Oceny po meczu #WPŁLEG

Czas wystawić Nafciarzom oceny za wczorajsze wygrane DERBY MAZOWSZA! Nafciarze na swoim stadionie pokonali Legię Warszawa 2:1. Oceny czas start!

Skala not:
1
 – kompromitująco
2 – fatalnie
3 – bardzo słabo
4 – słabo
5 – przeciętnie
6 – dobrze
7 – bardzo dobrze
8 – świetnie
9 – rewelacyjnie
10 – fenomenalnie (klasa światowa)

Krzysztof Kamiński – 8,7

Równiutkie solidne 90 minut, wszystkie interwencje pewne, jedna wybitna. Spokojny w rozegraniu od własnej bramki! Można już odtrąbić powrót Nafciarza Sezonu 2021/22 do pełnej dyspozycji!

Martin Šulek – 6,8

Pozycja bocznego obrony nie do końca mu chyba leży, wczoraj zadanie miał wyjątkowo trudne, bo mierzył się z Filipem Mladenoviciem. Zaliczył jednak bardzo poprawne zawody. Po wejściu na boisko Olka Pawlaka przesunięty został do bloku 3 obrońców i tam czuł się i wyglądał o niebo lepiej. Szkoda tylko że w efekcie urazu musiał opuścić boisko. Miejmy nadzieję, że szybko wróci do gry!

Jakub Rzeźniczak – 7,7

Kapitan pełną gębą. Walczył w defensywie, zaliczył kilka kapitalnych przejęć. Pewny w rozegraniu piłki. Miał nawet udział przy pierwszej bramce dla Nafciarzy. Bardzo przytomnie podłączył się do akcji ofensywnej budując przewagę w polu karnym rywali. Niestety w samej końcówce meczu bezpardonowo potraktowany został przez jednego z przyjezdnych. Niestety musiał opuścić plac gry w asyście służb medycznych. Próbował jeszcze wrócić na boisko, ale bardziej w roli złodzieja minut niż piłkarza.

Adam Chrzanowski – 7,2

Pierwsza połowa w wykonaniu Adama nie była jakaś kapitalna. Ot miał kilka niepewnych interwencji w defensywie. Przepuścił groźny strzał legionisty. 

W drugiej połowie zagra jednak jak cała Wisła o dwie klasy lepiej. Pewny, zdecydowany, waleczny, próbował wchodzić w formacje środkowe z rozegraniem. W przekroju całego meczu bardzo dobry występ.

Anton Krivotsyuk – 7,8

Od dłuższego czasu czytałem jakim to Anton jest beznadziejnym piłkarzem i jak to wszyscy o tym wiedzą. A tutaj proszę, kolejnym rozegranym spotkaniem Azer zamyka usta krytykom i pokazuje, że nie przez przypadek jest reprezentantem swojego kraju. Wczoraj w defensywie zagrał bardzo solidnie, próbował też dorzucać w ofensywie fajne wejścia. Warto obserwować Antona, bo przy trenerze Stano zalicza bardzo duży progres.

Dominik Furman – 8,2

Tutaj nie ma co mówić, tu trzeba dzwonić. Numer do selekcjonera kadry narodowej ktoś chyba w klubie ma. Bo tylko głupi nie powoła Dominika w takiej formie. Defensywny król środka pola. Jedna rzecz tylko zaczyna martwić. Takie małe ziarnko grochu. Gdzieś się zagubiły SFG w wykonaniu Dominika.

Mateusz Szwoch– 7,7

Mały niebiesko – biało – niebieski samochodzik znowu w akcji.

Damian Rasak – 7,8

Biega skacze, a gdyby kazali to pewnie by latał i pływał po boisku. Obok Szwocha najbardziej pracowity w drużynie. Dodatkowo dokłada impulsy w ofensywie. Pytanie tylko co z Damianem w przyszłości. Ale w tej formie liczę na przedłużenie wygasającej umowy.

Davo – 7,8

W Białymstoku to Wolak pracował na niego, wczoraj przy Łukasiewicza było odwrotnie. To Hiszpan pracował na pozycje Rafała. Występ udany, ale bez liczb.

Rafał Wolski – 9,3

Gdyby oceniać Rafała za każdą połowę indywidualnie to po pierwszej miernie, a po drugiej celujący to za mało. W ogólnym rozrachunku Pan Piłkarz Wolski Rafał znowu na fali. Dwie asysty i moim zdaniem obok Kamyka pozycja piłkarza meczu!

Mateusz Lewandowski – 7,2

Pierwsza połowa w wykonaniu Mateusza da się opisać jednym słowem…DRAMAT. wyglądał jak 3-ligowiec pośród piłkarzy LM. Od obrońców Legii odbijał się jak od ściany. W groźnym kontrataku przyjął piłkę od Rasaka tak udanie, że zaliczył… zagranie ręką. W drugiej połowie zaś strzelił bramkę otwierająca wynik, widać było, że to odblokowanie było mu potrzebne. Po strzelonym golu zmieniony przez Sekula.

REZERWOWI:

Łukasz Sekulski – 7,5

Wreszcie! Gdy piłka wpadła po jego strzale, do bramki Kacpra Tobiasza. Na stadionie było słychać nie tylko wybuch euforii kibiców, ale też huk kamienia spadającego z serca wielu sympatyków w Płocku. W końcówce meczu, z przymusu, zagrał jako jeden ze stoperów. Bramki wtedy nie straciliśmy znaczy nawet w tej roli Łukasz się odnajduje.

Aleksander Pawlak – 7,0

Pierwszy mecz po urazie i dał dobrą zmianę. W ostatniej akcji spotkania miał szansę na bramkę, lecz nie czysto trafił w piłkę.

Filip Lesniak – Grał zbyt krótko

Co tu dużo pisać, typowy zadaniowiec. Miał skutecznie przeszkadzać zawodnikom z Warszawy i robił to perfekcyjnie!

Damian Warchoł – Grał zbyt krótko

Jak to zwykle bywa przyciąga piłkę jak magnes i miał szansę na bramkę po strzale głową. Ze Stalą już wpadnie 🙂

Igor Drapiński – Grał zbyt krótko

Wszedł za kontuzjowanego Rzeźnika i pokazał się z bardzo dobrej strony!

Pavol Staňo – 11/10

Podsumowanie

Średnia ocen drużyny – 8,0

Trójka najlepszych zawodników według ocen:
1. Rafał Wolski – 9,3
2. Krzysztof Kamiński – 8,7
2. Dominik Furman – 8,2

Zdjęcia pochodzą ze strony www.wisla-plock.pl
Komentarze do ocen zawodników napisał Michał.

Kopnij dalej

Dodaj komentarz