Nafciarki na piątkę!

W pierwszą niedzielę października Wisła Płock zagrała kolejny mecz w III lidze kobiet. Do Płocka przyjechał ostatni w tabeli Ekosport Białystok.

Początek meczu był taki, jak można było się tego spodziewać. Nafciarki przeważały na murawie i miały swoje sytuacje, ale pierwsza bramka padła dopiero w 19 minucie. Daria Kusa została sfaulowana w polu karnym, a Marta Hućko wykorzystała jedenastkę tym samym otwierając wynik meczu.

Foto Michał Grzembski

Dwie minuty później Kusa trochę niefortunnym zagraniem, bo na wślizgu podwyższyła wynik spotkania.

Na trzecią bramkę nie musieliśmy długo czekać- Natalia Borowska ładnym uderzeniem z półwoleja umieściła piłkę w siatce.

Ta sama piłkarka 3 minuty później ustanowiła rezultat spotkania na 4-0. Bramkarka Ekosportu Białystok wyszła z bramki, a Natalia Borowska wykorzystała podanie Kingi Brzezińskiej.

Generalnie cała druga połowa to dominacja Wisły. Ekosport Białystok próbował coś zdziałać, ale nie zdołał przełamać defensywy Wiślaczek. Nafciarki miały jeszcze sporo okazji bramkowych, ale do przerwy był wynik 4-0.

Warto wspomnieć, że Nafciarki nie wyszły na ten mecz w najmocniejszym składzie. Z ławki weszła Klaudia Łyzińska, zaś w ogóle nie wystąpiły Aleksandra Synowiec i Maja Zielińska (z tego co wiem Synowiec miała drobną kontuzję). Od pierwszej minuty zagrała Weronika Paczkowska i Wiktoria Wiączek. Moim zdaniem jedna i druga spisała się bardzo dobrze. 

W drugiej połowie padła już tylko jedna bramka – strzał Natalii Borowskiej obroniła Sawicka, a piłka trafiła pod nogi Karoliny Ejman, która podwyższyła prowadzenie Nafciarek.

Foto Michał Grzembski

Więcej bramek nie padło, chociaż Nafciarki przez resztę spotkania bezapelacyjnie dominowały na murawie.

Tabela

Nafciarki nie przesunęły się w tabeli, wciąż są na piątym miejscu.

Liderem III ligi jest Polonia Warszawa, która w niedzielę wygrała 7-0 z Zawiszą Rzgów i ma na swoim koncie 16 oczek.

Dargfil Tomaszów Mazowiecki, Zamłynie Radom i Forty Piątnica mają po 15 punktów, ale wiceliderem stawki jest Dargfil, bo wygrał 10-1 z Włókniarzem Konstantynów Łódzki i ma najlepszy bilans bramkowy spośród tych trzech zespołów.

Zamłynie Radom miało szansę otwierać stawkę, ale przegrało 4-1 z LSS Legią Ladies.

Forty wygrały u siebie 4-1 z WAP-em Warszawa.

Można by rzec, że w tej kolejce mieliśmy małą niespodziankę. Kolejarz Łódź wygrał 2-1 na wyjeździe ze Złym Warszawa.

Następne spotkanie Nafciarki zagrają na wyjeździe z Zawiszą Rzgów. Początek meczu 9 października o godzinie 15.

Kopnij dalej

Dodaj komentarz