam Chrzanowski 0%

Zdjęcie dzięki uprzejmości klubu Wisła Płock

Na pozycję drugiego środkowego obrońcy kibice dość zgodnie wybrali Steva Kapaudiego, który zdobył 71% głosów. Steve przyszedł do klubu przed sezonem ze słowackiego AS Trencin. Po ogłoszeniu tego transferu kibice mieli dość mieszane uczucia, ponieważ zawodnik w poprzednim sezonie nie rozegrał żadnego spotkania. Steve powoli zyskuje zaufanie w oczach kibiców, po tym jak zaprezentował się w trakcie okresu przygotowawczego. Czy również zdobył zaufanie Trenera? Przekonamy się już w niedzielę.

P. Staňo: Steve Kapuadi prezentuje się bardzo dobrze.

Steve Kapaudi 71% (61 głosów)

Adam Chrzanowski 15%

Anton Krivotsyuk 8%

Igor Drapiński 6%

Zdjęcie dzięki uprzejmości klubu Wisła Płock

Lewy obrońca to pozycja na której oddaliście najmniej głosów. Kibice zdecydowali, że w tym sezonie po lewej stronie będzie grał Piotr Tomasik. Płocki CJ zdobył 73% głosów. Liczymy, że Piotrek wypadnie w tym sezonie tak samo świetnie jak w filmikach z przedłużenia kontraktu.

Piotr Tomasik 73% (45 głosów)

Igor Drapiński 11%

Anton Krivotsyuk 11%

Adam Chrzanowski 5%

Zdjęcie dzięki uprzejmości klubu Wisła Płock

Na pozycji środkowego pomocnika w drużynie jest największa rywalizacja. Wielu dziennikarzy jest zgodnych, że Wisła posiada jeden z najsilniejszych środków pola w lidze. W pierwszej ankiecie wybieraliście pomocnika, który pełni role „6”. Zdecydowaliście, że na tej pozycji zagra Dominik Furman. Wszyscy kibice, jak i sam zawodnik liczą, że nadchodzący sezon będzie zdecydowanie lepszy od poprzedniego. Furmi trzymamy kciuki!

Dominik Furman 59% (45 głosów)

Damian Rasak 24%

Fryderyk Gerbowski 13%

Filip Lesniak 4%

Zdjęcie dzięki uprzejmości klubu Wisła Płock

Partnerem w środku pola według kibiców został Mateusz Szwoch. Nafciarz sezonu 20/21 w głosowaniu zdobył 64% głosów. Pokonał m.in. Michała Mokrzyckiego, nowego zawodnika Wisły, który przyszedł do nas z Ruchu Chorzów.

Mateusz Szwoch 64% (54 głosy)

Damian Rasak 27%

Michał Mokrzycki 6%

Fryderyk Gerbowski 4%

Zdjęcie dzięki uprzejmości klubu Wisła Płock

Prawe skrzydło według kibiców będzie należało do Kristiana Vallo. Kristian w poprzednim sezonie po przyjściu Trenera został przesunięty z prawej obrony na skrzydło. Grał zarówno na prawej jak i lewej stronie. Wy widzicie go na prawej. Zdobył 54% głosów. Warto odnotować, że na drugim miejscu znalazł się powracający z wypożyczenia do BBT Dawid Kocyła.

Kristian Vallo 54% (49 głosów)

Dawid Kocyła 37%

Radosław Cielemęcki 4%

Marko Kolar 4%

Zdjęcie dzięki uprzejmości klubu Wisła Płock

Ofensywny pomocnik tzw. „10” i na tę pozycję na białym koniu wjeżdża Rafał Wolski. Wolak zdobył 67% głosów. Z dość dużą przewagą pokonał przychodzącego do nas prosto ze słonecznej Ibizy Davo.

Rafał Wolski 67% (60 głosów)

Davo 22%

Damian Warchoł 10%

Marko Kolar 0%

Zdjęcie dzięki uprzejmości klubu Wisła Płock

Przegrał na pozycji „10”, ale zdeklasował kolegów z zespołu na lewym skrzydle. Davo zdobył 85% głosów. Jest obok Steva drugim zawodnikiem, który przyszedł przed sezonem do Wisły i z miejsca znalazł miejsce w jedenastce kibiców. Davo został królem strzelców w meczach sparingowych. Zdobył w nich 4 bramki. Czy na koniec sezonu również zdobędzie koronę króla strzelców?

Davo 85% (85 głosów)

Jorginho 8%

Dawid Kocyła 5%

Marko Kolar 2%

Zdjęcie dzięki uprzejmości klubu Wisła Płock.

Ostatnią pozycją w ustawieniu 1-4-2-3-1 jest środkowy napastnik. Drugi wychowanek w zestawieniu, najlepszy strzelec w poprzednim sezonie. Przed Wami Łukasz Sekulski, który zdobył 86% głosów. Zdecydowana większość kibiców liczy, że Łukasz w tym sezonie również pokaże na co go stać.

Łukasz Sekulski 86% (74 głosy)

Damian Warchoł 11,6%

Marko Kolar 1,2%

Mateusz Lewandowski 1,2%

Czy Trener podzieli zdanie kibiców co do wyjściowej jedenastki? Ciężko powiedzieć. Myślę, że niedzielny skład na mecz z Lechią może bardzo nas zdziwić. Zapraszam do pisania w komentarzach swoich jedenastek na ten sezon. W jakim ustawieniu widzicie Wisłę w tym sezonie i kto według Was zasługuję na grę w wyjściowym składzie.

Kopnij dalej

Ten post ma jeden komentarz

  1. FC Ratusz

    Blog spoko, staraj się unikać błędów. Na przyszłość: na tĘ pozycję, nie na tĄ pozycję.

Dodaj komentarz