Lada moment rusza III liga kobiet

Co wiemy przed rozpoczęciem sezonu?

W grupie I, w której występują Nafciarki zobaczymy 12  zespołów. Spadł Ekosport Białystok i Astoria Szczerców.

W miejsce tych zespołów zobaczymy Polonię Warszawa z IV ligi mazowieckiej i Zawiszę Rzgów z IV ligi łódzkiej. Trzeci beniaminek to LSS Legia Ladies – Legionistki wygrały 1-0  baraż o III ligę z Kolejarzem Łódź.

Źródło 90minut.pl

To, że Nafciarki będą się liczyć w walce o II ligę – to wiemy. Kto może zagrozić Wisełce w walce o awans?

W poprzednim sezonie do II ligi awansował zespół PTC Pabianice, który zdobył 50 punktów. 4 punkty mniej na swoim koncie miał klub ze stolicy, czyli AKS ZŁY. Pechowy zespół dla naszej drużyny, ponieważ Nafciarki nie zdobyły ze Złymi ani punktu w poprzednim sezonie.

Kolejnym zespołem, który był przed Nafciarkami w sezonie 2021/22 to Jantar Ostrołęka. Niestety, ale nie zobaczymy tej drużyny w tym sezonie – Jantar wycofał się z rozgrywek. A szkoda, ponieważ w mojej opinii spotkania Nafciarek z zespołem z Ostrołęki były wizytówką III ligi – w szczególności te ostatnie w sezonie 2021/22.

No i ostatni zespół, który w mojej opinii poważnie może zagrozić Wiśle w awansie do II ligi to Dargfil Tomaszów Mazowiecki. Zespół z Tomaszowa w sezonie 2021/22 uplasował się tuż za podopiecznymi Adriana Piankowskiego, czyli na 5 miejscu. Wiślaczki mają dodatni bilans z MUKS-em – na wyjeździe remis, a w Płocku wygrana w pięknym stylu 3:1.

Druga kampania w historii kobiecej Wisły Płock rozpocznie się 28 sierpnia. Podopieczne Adriana Piankowskiego podejmą u siebie Dargfil Tomaszów Mazowiecki o godzinie 18 na Stadionie Stoczniowca Płock.

Ruchy kadrowe

Jak wiadomo, na tym poziomie rozgrywkowym ciężko o transfery z klubu do klubu. Co nie oznacza, że w niebiesko-biało-niebieskich barwach nie zobaczymy nowych twarzy. Do drużyny dołączyły 4 nowe zawodniczki. Są to Maria Garwacka i Zuzanna Kordalewska z Błękitnych Gąbin. Dołączyły również dwie zawodniczki z Róży Kutno-  Natalia Majchrzak oraz Weronika Paczkowska.

Bardzo dobrą wiadomością jest to, że do treningów wróciły dwie zawodniczki po kontuzjach – Natalia Marciniak oraz kapitanka Klaudia Stradomska.

Poszczególne formacje

Bramkarki

Jak chodzi o golkiperki, to w Wiśle bez zmian. Niebiesko-biało-niebieskie barwy wciąż będą reprezentować Agnieszka Potrzebska, Amelia Kraszewska i Dorota Szalińska.

Obrończynie

Co do obrończyń to trener Adrian Piankowski w sezonie 2022/23 będzie mieć większy komfort – do gry wraca Klaudia Stradomska i Natalia Marciniak. Należy przypomnieć, że w poprzednim sezonie Nafciarki grały z jedną nominalną stoperką. Oby Wiślaczki ponownie były najlepszą defensywą rozgrywek! [ w sezonie 2021/22 Wisła Płock miała najlepszą defensywę w lidze – Nafciarki straciły tylko 26 bramek w 22 spotkaniach].

Foto Wisła Płock. Karolina Ejman

Pomocniczki

Co do pomocy w Wiśle – przeciwniczki mają się kogo bać. Klaudia Łyzińska czy Julia Asakowska to w mojej opinii zawodniczki, bez których ciężko wyobrazić sobie Wisłę.

Nie można zapominać również o Darii Kusej – ta zawodniczka w poprzednich rozgrywkach strzeliła 15 goli i asystowała 7 razy. Darię charakteryzuje również piękne wykonywanie rzutów wolnych – parę z nich zamieniła na gole w tamtych rozgrywkach.

Foto Wisła Płock

Napastniczki

W kadrze Wisły są 4 napastniczki- są to Aleksandra Synowiec, Aleksandra Bielicka, Zuzanna Kordalewska oraz Natalia Majchrzak.

Foto Wisła Płock

W szeregu tych napastniczek jest druga najlepsza strzelczyni III ligi – Aleksandra Synowiec. Ta zawodniczka strzeliła 24 bramki na 22 spotkania i dołożyła do tego 4 asysty.

Sparingi

W trakcie okresu przygotowawczego podopieczne Adriana Piankowskiego rozegrały 4 sparingi- pierwszy mecz sparingowy odbył się w Warszawie 31 lipca z tamtejszymi Diamentami. Nafciarki niestety przegrały 5:1, a bramkę dla Wisły zdobyła Karolina Ejman.

Następny sparing odbył się tydzień później z drugoligową Pogonią Zduńska Wola. Nafciarki wygrały go 4:3, a gole dla Wisły strzeliły Maja Zielińska, Klaudia Łyzińska, a dwa gole zdobyła Kinga Brzezińska.

13 sierpnia Wiślaczki sprawdziły Mustang Wielgie – zespół z czwartej ligi Kujawsko-Pomorskiej.  Wiślaczki rozniosły czwartoligowca 11:1. 4 bramki dla Wisły zdobyła Aleksandra Synowiec, Karolina Ejman i Kinga Brzezińska strzeliły 3 bramki, a jedno trafienie dołożyła Emanuela Przeradzka.

Ostatni sparing Wisła rozegra ze swoim ligowym rywalem- Włókniarzem Konstantynów Łódzki. Mecz odbył się 21 sierpnia. Wisła wygrała to spotkanie 3:1, a bramki dla płocczanek zdobyły Daria Kusa, Karolina Ejman i trafienie samobójcze.

Na koniec apel do całej Nafciarskiej społeczności:

Rezerwujcie sobie 28 sierpnia, aby wspierać Wiślaczki w walce o 3 punkty na początek sezonu!

Kopnij dalej

Dodaj komentarz